Jump to content

Erkeklerin Nefret Ettiği Romantik Davranışlar


Olcix

Önerilen Mesajlar

Bazen 'aşık kadın' davranışlarımızda biraz ileri gidebiliyoruz. Bu da erkeklere 'aşırı doz' gelebiliyor. Şimdi, hatalarımızla yüzleşiyoruz! Erkeklerin hiç sevmediği kadın davranışları

 

 

Romantizm, dozu iyi ayarlandığında hem kadınlar hem de erkekler için güzel bir şeydir. Evet, kabul ediyoruz, biz kadınlar bazen romantizme erkeklerden daha çok önem verebiliyoruz. Dolayısıyla 'aşık kadın' davranışlarımızda biraz ileri gidebiliyoruz.

 

Şimdi kendimizle yüzleşme zamanı! Hangi davranışlarımız erkeklere 'aşırı doz' geliyor?

 

Zaman zaman romantik, sevgi dolu mesajlar göndermek sevgilinize kendini iyi hissettirebilir. Ancak dozunu iyi ayarlamak lazım. Zira erkekler, sürekli duygu dolu e-posta ve mesajlar almaktan hoşlanmazlar genelde. Onu canımlı, cicimli mesajlarınızla boğmamaya dikkat edin.

Sevgilinize romantik hediyeler vermeyi seviyor olabilirsiniz. Zaman zaman ona içinde ikinizin olduğu fotoğraflardan oluşan çerçeveler, albümler ya da bol miktarda kalpli, ayıcıklı kutular, aksesuarlar veriyorsunuzdur. Bunlar size kendinizi iyi hissettiriyor olabilir ama sevgilinize son derece itici gelebilir. Erkekler genelde daha maskülen hediyelerden hoşlanır.

 

Herkesin içinde sevgilinize sevimli hayvan isimleriyle hitap etmeniz, onun rencide olmasına yol açacağından kaçınmanız gereken davranışlardan. İyisi mi bu hitapları başbaşa olduğunuz zamanlara saklayın.

 

Ayrı olduğunuzda ya da ayrı olmadığınız halde sevginizi göstermek için sürekli "Özledim seni" demek, erkekler için birkaç denemeden sonra sıkıcıdır. Aynı şekilde karşılık vermek zorunda olduklarını düşünmek onlara boğulmuş hissi verir. Erkekler, karşılarında, sürekli ilgi bekleyen bir sevgili görmektense daha güçlü bir kadın görmeyi tercih ederler.

 

Kadınlar, bambaşka bir ruh hali içindeyken bile kolayca romantik mod'a girebilirler genelde. Oysa bu durum erkekler için biraz daha zordur. Hiç aklında olmadığında onu romantizme davet etmek oldukça zorlayıcıdır. Mesela birlikte televizyon izlerken, birden televizyonu kapatıp romantik bir şarkı açmayı, sonra dans etmeyi teklif etmek sizin çok içinizden gelse de bir erkek için sıkıcıdır.

 

Erkeklerin olaylara önceden hazırlanması gerekir. Bizim kadar pratik olamayabilirler ne yazık ki.

İş yerinde masanıza sevgilinizden çiçek gelmesi ya da dışarıda her buluşmanızda sevgilinizin elinde çiçekle sizi karşılaması veya eve gelirken elinde bir demet çiçek bulundurması sizi mutlu edecektir. Tüm bunlar sevgilinizin içinden gelerek sergilediği davranışlarsa sorun yok. Ama bu tarz bir tutumu benimsememiş bir erkekten zorla çiçek istemek, çiçek beklentisi içinde olduğunuzu her fırsatta ima etmek itici olur. Romantik olmayan bir adamdan zorla romantik bir şövalye yaratamazsınız! Siz zorladıkça o uzaklaşır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kacan kovalanir lafi cok gecerli bu durumda desene :D

Bide benim anlamadigim..sevgili, nisanli doneminde gayet romantik olabilen bir erkek, evlendikten sonra nasil degisebiliyo? Romantiklik birden hafizasindan silinmis oluyo..:D

 

Hayatın gercek yüzüyle karşılaşıyordur :)

nasılsan aldım diye rahata da bağlamıştır kendini nede olsa rahatına düşkündür erkekler :)

 

klasiktir her zaman işe yarar :) babamın bir lafı vardı hep derdi vakti zamanında burnun düşse eğilip almayacaksın bu devirde derdi

Hımmm babam ulaşılmaz cezbeder diyor haklılık payı olabilir yanlız şuda var kendimi ağırdan alayım derken birde bakmış yaş geçmiş ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kadın doğal davransa, sevdiği adamı olduğu gibi kâbul edip başka bir şeye dönüştürmeye çalışmasa hiçbir sorun yaşanmayacak. İlk çağda insanlar konuşmadan anlaşıyor yuva kuruyordu. Bizim elimizin altında her türlü iletişim aracı var ama ilişkilerimiz iletişimsizlikten bitiyor. Bence hatayı kendimizde de aramalıyız. Karşı tarafa yüklenmek çözüm değil...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...