Jump to content

Şaşırtan Güzellik Formülleri


Melâl

Önerilen Mesajlar

Kadınlar için güzel görünmek için pek çok yöntem dener. Bunların arasında nemlendirici kremler, maskeler ve evde bitkisel karışımlarla hazırlanan ürünler. Bu denenen formüllerin dışında belki de ilk defa duyacağınız formüllere ne dersiniz?

 

Biranın saçlarınızı canlandırdığını parlaklık verdiğini biliyor muydunuz. Saçlarınızı birayla yıkadıktan sonra bir kaç dakika bekledikten sonra durulayın. Saçlarınızın parlaklığına inanamayacaksınız.

 

Saçlarınızda bir kaç tel saçlarınız beyazladı ise dert etmeyin. Bu saçlarınızdaki beyazları kapatmak için saçlarınıza maskaranızı sürebilirsiniz. Eğer saçlarınızın rengi sarıysa imdadınıza bronz tonlardaki pudranız yetişecektir.

 

Cildinizde yağlanma ve sivilceler varsa birde buz kalıplarıyla o bölgelere masaj yapmayı deneyin. Buz kalıplarını eriyinceye kadar yüzünüzde gezdirin bu işlem kırışıklık oluşumuna da engel olacaktır. Ama bu işlemi her gece yaparsanız daha etkili sonuç alırsınız.

 

Yüzünüzü çok sık yıkıyorsanız cildinizin kurumasına ve nem kaybetmesine neden olabileceğinizi unutmayın. Yüzünüzü özellikle gece yatarken ve sabah günün ve gecenin kirinden arındırmak için yıkayın. ve mutlaka gece yatarken nemlendirici sürmeyi unutmayın. Cildiniz uykuda kendini yeniler unutmayın.

 

Makyaj yaparken sünger yerine fırça kullanın. Makyaj süngerleri çabuk bakteri oluşturdukları için cildinize zarar verirler.

 

Göz makyajı yaparken ışıltılı farların sadece gece kullanacağı fikrinden vazgeçin. Renkli ışıltılı farları gündüzleri de kullanarak cildinizin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Saçlarınızın çok fırçalandıkça daha canlı görüneceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz .Saçları çok fırçalamak saç kırıklarının en büyük nedenidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...