Jump to content

Feng Shui'ye Göre Evde Hayvan Bibloları


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Sessiz onama şeklinde figür, biblo, heykel, resim şeklinde kullandığımız hayvanlar vardır. Kısaca bunların da birkaçına değinelim:

 

1018618_140102e27ee8700caac1629a5e12c087_600x600.jpg

 

Atlar: Feng Shui’de Güney pusula yönünde kullanmak çok uğurlu sayılır. Özellikle şaha kalkmış bir at figürü iş hayatında rakiplere karşı zafer kazanmayı, sıyrılmayı, terfi etmeyi, hızlı yükselişi, sanatın herhangi bir alanıyla uğraşan kişilere; popülerlik, saygınlık, itibar, ün getirmesi kesindir. Belirli mesleklerde logo, amblem olarak tavsiye ettiğimiz mükemmel hayvandır atlar. Atların da Feng Shui uygulamalarında uğur getirmeleri için yerleştirilirken dikkat edilmesi ve gözetilmesi gereken saat dilimleri vardır. Resim, pano şeklinde kullanılacak atların sayıları da çok önemlidir.

 

1018618_1d475f2d56ba243611de169e7c488189_600x600.jpg

 

Aslan: Figürlerinin son zamanlarda çok yaygınlaştığını görüyor ve yanlış konumlanmalarla telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurduğuna şahit oluyoruz. Feng Shui’de tecrübesizlikle, bilinçsizlikle yerleşimler kötü sonuçlar doğurur. Eğer kullanılması gerekiyorsa mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Çünkü bu hayvanların yerleştirilecekleri saat kaplan saati olmalı, bir erkek bir dişi şeklinde çift olmalı, evin içine kesinlikle yerleştirilmemeli, sadece dış kapıların iki yanına önemli detaylar göz önüne alınarak yerleştirilmelidir. Son olarak da eğer yerleştirilen bir iş yeri kapısı ise karşı işyerlerine büyük kötülük edilmiş olur. Kısaca aslanların bilinçsizce yerleştiği kapıların yanı sıra karşısına denk gelen herhangi bir şeye de dikkat edilmelidir.

 

1018618_cbfe3b8a0ba1d57fc2f801dcfa3e5629_600x600.jpg

 

Ejderhalar: Feng Shui uygulamalarında sıkça kullanılan sembollerdir. Özellikle işleri iyi gitmeyen, maddi sıkıntılar çeken ev ve iş yerlerinde sıkça kullandığımız sembollerdir. Ejderhalar da suyun ve paranın sembolüdür. Ev veya iş yerlerine yerleştirirken uygun pusula alanlarına yerleşimleri sağlanmalıdır. Eğer figür olarak kullanılacaksa şeffaf görünümlü olmalıdır. Tuvalet ve banyo gören alanlara yerleştirmek büyük para kayıplarına sebep olur. Yine yerleşimleri ejderha saatinde olmalıdır.

 

1018618_2d77abb769e956c6f3f7283e83ec34f4_600x600.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

filler ve kaplumbağalarla ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim....

 

Kaplumbağa (8 adet birlikte olmasi etkiyi artirir)is hayatinda basari, destek ve güç sembolüdür. Ofislerde ve çalisma odalarinda tavsiye edilir. Kuzeyde kariyer ve basariyi destekler, batida gelecek planlarinizin gerceklesmesini saglar...

Ayrica feng shuide kullanilan ejder kaplumbagasi figürü de vardir bu da ayni sekilde güç ve bereket sembolüdür ve bu figür yine kuzeyde gelisme ve mutluluk sansini dengelemesi için kullanilir. Kuzeydoguda olumsuzluklardan korur...

Fil sembolü ise yine basari, güç ve dayanikliligi temsil eder. Kuzeybatida kullanilirsa güç ve destek, batida kullanilirsa gelecek planlarinin gerçeklesmesini destekler.

Kuzeydoguda hirsizlik ve aldatilmalara karsi koruyucu güc saglar. Doguda saglik sorunlarina, kuzey batida tehlikelere karsi korur. Batida müjdeli haberleri, güney batida is hayatinda güc ve basariyi destekler..

 

Kullanilan sembollerin etkisini artirmak için her sene hangi yönde daha etkili olduklarini incelemek ve ona göre yerlestirmek faydali olur fakat ben 2015'in yön tayinlerini henüz incelemedigim için genel kullanim tavsiyelerini yazdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...