Jump to content

Göz Yaşarması Neyin Belirtisi


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

images?q=tbn:ANd9GcSvH3XYFvNjFnmmj2Od_BtRRCrAwgyPpeugQg8x8fPKtCD5RzellQ

 

Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Düriye İlbağa, bazı insanların sık sık yaşadığı göz sulanmalarının göz tansiyonu habercisi olabileceğini söyledi. Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Düriye İlbağa konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Göz sulanmalarının sebebi genel olarak gözyaşı boşaltım kanallarındaki tıkanıklık, göze kaçan cisimler, göz kapağındaki bozukluklar ya da özellikle çocuklarda glokom yani göz tansiyonu yüksekliğine bağlı olabiliyor. Yapılan muayenenin ardından göz kanallarında oluşan tıkanıklığı tedaviyle büyük oranda giderilebiliyor. İleri yaşlarda ve yetişkinlerde genellikle tıkanıklık görüldüğü için ameliyat tercih edilmektedir. Fakat göz tansiyonunun tedavi edilmemesi durumunda körlük gibi sonuçlara kadar yol açabileceğini belirtmek isterim."

Göz sulanma tedavisinde öncelikle gözde sulanmaya neyin neden olduğu tespit edilmesi gerektiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Düriye İlbağa, "Bunun için çeşitli testler yapılıp, yabancı cisim vs., gözyaşı kanallarında tıkanıklık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Özellikle çocuklarda glokom yani göz tansiyonu yüksekliği ve gözyaşı kanallarının tıkanıklığından kaynaklanan göz sulanması sık görülür. Bebeklerde gözyaşı kanallarının tıkanıklığı genelde 1 yaşına kadar kendiliğinden açılır. Eğer açılmazsa kanal tedavisi uygulanabilir. Daha ileri yaşlarda ve yetişkinlerde genellikle ameliyat tercih edilmektedir. Göz sulanmasının nedenleri çeşitli olduğundan kesin teşhis ve tedavi için mutlaka bir uzman doktora başvurmak gerekir” diye konuştu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...