Jump to content

Kara Maji’nin Sol-El Yolu Teknikleri ...


GülüşümSen

Önerilen Mesajlar

GülüşümSen

Kan tarih boyunca tüm halklar tarafından, muazzam bir psişik potansiyeli olan, majik bir cevher olarak mütalaa edilmiştir. Kan dökerek kurban etme, tüm majik kültlerde rastlanan bir pratiktir. Babiller, Yunanlılar ve diğer kadim halklar, iblislerin dökülen kanın kuskuna, özellikle de şiddet içerisinde katledilmiş canların bedenlerinden çıkan kana cezbolduklarına inanırlardı. Kurban edilen eşerlerin ve hayvanların kanlarının, astral’ın alt katmanlarından, oralarda yerleşik olan karanlık güçlri aşağıya çektiği düşünülür. Bir inanca göre de karanlık dezenkarne antiteler, dökülen kandan neşrolan enerjiden yararlanarak, fantomlar inşa etmekte ve kendilerini görünür bir hale getirmektedirler. Dolayısıyla kara maji ayinlerinde, astral seviye ve oralardaki şer güçleri ile doğrudan irtibat kurmak için kan dökme uygulamaları yapılmaktadır. Bu iğrenç ve insanlık dışı pratiğin, tarihte kitlesel katliamlar şeklinde gerçekleştirildiği de olmuştur. Bunun en belirgin örneği Nazilerin yaptıkları katliamlardır. Hitler her şeyi kaybettikten sonra dahi, bu tür satanik uygulamaları gerçekleştirmekten kaçınmamıştır. Hatta Silahlanma Bakanı Albert Speer’e, “eğer savaşı kaybedeceksek, Alman Ulusu da yok olacaktır” dediği bilinmektedir. Hitlerin karanlığın güçlerine verdiği en son kurbanlar ise, intihar eden eşi ve kendisi olmuştur! Bu kan dökerek faaliyet gösteren tüm kara majisyenleri bekleyen feci akıbetin ta kendisidir.

Sol-el yolunu izleyenlerin başvurdukları bir diğer kara maji uygulaması da, sapık seksüel faaliyetler sonucunda açığa çıkan enerjinin, nefsanî ya da kötü amaçlar için kullanılmasıdır. Bu gene söz konusu enerji vasıtasıyla astral’in aşağı seviyeleri ile irtibat kurmak suretiyle gerçekleştirilir. Başara en yüce bir faaliyet olan yaratıcılığı bahşeden seks olgusunun böylesine çarpıtılması, muhakkak ki bunu yapan kişilere büyük yıkım getirecektir.

Kara maji ayinlerinde gerçekleştirilen bir üçüncü metot da, halüsinojik bitki(afyon gibi) ya da kimyevi maddelerin (LSD gibi) kullanılmasıdır. Günümüzde batı Gençliğini yiyip bitiren bu uygulama, bitki ya da ilacı alan kimsenin astral’in en aşağı seviyelerine açılmasını sağlar. Bir kara majisyen maji tekniklerinden yararlanarak, kötü emellerini bu yoldan gerçekleştirebilir. Fakat cahil ve savunmasız bir gencin, ne yaptığını bilmeksizin bu seviyelerle irtibat kurması, kara majiden ziyade, kendi mahvına yol açan bir aptallık olmaktadır.

 

Kara Maji’nin Sol-El Yolu Teknikleri

Sol El Yolunun Temel İlkeleri

Vama Marga'dan tercüme edilmiş Sanskritçe bir terim olan sol el yolunun, yıllar boyu yanlış kullanımından kaynaklı, ilk bakışta muğlak bir anlam içerdiği sanılabilirse de aslında tanımı gayet sarihtir. Bu açık seçik tanıma ve Hindistan'da binlerce yıldan beri sürekli kullanılışına rağmen, sol el yolunun tarihsel gerçekliği gerçeklerle alakası olmayan modern fantaziler uğruna görmezden gelinmiştir. Çarpıtılmış algıları düzeltmek ve herşeyi yerli yerine oturtmak için geleneksel kaynaklara olabildiğince yakın durarak sol el yolunu kendi terminolojisi ile ele almalıyız. Bu yöntem, hem çağdaş akademisyenlerin pek revaçta postmodern yıkıcılığından, hem de sıradan okültistlerin zihni bulandıran dar kafalılığından uzakta, bizi doğru rotada tutacaktır. Sol el yolunun erotik gnosis kavramının bulanık hale gelmesinde her iki tarafın da katkısı büyüktür.

