Jump to content

Antalyaspor:1 - Fenerbahçe:2


Guest olcayas
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Turkcell Süper Lig'de 7. hafta maçında Antalyaspor sahasında Fenerbahçe'yi konuk etti. İlk yarısı 1-1 sona eren karşılaşmada 90. dakikaya kadar eşitlik bozulmadı. O dakikada sahneye Semih çıktı ve skor 2-1 oldu.

 

İLK YARI

 

1. dakika Karşılaşmanın ilk düdüğü çaldı ve mücadele başladı. Her iki takıma da başarılar dileriz...

2. dakika Alex'in ara pasında Mehmet çapraz koşu yaptı ama savunma son anda müdahalede bulunarak topu kornere attı.

3. dakika Fenerbahçe'de köşe vuruşunu Alex kullandı, savunma topu karşıladı.

5. dakika Sedat, uzak mesafeden şansını denedi ama top auta çıktı.

8. dakika Andre Santos'un pasında sol tarafta topla buluşan Vederson bekletmeden içeri ortaladı, Guiza'dan önce Antalyaspor defansı araya girerek tehlikeyi önledi.

9. dakika Veysel sol kanattan taşıdığı topu içeri ortaladı ama kimse dokunamadı...

 

VE GOOOOLLLL

 

10. dakika Alex ceza sahası dışından vuruşunu yaptı, kaleci son anda çeldi. Devam eden atakta bu kez Kazım sağ tarafta topla buluştu ve ceza sahası içerisinde sert vurdu, top ağlarla buluştu.

11. dakika Antalyaspor'da Kerim Zengin sakatlığı nedeniyle oyundan çıktı, Hakan Özment yerine girdi...

12. dakika Antalyaspor soldan köşe vuruşu kullandı, içeri gelen topu defans karşıladı. Ardından Ali Zitouni kafa ile içeri doldurdu ama top direkt olarak auta çıktı.

16. dakika Antalyaspor ceza sahası içerisine gelen top arka direğe doğru açıldı. Arkada Guiza topu kafa ile diğer direkteki Bilica'ya gönderdi. Bilica'nın kafa vuruşu az farkla üstten auta gitti.

18. dakika Kazım, yan hakeme gözlerini gösteren bir hareket yapınca sarı kart gördü.

 

VE GOOOOLLLLL

 

21. dakika Antalyaspor'da ceza sahasına doğru atılan çok uzun pasa Ali Zitouni uçarak kafa ile vurdu, top ağlarla buluştu... Şimdi skor: 1-1

 

 

KAZIM DİREKLERİ DÖVDÜ!

 

23. dakika Kazım yine sağdan ceza sahasına girdi. Orhan Ak'tan sıyrıldı ve çok sert vurdu. Top 90 olarak tabir edilen noktaya çarparak geri döndü.

26. dakika Karşılaşmada iki takımda çok arzulu bir futbol ortaya koyuyor.

27. dakika Sağ kanatta topu kazanan Gökhan Gönül, altı pasa doğru ortasını yaptı ancak defans son anda araya girdi...

29. dakika Fenerbahçe son dakikalarda Antalyaspor'u kendi yarısahasına hapsetti. Ceza sahası içine doğru yapılan ortada Vederson'un vuruşunda top yandan auta çıktı.

32. dakika Ceza sahasındaki itişmelerden dolayı Bilica ve Yalçın sarı kart gördü.

32. dakika Alex soldan serbest vuruşu kullandı, seken top arkadaki Guiza'ya kadar geldi ama Guiza o kadar kötü vurdu ki, kendisi bile ne yaptığını anlamadı.

34. dakika Alex'in tek topunda Vederson topla buluşur buluşmaz içerideki Guiza'yı gördü ama defans daha hızlıydı...

36. dakika Ali Zitouni'nin müdahalesi ile yerde kalan Gökhan Gönül, rakibinin kendisine kasıtlı faul yaptığını düşünerek sert tepki gösterdi... Oyun bu dakikada yine 1-2 dakika durdu.

