Jump to content

Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer?..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

isilik.jpg

 

Bebeklerde İsilik; Çocuk doğduğu andan itibaren soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, deri enfeksiyonları gibi bir takım hastalıklara maruz kalır. Aile fertlerinden biri hastalandığı takdirde, bebeğin onunla olan bütün irtibatını kesmeli ve mikrop almasına mani olmalıdır. Bebekleri rahatsız eden arızaların başında isilik gelir. Bunlar ufak, kırmızı renkli beneklerdir. Bebeklerin duru ve berrak ciltleri vardır. Onun için gereken ihtimamı göstermek ve bu nazik cildi tahriş etmemek gerekir. Eğer içi su dolu bir takım tanecikler çıkarsa bunlara hiç dokunmamak gerekir. Bu tip deri enfeksiyonlarında, en doğru hareket vakit geçirmeden doktora baş vurmaktır.

 

Sıcak yaz aylarında, eklem yerlerinde ve boynunda görülen ufak kırmızı noktalar isilik adını alır ve tehlikelidir. Elle muayene edildiği zaman, biraz kabarık oldukları hissedilebilir Bu terin, bebeklerin nazik cildinde yaptığı bir nevi tahriştir. Ayrıca, bazen uygun olmayan gıda almaktan mütevellit, kurdeşen cinsi kırmızı kabarıklıklar da meydana gelir. Bu kırmızı lekeler başladığı zaman verilen gıdaya biraz dikkat etmek ve gıda rejiminde değişiklik yapmak gerekir. İsilikleri geçirmek için, içine bikarbonat ilave edilen kaynatılmış su ile, üzerinden hafif hafif silmek, lazımdır. Eğer kızarıklık devamlı olur ve yapılan tedaviye rağmen geçmezse, bir deri hastalığı ihtimalini düşünerek, cildiyeciye göstermek, ilerideki büyük sıkıntıların önüne geçmiş olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...