Jump to content

Uzun Süre Ayakta Durmak Nasırı Tetikliyor...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çalışan kadınların, özellikle işi dolayısıyla sürekli ayakta durmak zorunda kalmaları başta dermatolojik ve ortopedik sorunlar olmak üzere birçok rahatsızlıkla karşı karşıya kaldıkları belirtildi.

 

Adana Asmer Ayak Sağlığı Uzmanı Mukaddes Öz, kadınların yoğun olarak çalıştığı öğretmenlik, müşteri temsilciliği, halkla ilişkiler, hemşirelik gibi sektörlerde uzun süre ayakta kalmak, hareketsizlik ve uzun çalışma saatlerinden kaynaklı rahatsızlıkların en başında nasırın geldiğini aktardı. Öz, bu tarz işe sahip olan kadınların ayak bakımlarına daha çok önem göstermeleri gerektiğini söyledi.

 

SİVRİ VE TOPUKLU AYAKKABILAR ÇOK ZARARLI

 

Kullanılan ayakkabı ve terliklerin ayak sağlığı başta olmak üzere tüm vücut duruşunu belirlediğini aktaran Öz, tam ortopedik bir ayakkabının sunacağı, rahatlık ve sağlığın konforundan faydalanılmasını önerdi. ÖZ, her zaman ortopedik ayakkabı giyemiyorum diyenlerle çok sık karşılaştığını, hiç olmazsa haftanın belli bir zaman diliminde kullanabileceklerini dile getirdi. Öz: "Sivri uçlar, yüksek topuklar şıklık adına vazgeçilmez olsa da ayak sağlığını maalesef ki tehdit etmektedir. Ayaktaki siğil, nasır, batık ve mantarlı tırnak riskini arttırmaktadır. Düzenli periyotlarla, doğru medikal bakımlar yapılarak bu sıkıntıların önlenmesi mümkündür.” dedi.

 

Nasırlaşan ayak derisinin ve siğillerin, deformasyona uğrayan tırnakların erken müdahale görmesi geriye dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşmayı önleyecektir ifadesini kullanan Mukaddes Öz, her bireyin düzenli olarak medikal bakımlar alması gerektiğini önemle vurguladı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...