Jump to content

Yılancık Taşı


Önerilen Mesajlar

598497_428202017305778_2136675170_n.jpg

 

Kadim Mısır Uygarlığı'ndan beri kullanılmaktadır. Dış görünüşü yılanın derisine benzediğinden dolayı “Yılancık Taşı” adını almıştır. Her türlü böcek, akrep ve yılan sokmalarında iyileştirici gücü olduğu düşünülür. Aynı zamanda romatizmal rahatsızlıklara iyi geldiği söylenir. Romatizma tedavisinde, ağrılı yerlere bu taş sarılır. Yaralarda biriken iltihabı akıtmak için kullanılabilen bir taştır. Kalp ve akciğerler üzerindeki toksinleri çekmeye yardımcı olduğu, besin ve oksijen emilimi etkinleştirdiği, şeker hastalığı ve hipoglisemi tedavisine iyi geldiği, parazitleri ortadan kaldırdığı, magnezyum ve kalsiyum emilimini artırdığı, kalp ve akciğerler üstündeki toksinleri çektiği inancı yaygındır. Aslan, Terazi, Balık ve Oğlak burcu ile uyumludur.

 

Yılancık taşı ile ilgili söylenenler aslında hiç inandırıcı gelmiyor kişiye ancak aynı şeyleri birçok kişiden duyunca da inanmamak mümkün değil. Bu taş sayesinde ağrılarından kurtulduğunu anlatan kişi sayısı oldukça fazla. Söylenenlere göre taş ağrılı bölgeye yapışıyor ve ağrıyı çekene kadar da orada yapışık kalıyor ağrının tamamını çektikten sonra da kendisi düşüyor. Ağrılı bölgeye konulan taş kullanıldıkça renk değiştiriyor kararıyor. İlk başta pembe ve beyaz renkte olan taş aynı zamanda bir miktar da yumuşak oluyor. Bu taşın ilginç yanı aslında bu kadar da değil taş anlatılanlara göre aslında canlı. Çünkü dişisi ve erkeği oluyor ve aynı zamanda da üreme gösteriyor zamanla da ölüyor. Suudi Arabistan da mubarek gecelerde yağmurla birlikte cami gibi dini mabedler etrafında oluşan taş hemen toplanmazsa yok oluyor. Ayrıca bu taş unla besleniyor, muhafaza etmek için un içinde bulundurmak gerekiyor ve unun bir yıl içinde gözle görülür derecede azaldığı da söylenenler arasında. Taşlar Ekim ve Kasım aylarında doğuruyor, ömrü tükenen kararmış ve sertleşmiş taşlar ise ölüyor ve unun içerisinde yok oluyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rahmetli anneannemden bana bu taslardan kaldi. Kendisi bu taslari devamli okur, rahatsiz olanlarin agriyan yerlerine yapistirirdi. çocukken ilgimi çekerdi, tas insanin vücudunda yer degistiriyor ve agri olan bölgeyi buluyordu. Inanmasi belki gerçekten güç ama bu taslar gerçekten çogaliyorlar. Bizzat sahitim buna. Bende ki çogalan taslardan 3 tanesi dayimda simdi ve o çogaltmaya devam ettirip dagitacagini söylüyor. Dün ne hikmetse yine aklima düstü bu taslar, kutudan çikarip okudum sakladim yine.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rahmetli dedem, anneannem okurdu, taşları varmıydı bilmiyorum bir bezle sararlardı. İnsanlar iyileşir çok dua ederlerdi. Anneannem le dedem bu dualar bizim için çok önemli derlerdi. Yazıyı okuyunca aklıma geldi. Ben onların yanında büyüdüğüm için (çalışan anne baba olunca ) banada oku sende de var derlerdi. Artık nazara mı geldim ne olduysa bir etkimiz olmuyor. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Melâl, 20.12.2013 - 14:16 yazdı:

Suudi Arabistan da mubarek gecelerde yağmurla birlikte cami gibi dini mabedler etrafında oluşan taş hemen toplanmazsa yok oluyor. Ayrıca bu taş unla besleniyor, muhafaza etmek için un içinde bulundurmak gerekiyor ve unun bir yıl içinde gözle görülür derecede azaldığı da söylenenler arasında. Taşlar Ekim ve Kasım aylarında doğuruyor, ömrü tükenen kararmış ve sertleşmiş taşlar ise ölüyor ve unun içerisinde yok oluyor.

Melal yazmış, 

 

güley, 11 dakika önce yazdı:

nerde bulabilirim 

Aslında taş bahane herşey senin inancında bitiyor. 

Sen yürekten duanı et. Rabbim yoluna koyar

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Dilek Taşı

   Gözümde canlanır koskoca maziSevgilim nerede ben neredeyimSuçumuz neydi ki ayrıldık böyleKaybolmuş benliğim bak ne haldeyim Efkarım birikti sığmaz içimeBin sitem etsem de azdır kadereGülmeyi unutan yaşlı gözlereMutluluktan haber ver dilek taşı Bir hayal tufanı eser başımdaHangi yana baksam durur karşımdaArtık tüm umutlar yabancı banaSeni aramaktan bak ne haldeyimBir hayal tufanı eser başımdaHangi yana baksam durur karşımdaArtık tüm umutlar yabancı banaOnu aramaktan bak ne haldeyimEfkarım birikti

   , Yer: Şarkı Sözleri

  • Akik Taşı...

   Kolda künye, boyunda kolye ve bazen parmakta yüzük. Çeşit çeşit yapılan takıları ile vücutta aksesuar görevi gören akik taşı, diğer taşlar arasında özel bir öneme sahiptir.Turuncu, sarı ve siyah renkleri ile de gözlere hitap eden akik taşı bazı yörelerde yemen taşı veya agatolarak da bilinir. Peygamberimizin de takılmasını tavsiye ettiği, gerek fiziksel olsun gerekse ruhsal olsun sağlığımıza birçok faydası bulunmaktadır. Akik ve akik taşının faydalarını sizler için araştırdık.   FAYDALARI NELE

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • Zümrüt Taşı...

   ZÜMRÜT TAŞI   Bütün kadınların gözdesi ve karşı konulmaz güzellikte olan zümrüt, görkemiyle ve bizlere sunduğu faydalarla dikkatleri üzerine çekmektedir. Derinlemesine yeşil, saydam ve oldukça göz alıcı olan zümrüt taşı, beril mineralinin bir türü olup, en kaliteli zümrütler Kolombiya’dan temin edilmektedir. Bazı zümrüt çeşitleri elmastan bile daha değerlidir. Zümrüt taşı, ününü üzerindeki çatlakları ve kırıklarından alan taşlardan olup, çok değerlidir. Zümrüdün ihtişamını arttırmak isters

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

×
×
 • Yeni Oluştur...