37. dakika Gökhan, faul pozisyonunun ardından Ali Zitouni'ye yaptığı hareket nedeniyle sarı kart gördü.

39. dakika Vederson'un soldan pasında Alex ceza sahası içerisinde topla buluştu. Güzel bir vücut hareketiyle yüzünü kaleye döndü ve vuruşunu yaptı ama kalesi Polat topa hakim oldu.

42. dakika Cristian'ın ceza alanı dışından, yaklaşık 25 metre mesafeden şutu az farkla auta çıktı.

 

YİNE DİREK!

 

44. dakika Bu kez de Mehmet Topuz direkleri dövdü... Topuz, Guiza'ya aktardı. Guiza tekrar Topuz'a bıraktı. Topuz ceza sahası dışından sert vurdu, top üst direkte patladı.

45. dakika Alex'in soldan kullandığı serbest vuruşta top Bilica'ya çarpıp auta çıktı.

45+2. dakika Hakem, ilk yarıdaki son düdüğünü çaldı ve mücadele sona erdi.

İlk yarı skoru: Antalyaspor:1 - Fenerbahçe:1

İkinci yarıda görüşmek dileğiyle...

 

İKİNCİ YARI

 

46. dakika Karşılaşmanın ikinci yarısında ilk düdük çaldı ve mücadele başladı.

46. dakika Fenerbahçe, ikinci yarıya Dos Santos - Uğur Boral değişikliğiyle başladı.

48. dakika Antalyaspor, ceza sahasının sol köşesinin dışından serbest vuruş kullandı. Yunus Yıldırım işaretimi vermemiştim diyerek Hakan'a sarı kart gösterdi.

49. dakika Bu kez topun başına Necati geçti. Necati içeri doğru kesti, Lugano karşıladı. Devam eden atakta içeri gelen topa Volkan çıktı, Gökhan çıktı, Veysel çıktı, Volkan ve Gökhan yerde kaldı. Hakem Volkan'a faul yapıldığına hükmetti.

50. dakika Bu pozisyondan doğan sakatlık nedeniyle oyun yaklaşık 2 dakika durdu.

51. dakika Bir önceki pozisyonda sakatlanan Gökhan'ın yerine Semih oyuna girdi.

53. dakika Her iki takım da topa sahip olabilmek için büyük çaba sarfediyor...

54. dakika Sedat'ın uzun mesafeli pasında Veysel sol tarafta topla buluştu. Karşısında Mehmet Topuz vardı. Onu geçerken vuruşunu yaptı, top kornere çıktı.

55. dakika Kullanılan köşe vuruşundan Antalyasporlu oyuncular sonuç alamadı.

 

GUİZA YİNE ATAMADI!

 

56. dakika Alex, kendi yarı sahasından Guiza'ya inanılmaz bir arapası attı. Guiza topu ve kaleciyi karşısına aldı ama çok kötü vurunca Polat ayaklarıyla kurtardı.

57. dakika Fenerbahçe Alex ile serbest vuruş kullandı. Ancak top o kadar kötü gitti ki, Alex takım arkadaşlarından özür diledi.

58. dakika Fenerbahçe'de faul atışını Alex hızlı kullandı. Semih topla buluştu ve kaleyi yokladı ama kaleci Polat için kolay bir toptu.

59. dakika Ertuğrul, Semih'e yaptığı hareket sonrasında sarı kart gördü.

60. dakika Fenerbahçe'de serbest vuruşu Vederson kullandı, top defanstan sekti ve Kazım'ın önünde kaldı. Bu oyuncuya Antalyaspor defansı müdahale edince top taca çıktı. Tacı Mehmet Topuz uzun kullandı ama defans tehlikeyi uzaklaştırdı.

64. dakika Uğur Boral, Alex'e pasını aktardı. Alex, soldan ceza sahasına girdi ve kaleyi görür görmez vuruşunu yaptı, top yan ağlarda kaldı.