 

 

Büyü felsefesinin ezelden beri asli unsurlarından birisi sözcüklerin kendi güçleri olduğudur. Kelime kelime sol el yolunu doğru anlamak, bu cinsel inisiyasyon geleneğine kaybettiği gücün bir kısmını geri verecektir. Araştırmaya başlamanın en doğru yeri, tarihi köklerini incelemek ve temel ilkelerini suyüzüne çıkararak sol el yolunu tanımlamak olsa gerek. Bedenin cinsel dönüşümünün bu netameli yolunu hatasız kavrayabilmek için Hindistan'a, yolun başlangıcına dönmeliyiz.

 

 

Sol el yolunun kökleri bayağı eskiye gider, İndus Vadisi'nin Ari ırklarca işgalinden önceye, bölgenin gelişmiş uygarlığının günümüzde de varlığını sürdüren ve kara tanrıçaya tapan cinsel kültlerine dek. Afganistan üzerinden gelip Hindistan'ı silip süpüren Ariler yüzünden kabuğuna çekilip sinen sol el yolunun cinsel inisiyasyon metodları, yaklaşık bin yıl sonra ülkenin pek de tasvip edilmeyen tarikatlarında tekrar günışığına çıktı. Her ne kadar sol el yolunun cinsel uygulamaları kadim Hint literatüründe zikredilmişse de, Tantra'nın ortaya çıkışına kadar sistematik, yazılı bir öğreti haline gelmemişti. Maalesef bu süreç, kültü yok etmek isteyen başka bir işgalci güç, İngiliz İmparatorluğu'nun cinselliği bastırılmış kahramanları tarafından yine sekteye uğratılacaktı. Kısacası, Hindu sol el geleneğinden bahsetmek demek en az ikibinbeşyüz yıl geriye, henüz pek bilinmeyen Ari öncesi dönemin erotik aydınlanma doktrinine başvurmak demektir. Modern büyücü iyi bilmelidir ki Vama Marga'nın gizliliğe olan meylinin sebeplerinden bir tanesi, ruhani uyanışa cinsel yolla erişimden rahatsız olan baskıcı otoritelere karşı sürekli mücadele etmek zorunda kalınmasıdır.

 

 

Sol el yolu için kullanacağımız tanımı bir kaç ana öğeye indirgemek mümkün. Bu ilkeler gerek Batı sol el majisiyle, gerekse kadim Doğu kaynaklarıyla uyumlu. Nerede, kim tarafından ya da hangi kültürel koşullar dahilinde yapıldığına bakılmaksızın, inisiyasyona sol el yaklaşımı şu faktörleri içerir:

 

 

Erotik ritüeller aracılığıyla fiziki ve ruhani bedenin cinsel dalgalarını kullanarak insani bilinci ilahi bilince dönüştürmek

Sankritçede şakti (shakti) diye bilinen evrenin dişil gücünü cinsel olarak yüceltmek

Kökleşmiş toplumsal dış ve kişisel iç tabuların bilerek yıkılması, topluluk normatif değerlerinden bireysel sapış, her türlü gelenek ve adetin radikal biçimde tersine çevrilmesi

Esasen elitist, her nabza göre olmayıp kendiliğinden gelmemesi. Bireyin bilinçlenmesine yönelmiş, kolektif kimliğe ilgisiz ve kutsal ya da doğal yasaların dışında olmayı tercih etmesi

Aydınlanma ve uyanış için bu hayatı, bu dünyayı, bu fiziksel gerçekliği ve bu bedeni kucaklayan bir inisiyasyon yöntemi olması

 

alıntıdır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...