Jump to content

Kate Moss’un Şifreli Yüzü


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ressam Nuri Battal’ın Yorumuyla Kate Moss’un şifreli yüzü…

 

kate-moss-un-sifreli-yuzu-3924084.Jpeg

 

Ünlü Türkiye sınırlarını aşan ressam Nuri Battal, Bonart Galeri’de 10 Ocak’a kadar açık kalacak karma sergide Kate Moss’un portresi ile yer alıyor.

 

Ressam Nuri Battal, insan bedeni ve onun en önemli parçası olan ‘’yüzü’ şifreli bir anlatımla bize sunduğu ve onu ölümsüzleştirmeyi başardığı tuval çalışmaları dikkat çekiyor. Ünlü ressam, son olarak top model Kate Moss’un portresi ile Bonart Galeri’deki karma sergide sanatseverler ile buluşuyor. Sergi, 10 Aralık 2013 – 10 Ocak 2014 tarihleri arasında izlenebilecek. Son dönemin başarılı sanatçılarını bir araya getiren sergide Nuri Battal, tuval yüzeyinde çağdaş bir dili gündeme getiriyor.

 

Nuri Battal’ın hedefi; bedenin ve yüzün varoluş boyutundaki mutlakları dile getirmek değil; kendi özel vizyonundan insanı yorumlamak ve yeni bir insan imgesi yaratmak. İleri modern aşamada çağdaş sanatın özelliği olan “Fragman Estetiği”nin özelliği; bütünü oluşturan parçaları ölümsüz kılmak, sonsuzluğa yollamak. Nuri Battal için resim yapmak dünyaya meydan okumak, bir şeyleri aşmaya çalışmak ve topluma bir mesaj verebilmek. Sanatçının ‘Güzel’le ilişkisi klasik ‘Altın Oran’ bağlamımda değil ancak kendi algı boyutunda ona güzel görünen olgular bütününün tonları. Çağdaş fırça kullanımına renk senfonisinin eşlik ettiği çalışmalarda, sanat okuyucusu için tablolardaki yüzlerin şifrelerini çözmek, aykırı bir yolculuğa çıkmak gibi…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...