Jump to content

Ruhi Şifanın Esası


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

«Fakat fizik bedenin şifası nisbeten basit görünmüyor?»

 

 

«Fizik bedenin şifalandırılması o kadar mühim değildir. Siz ancak ruha tesir edebildiğiniz zaman şifa daimi olur.

 

 

Siz eğer bedeni düzeltirsenizde ruh kendini 'bulamamış olursa, şifa başarısrızlığa uğramış demektir. Sizin. ruha tesir etmeniz gerekir. Şifa işte bu imkan ve fırsatı verir. Eğer hasta, gereken dersi almamış ise, hastalık boşa gitmiş olur.»

 

 

«Bu, akıl hastalıkları için de böyle midir?»

 

 

«Bu, bütün hastalıklar için böyledir. Siz spiritual realitelere dayanan prensipleri tatbik etmek zorundasınız - bunlardan biz asla sapamayız. Ruhtur aslını bulması icabeden, hakim olması icabeden ruhtur. Dünyanızda bulunanların hepsi ruhu esas tutarak yaşadığı, ruhi kanunları tatbik ettiği zaman ne harpleriniz, ne nefretleriniz, ne hastalıklarnız olacak, çünki o zaman biribirinizi hakikaten sevecek ve biribirinize hizmet etmek isteyeceksiniz.

 

 

Tamahkarlık, qıpta, kudret hırsı - bunlar şimdiki halde ortalığa hakim ve sürekli kaosa doğru götürmektedir.

 

 

«Kendinizi vakfettiğiniz vazifeye devam, daima daha çok sayıda varlığı Büyük Ruh'un sevgi yörüngesine sokmağa çalışmak yolundaki gayreti ele almalıyız. Bizim yolumuza gelenlere onları ruha ebediyen bağlayacak olan manyetik halkaları sağlamlaştırmakta ve tomurcuklandığı zaman bahsi geçmemiş Iaflar getiren ilahi kuvvetin alıcıları olmak imkanını kazanmalarında yardımcı olmalıyız:»

 

 

«Bu, hepimizin meşgul bulunduğu vazifenin bir kısmıdır. Prensipleri, esasları asla unutmayalım, çünki biz bunları uygulamaya çalışırken, varlığımızın maksadını yerine getirmekteyiz.»

 

 

«Akıl hastalıkları hakkında deminki suale dönersek, hiç şüphesiz psikyatri metodlarından ve modern psikolojiden bir hayli şey kazanılmıştır, değil mi?»

 

 

Bilgi elde etmeğe çalışmaktan hiç bir zaman zarar gelmemiştir. Fakat bir şifacının yapacağı en iyi plan,kendisini, ruh kudretinin akımına en elverişli bir kanal haline getirecek şekilde hayatını nizama koymak olmalıdır.

 

 

«Bizlerin, Tanrının bir parçası olduğumuzu söylemek doğru olur mu? Siz Tanrısal bir kıvılcım diyorsunuz. Böylece, bir manada biz gelişmekte olan Tanrı mı oluyoruz?»

 

 

«Biz, Tanrının, içimizde gelişmekte olan parçasıyız. Tanrı, Büyük Ruh sonsuzdur. Sonsuz bir ruhun, sonsuz sayıda görüntüleri vardır. Sonsuzluğa bir nokta konulamaz. Siz Büyük Ruh'sunuz, Büyük Ruh siz. Sonsuz ifadelenişin Tanrısal imkanına sahipsiniz. Ulaşmağa çalıştığınız gayeye bir son yoktur.»

 

 

"Şu halde Tanrısal olanın sadece parçası olmaklığımız bizim için bir tahdid teşkil etmektedir, öyle mi?»

 

 

"Sizin dünya enkarnasyonunuz, o fasetin kendi ışıltısını pırlantaya ilave edebilmesi için ifa edebileceği vazife ile kayıtlanmıştır. Şöyle söyleyeyim: faset, ifa edeceği vazifeyi enkarne olmadan önce bilmektedir, fakat ruh kendi kendisini buluncaya kadar o bilgi görünür hale gelemez.»

 

 

Bu noktada Silver Birch: «Saatim sona eriyor.» dedi ki, bu, onun kuvvetinin dağılmakta olduğunu gösteren bir ibaredir. Kendisine, tekrar gelmek isteyip istemeyeceği sorulduğunda, herhangi bir hizmeti olabilecek ise, gelmek isteyeceği cevabını verdi.

 

 

Sonra bunu yine onun takdis sözleri takib etti:

 

 

«Kendi irademizi Büyük Ruh'un iradesine ayarlamak hususunda her zaman elden gelen gayreti gösterelim, ve böylece, bize sevgisini bahşetmiş kudretle bir olalım. Bu suretle sevginin ilahi örtüsünün daima omuzlarımızda olduğunu, yegane arzuları bize hizmet etmek olan varlıklar tarafından korunup esirgenmekte, sevkedilmekte olduğumuzu anlayacağız.

«Böyle yaptıkça, iç huzuru, yenilmez güven, sarsılmaz emniyeti gitgide artan bir idrakle duyacağız. Madem ki Büyük Ruh'un parçasıyız, o halde, onun adına yapmağa çalıştığımız işleri hiç bir şey engelleyemez. Ruh gücünün hayırları hepinizle olsun.»

 

 

Silver Birch

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...