66. dakika Hakan çok uzak mesafeden şansını denedi... Top auta çıktı.

69. dakika Necati'ye atılan ara pasında Lugano ayağının ucuyla dokununca top hafif açı değiştirdi ve Necati istediği gibi alamadı. Necati buna rağmen içeri ortaladı, defans tehlikeyi uzaklaştırdı.

70. dakika Bu kez Sedat sağdan ortaladı. Necati aldı ve içerideki Ertuğrul'a aktardı. Ertuğrul müsait pozisyonda çok kötü bir vuruş yaptı.

72. dakika Antalyaspor bu dakikalarda orta sahanın tek hakimi durumunda. 7 futbolcu aralarında seri paslaşmalar yapıyor... Fenerbahçe orta sahası topu almakta çok zorlanıyor.

75. dakika Batak'ın Semih'i çektiğini tespit eden hakem Yunus Yıldırım serbest vuruşa hükmetti. Atışı Alex kullandı, defans karşıladı. Ardından Alex bir kez daha doldurdu, yine defans uzaklaştırdı.

77. dakika Antalyaspor'da Necati oyundan çıktı, yerine Balili girdi.

78. dakika Polat ceza sahası içerisinde topu elinden kaçırınca Uğur Boral'ın önünde kaldı. Uğur da beklemiyordu bir anlık şaşkınlık yaşadılar ve defans uzaklaştırdı.

 

YİNE GUİZA KAÇIRDI!

 

79. dakika Alex'in pasında Guiza yine Polat ile karşı karşıya kaldı. Yine yerden vurmayı denedi. Yine Polat ayaklarıyla çıkardı.

80. dakika Antalyaspor atağında Veysel-Balili paslaşmasında Balili tekrar aldı ve içeri ortaladı, defans taca çeldi.

81. dakika Kazım'ın pasında Semih sağda topla buluştu ve içeri ortaladı. Defansta Hakan başarılı şekilde kornere çeldi. Köşe atışını Alex kullandı, seken topu önce Bilica, ardından Lugano doldurdu son olarak Alex arka direğe kesti top defanstan taca çıktı.

 

VE YİNE DİREK!

 

82. dakika Devam eden pozisyonda Bilica ceza sahası içerisinde Bilica'nın kaleye arkası dönük vuruşunda top arka direkten döndü.

83. dakika Kaleci Polat ceza sahası içerisinde bir kez daha topu elinden kaçırdı ama yine defans Fenerbahçe forvetinden daha hızlıydı.

84. dakika Devam eden pozisyonda bu kez Cristian uzak mesafeden bir füze gönderdi, Polat son anda çeldi.

85. dakika Antalyaspor'da Ertuğrul oyundan çıktı, yerine Korhan girdi.

88. dakika Ali Zitouni'nin pasında Veysel topla buluştu ve çaprazdan ceza sahasına girdi. kaleyi gördü ve vurdu, Volkan son anda kornere çeldi.

 

VE GOOOLLLL

 

90. dakika Antalyaspor inanılmaz bir hata yaptı. Tüm takım yüklendiği anda bir anda geride tek bir Antalyasporlu bile kalmadı. Alex aldı ve önündeki tam 4 arkadaşının arasına topu yuvarladı. Guiza kendi sahasından aldığı topla ceza sahasına kadar girdi. Kaleci karşısındayken bu kez sağındaki Semih'e verdi. Semih boş kaleye topu yuvarladı.

90+1. dakika Fenerbahçe'de oyuncu değişikliği... Selçuk Sahin oyuna girdi, Daniel Güiza oyundan çıktı.

90+2. dakika Golün ardından tribünlerde de gerginlik başladı... Fenerbahçe malzemecisi tribünlerden atılan bir cisim nedeniyle yaralandı.

90+3. dakika Ali Zitouni ceza sahası dışından vurdu, top yandan auta çıktı.

