Jump to content

Türk Öğretmenlerin Diline Pelesenk Olmuş 12 Cümle


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

[COLOR=#333333][INDENT][CENTER][FONT=palatino linotype][SIZE=4]Hepimizin yaşadığı[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] duyduğu ve ezberlediği kalıplaşmış cümleler bunlar. Öğretmen okullarında böyle bir ders olduğu konusunda da iddialarım var. Her öğretmen mi aynı konuşur arkadaş. Neyse öğretmenler başımızın tacıdır[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] saygıda kusur etmeyiz.
[/SIZE]


[B][SIZE=4]1. "Kendini De Unutsaydın"

[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15849_m.jpg[/IMG]
[SIZE=4]
[/SIZE]
[SIZE=4]Evet[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] listeye 1 numaradan giriş yapan içinde edebiyatı ve felsefeyi harmanlayın yüce cümle. Literatüre "kendini unutmak" diye de bir sözcük öbeği kazandırmıştır öğretmenlerimiz.

[/SIZE]
[B][SIZE=4]2. "Komik Bir Şey Varsa Söyleyin Biz De Gülelim"[/SIZE]
[SIZE=4]
[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15850_m.jpg[/IMG][SIZE=4]

[/SIZE]
[SIZE=4]Kesinlikle art niyet barındırmayan[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] öğretmenlerimizin diğer öğrencileri de espriye teşvik etme ve onları da ortama katmak istemesinden dolayı ortaya çıkan bir cümledir. Gerçi ilkokulda buna cevap verdiğimde fena kötek yemiştim ama olsun.

[/SIZE]
[B][SIZE=4]3. "Konuşmak İsteyen Dışarı Çıksın"[/SIZE]
[SIZE=4]
[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15851_m.jpg[/IMG][SIZE=4]

[/SIZE]
[SIZE=4]Özgürlüğüne düşkün çocuklarımızın isteklerini kırmayan öğretmenlerimiz konuşmak isteyen[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG]birbiriyle dertleşmek isteyen öğrenci kardeşlerimizi dışarda bu işleri halletmeleri konusunda teşvik ederler. Ne kadar tatlı.

[/SIZE]
[B][SIZE=4]4. "Evladım Kahvede Mi Oturuyorsun ?"[/SIZE]
[SIZE=4]
[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15852_m.jpg[/IMG][SIZE=4]

[/SIZE]
[SIZE=4]Kahvehane kültürünü ülkemiz çocuklarına katmak isteyen öğretmenlerimiz[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] kahvede oturma şeklini çocuklara göstererek[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] onları bu yolda geliştirmeye çalışıyorlar. Yanlış yapanı bu soruyla uyarıp[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] doğru oturma şeklini gösteriyorlar. Arada okey nasıl oynanır tarzında dersler de seçmeli olarak veriliyor.

[/SIZE]
[B][SIZE=4]5. "Sen Onun Avukatı Mısın?"

[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15853_m.jpg[/IMG]
[SIZE=4]
[/SIZE]
[SIZE=4]Avukatlık mesleğine bu yaştan çocuklarımızı alıştıran öğretmenlerimiz[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] avukatlığın değerlerini savunup[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] bir arkadaşınıza nasıl destek çıkmanız gerektiğini öğretirler. Eğer arkadaşınızın avukatı olduğunuzu söylerseniz[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] size büyük bir saygıyla yaklaşacaklardır.

[/SIZE]
[B][SIZE=4]6. "Otur[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] Sıfır"

[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15854_m.jpg[/IMG]
[B][SIZE=4]
[/SIZE]
[SIZE=4]Öğretmenlerimiz sözlüde bizi ayakta yormamak için hemen oturturlar. Sıfır dedikleri ise sıfır hatalı bir öğrenci olduğumuzu belirtme durumudur. Ne kadar iyiler.

[/SIZE]
[B][SIZE=4]7. "Yarın Velin Gelsin"[/SIZE]
[SIZE=4]
[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15855_m.jpg[/IMG][SIZE=4]

[/SIZE]
[SIZE=4]Ne kadar iyi öğrenci olduğumuzu anne babalarımıza söylemek için[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] öğretmenlerimiz bu cümleyi kurarlar. Fakat o veli hiçbir zaman okula gelmez. Güzel haberleri de alamaz o yüzden[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] yazık.

[/SIZE]
[B][SIZE=4]8. "Ben Sizin Anneniz/Babanız Değilim"[/SIZE]
[SIZE=4]
[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15856_m.jpg[/IMG][SIZE=4]

[/SIZE]
[SIZE=4]Burda da denilmek isteniyor ki[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] ben anneden babadan öteyim[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] sizler benim canımsınız[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] en değerli varlıklarımsınız. Farklı bir anlam çıkartan varsa da art niyetlidir arkadaş kusura bakmayın.

[/SIZE]
[B][SIZE=4]9. "Anlamayan Var Mı? Dinleseydiniz."[/SIZE][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/FONT][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][FONT=palatino linotype][/FONT]
[/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][FONT=palatino linotype][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B]
[SIZE=4]
[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15857_m.jpg[/IMG][SIZE=4]

[/SIZE]
[SIZE=4]Eğer öğretmenin bu sorusu karşısında anlamadım cevabı veriyorsanız[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] gerçekten öğrencilik konusunda pek bir şey öğrenememişsinizdir. Çünkü gelecek olan cevap "dinleseydin" olur genelde. Fakat öğretmenler bunu neden söyler? Tabii ki duyularımızın gelişmesi için[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] işitme duyumuz dinleye dinleye gelişir[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] canımız öğretmenlerimiz de bizi buna teşvik eder.
[/SIZE]
[B][SIZE=4]10. "Kopya Serbest Yakalanmak Yasak"

[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15858_m.jpg[/IMG]
[SIZE=4]
[/SIZE]
[SIZE=4]Bu cümleyle de öğretmenlerimiz bizi büyük bir adrenalin taşmasına davet ediyorlar ve bu şekilde de beynimizin daha iyi çalışmasını ve sınavlardan da daha yüksek notlar almamızı sağlıyorlar. Risk budur!

[/SIZE]
[B][SIZE=4]11. "Bir Daha Uyarmayacağım"[/SIZE]
[SIZE=4]
[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/indir_68.jpg[/IMG][SIZE=4]

[/SIZE]
[SIZE=4]Yani neymiş[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] bir hatayı istediğimiz kadar yapabilirmişiz. Çünkü öğretmenlerimizin de dedikleri gibi bir daha bizi uyarmayacaklarmış. İş bu kadar basit aslında. Bizimkisi hep kuruntu ya.

[/SIZE]
[B][SIZE=4]12. "Siz Evinizde De Mi Böylesiniz?"

[/SIZE][IMG]http://www.mebpersoneli.com.tr/images/album/15861_m.jpg[/IMG]
[SIZE=4]
[/SIZE]
[SIZE=4]Bize verdikleri mesaj[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] evde de bu kadar tertipli[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] düzenli[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] aklıbaşında olup olmadığımızdır. Hep bizi över öğretmenlerimiz[IMG]http://www.forumuz.net/images/digersmileyler/virgul.gif[/IMG] biz de hep yanlış anlarız. Umarım bundan sonra söyledikleri sözlere bu açıdan bakabiliriz. Dünya daha güzel bir yer olur gerçekten. Umuyoruz.[/SIZE][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/FONT][/CENTER]
[FONT=palatino linotype][B][B][B][SIZE=4]
[/SIZE][/B][/B][/B][/FONT]
[/INDENT][/COLOR]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...