Jump to content

Kuru Göz ve Tedavisi...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gözyaşı eksikliğinin sebep olduğu kuru gözler son derece rahatsız bir duygu oluşturur. Gözlerde yanma ve kum doluymuş gibi bir his duyulur ve gözler şişer, kızarır. Genellikle durum her iki gözde birden meydana gelir.

 

Kuru gözler sjögren sendromu nedeniyle olabilir Bu sendrom çoğu zaman romatoid artriti olan kimselerde bulunan bir bağ dokusu rahatsızlığıdır.

 

Kuru gözler bir başka rahatsızlık nedeniyle kullanılan göz damlalarına veya merhemlere karşı alerjinin sonucu da olabilir. Hiçbir belirgin sebep olmadan da meydana gelebilir.

 

Bu en fazla kadınlar arasında menopozdan sonra görülür. Bu durum genellikle göz sağlığını tehdit etmese de duyu c kadar rahatsız edici olmaktadır ki, çoğunlukla tıbb tedavi gerekir

 

Eğer gözlerinizde kuruluk hissi varsa, gözleriniz kumluymuş gibi geliyorsa ve yanıyorsa, (özellikle göz kırptığınız zaman) göz doktorunuza danışır.

 

Doktor gözünüzü muayene edecek ve nedenır belirleyecektir.Göz doktorunuz, reçetesinde büyük ihtimalle istediğiniz zaman gözlerinizi yıkamak için kullanabileceğiniz bir suni gözyaşı ilacı verecektir.

 

Eğer durumun nedeni göz damlasına alerjik reaksiyonsa, damlayı kullanmayı bırakın. Fakat problem hallolmayabilir ve uzun bir süre ya da daimi olarak suni gözyaşı kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Kuru Fırçalama En Etkili Cilt Soyma Tedavisi...

   Kuru fırçalama en etkili cilt soyma tedavisi   Yaşlandıkça hücre yenileme hızımız azalıyor. Cilt sıkılığını kaybettiği anda da selülit ortaya çıkıyor. Selülitle savaşa kuru cilt fırçalamayla başlayın Basen bölgesi selülit birikimine karşı en dayanıksız bölgelerden biridir. Normal sağlıklı bir basene baktığınızda, yüzeydeki epidermis yumuşaktır. Cilt sıkıdır çünkü dermis kalın ve hasar görmemiştir. Kolajen ve elastin demetleri güçlüdür. Kılcal damarlar dermisin en üst bölgelerine kadar ulaşa

   , Yer: Güzellik, Cilt Bakımı ve Kozmetik

  • Kuru Öksürüğün Bitkisel Tedavisi...

   1- İnce kıyılmış lahana yaprakları, sirkeli suda yirmi dakika süreyle kaynatılır.   Sıkılarak elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak gün boyu dinlendirilir.   Dinlendirilen sıvıdan yarı oranında içme suyuna karıştırılarak günde üç fincan içilir.   2- Dilimlenmiş patatesler yarım saat süreyle sirkeli suda pişirilir.   Sıkılarak elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak gün boyu dinlendirilir.   Dinlendirilen sıvıdan yarı oranında içme suyuna karıştırılarak günde üç fincan ısıtılara

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • Stres Kürü ile Stres Tedavisi...

   Çağımızın en büyük problemi ve çoğu hastalıklara neden olan stres, yapılacak işlerin çoğalması, dinleyeceğiniz zamanın azalması, manevi değerlerimizi ihmal etme gibi durumlardan kaynaklanan özel bir haldir.   Uzun süren stres, vücudun direncini azaltıp, kanser, kalp hastalıkları ve kolesterol gibi bir çok hastalığa neden olur. Stresin artmasına yol açan önemli etkenlerden biri de, hayatta aşırı isteklerde bulunup sürekli onların peşinden koşmaya çalışarak kendimizi gereğinden fazla yıpratmakt

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • Kuru İğne Tedavisi Nedir?..

   Bazı kashastalıklarında kullanılan, yan etkisi olmayan, tedavi edici ve zararsız birmetottur. Belli seanslar halinde planlanır, tedavi boyunca o bölgeye aitfaaliyetlerin azaltılması önerilir. Tedavinin süresi, yani seans sayısı,problemin bulunduğu bölgenin genişliğine, problemin ne kadar eski olduğuna,hastanın yaşına, başka rahatsızlıkların eşlik edip etmediğine göre değişiklikgösterir. Bazen tek bir seans yeterlidir. En sık 3-5 seans olarak planlanır.Nadir durumlarda 8-10 seansı bulabilir.  

   , Yer: Sağlık

  • Boyun Fıtıklarında Kuru iğne Tedavisi...

   Kas-iskelet sistemi ağrılarının en önemli nedeni kas spazmıdır. Kuru iğneleme (İntramusküler stimülasyon (İMS) bazı kas iskelet sistemi hastalıklarına bağlı ağrı tedavisinde kullanılan, yan etkisi olmayan, tedavi edici ve zararsız bir metoddur. Belli seanslar halinde planlanır. Tedavinin süresi, yani seans sayısı, problemin bulunduğu bölgenin genişliğine, problemin ne kadar eski olduğuna, başka rahatsızlıkların eşlik edip etmediğine göre değişiklik gösterir. Bazen tek bir seans yeterlidir. En sı

   , Yer: Beyin ve Sinir Sistemi Sağlığı

×
×
 • Yeni Oluştur...