90+4. dakika Hakem karşılaşmadaki son düdüğünü çaldı ve mücadele sona erdi.

Karşılaşma sonucu: Antalyaspor:1 - Fenerbahçe:2

 

 

 

Stat: Atatürk

 

Hakemler: Yunus Yıldırım, M. Emre Eyisoy ve Serkan Koçak

Antalyaspor: Polat, Yalçın, Batak, Ertuğrul, Orhan, Kerim, Jedinak, Sedat, Ali Zitouni, Veysel, Necati

Fenerbahçe: Volkan Demirel, Gökhan, Lugano, Bilica, Wederson, Cristian, Kazım, Mehmet Topuz, Dos Santos, Alex, Guiza

 

 

 

 

MAÇTAN NOTLAR

 

Antalyaspor-Fenerbahçe maçına ilgi büyük oldu. Maç öncesi başlayan yağmura rağmen taraftarlar stadı doldurdu.

Fenerbahçe taraftarları kale arkasında kendileri için ayrılan bölüme erken saatte yerleştiler. Fenerbahçe taraftarları 75 TL’lik pahalı biletlere rağmen kendilerine ayrılan tribünü doldurdu, ancak Antalyaspor’un 07 Gençlik grubunun bulunduğu Adopen tribününde yer yer boşluklar gözlendi.

Isınmak için sahaya ilk çıkan takım Antalyaspor oldu. Antalyasporlu futbolcular sahaya ısınmak için çıkarken, "26 Eylül Türk Dil Bayramı Kutlu Olsun/Türk Dil Kurumu", maç öncesi ikinci kez sahaya gelirken de "Antalya’nın Gözbebeği Altın Portakal" pankartıyla çıktılar.

Maçın biletlerinin 75, 90 ve 110 TL’den satılması hem Antalyaspor hem de Fenerbahçe taraftarlarının tepkisini çekti. Antalyaspor taraftarları maç öncesi stadyumda bilet fiyatlarına tepki olarak yönetimin istifasını istedi. Daha sonra maç öncesi Adopen tribünlerinde bulunan taraftarlar koltukları sökerek sahanın içine attılar.

Fenerbahçeli futbolcular ısınmak için sahaya Antalyaspor’dan 15 dakika sonra çıktı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, geçen maçta olduğu gibi Antalyaspor maçında da Carlos’u yedek soyundurup, geçen hafta muhteşem bir gol atan Wederson’u kadroya aldı. Antalyaspor maçında Carlos’un ilk 11’de yer alması bekleniyordu.

Antalyaspor-Fenerbahçe karşılaşması nedeniyle Atatürk Stadı çevresinde Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerince yoğun güvenlik önlemi alındı.

Bazı Antalyasporlu taraftarlar, gruplar halinde tezahüratlarla stada geldi.

Fenerbahçeli taraftarlar da stada kontrollü şekilde alındı. Fenerbahçeli taraftarların kale arkası misafir takım taraftarları girişi sırasında, Antalyaspor taraftarının bulunduğu gruptan yanan bir meşale atıldı. Taraftarların bulunduğu yere atılan meşale boş alana düştü.

Antalyasporlu taraftarların bulunduğu kale arkasındaki bir grup da bazı taraftarların içeri alınmadığını savunarak, yönetim aleyhine tezahüratlarda bulundu.

Maçı Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın birlikte izledi. Fenerbahçe’den Emre Belözoğlu cezalı olduğu maçı şeref tribününden izledi.

Nihat Özdemir dahil Fenerbahçeli bir çok yönetici de maçı şeref tribününden birlikte izledi.

Antalya’da bulunan Meclissporlu milletvekili futbolcular da maçı Şeref Tribünü’nden izlediler.

Maçtan önce Antalyaspor teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Fenerbahçe yedek kulübesine giderek, Daum ile sarılarak selamlaştı ve kısa süre sohbet etti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...