Jump to content

Korkularımdan Nasıl Kurtulurum?…


Olcix

Önerilen Mesajlar

İnsanın içine atmış olduğu korkular yıllar geçtikten sonra, o kişinin hayatında olumsuzluklar ve mutsuzluklar zinciri olarak kendini göstermeye başlar.

Bir bebek daha doğmadan, anne karnında annenin duyduğu bütün sıkıntıları bir şekilde yaşamaya başlar. Bebeğin DNA larına annenin ve babanın çaresizlik korkusu, parasızlık korkusu, terkedilme korkusu, ümitsizlik korkusu gibi korkuları geçer ve bu korkular enerji bağı olarak bebeğe aktarılmaya başlar. Hayatımızda olan korkularla yüzleşebilmek ve bunlardan arınabilmek gerekiyor. Korkuların endişelerin de bir enerji olduğunu hatırlamak gerekmektedir.

Meditasyon yolu ile insan kendi içindeki yolculuğunu yaparken, unutmuş olduğu güçlerini, ışığını, huzurunu tekrardan hatırlamaya başlar. Kişi hazır olduğunda ve farkındalığı arttığında, küçüklüğünde yaşamış olduğu ve kalbinin derinliklerine bir daha hatırlanmamak üzere atmış olduğu, olayları da hatırlayarak, o olayların enerjilerini ve etkilerini kendi enerji alanından atmaya ve rahatlamaya başlar.

Evren çok düz bir mantıkla işler. Siz evrene ne dilerseniz veya ne enerji gönderirseniz, Evren de sizi isteğinizi size göre hazırlanmış ve paketlenmiş olarak yollar. Korkularınız varsa Evrene bu korkuları yaşama, sinyali gönderirsiniz, Evren de size korkularınızı deneyimleme ve o korkularla yüzleşerek dersinizi almanızı ve tekamül etmenizi sağlar.

Örneğin bakıcınız izne gitti. Daha gitmeden kendinize, ‘ bu kadın sanırım izinden geri gelmeyecek’ derseniz, Evrene bakıcının gelmemesini yaşamak istiyorum bunu deneyimlemek istiyorum mesajı verirsiniz. Eninde sonunda o bakıcının geriye gelmesinde bir takım pürüzler çıkar ya da gerçekten geri gelmez. Siz o mesajınız ile vermiş olduğunuz enerjinin farkına vararak enerji alanınızdan iptal ederseniz, paketlenerek size yaşanmak üzere gönderilen deneyimleme süreciniz de kısa sürer ve iptal olur çünkü artık farkındalığınız artmış ve tekamül etmişsinizdir.

Başka bir örnek isterseniz, diyelim terkedilme korkunuz var Evren sayesinde bunu deneyimlemeniz, korkunuzla yüzleşmeniz, bundan ders almanız ve tekamül etmeniz için hayatınızdaki kişi tarafından eninde sonunda terk edilirsiniz.

Anlayacağınız hayatınıza kendinizle ilgili ne mesaj verirseniz onu yaşarsınız.

Bu korkulardan nasıl kurtulurum sorusunun bir cevabı, ‘meditasyon yaparak’ kendinizi tanımanız, enerji alanınızı güçlendirmeniz, ve enerji blokajlarını çözmenizdir….

Şimdi gözlerinizi kapatın ve burnunuzdan kalbinize doğru birkaç kez derin nefes alın ve ağzınızdan verin. Elleriniz ve ayaklarınız çapraz olmasın.

“Ben dengedeyim, Ben güçlüyüm, Ben değerliyim ve Ben korkularımla yüzleşmeye hazırım “ değin…

İçinizdeki ışığı huzuru ve dinginliği biranda fark etmeye başlarsınız.

Tekrar derin nefes alın ve aklınıza ilk gelen korkunun adını söyleyin.

Örneğin… Terkedilme korkusu….

“Terkedilme korkumu kabul ediyorum,

Terkedilme korkumu şu anda Sevgiye Dönüştürüyorum ve

kendi içimden hiçbir önyargım ve beklentim olmadan sevgi enerjimle Evrene Serbest bırakıyorum” değin…

Hayatınızdaki bir enerji blokajını çözmek için bir adım atmış ve önünüzü açmaya başlamış olursunuz….

Kendinizi keşfedin, içinizdeki gücü, sevgiyi ve enerjiyi hatırlayın. Önünüzdeki Engelleri Kaldırın ve Mutlu Olmayı ,Hayattan Keyif Almayı, Güzellikleri Tekrardan Yaşamayı Kendinize Çekin….

Sevgiyle

Serkan Sorguç

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Korkular çoğaldıkça ve çözülmedikçe esir alıyor kişiyi.etki tepki meselesi.yüzleşmek ve soru cevap şeklinde ilerleyerek yenmek gerekiyor.yada iptal tuşunu kullanıp silmek gerek endişeleri büyümeden..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

özür diliyorum ama hiçbir dayanağı yok bu fikirlerin. Hiçbir korku yok ki yaşamda tecrübe edilmesin.Her korkunun mutlaka yaşamda bir tecrübesi vardır..Kaynağına inmeye çalışın ve korkularınızı kökten kurutun..

 

bu konuda destan yazabilirim çünkü ben korkağım:)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Kendini sevmek barışcıl olmak bedene özgüven getirir ve korkular azalır zamanla değişime uğrar ..

Özellikle fobilerde bilinçaltınız işlemiş o olayı bulursanız korkularınızı yenebilirsiniz..Aslında bu profosyonel anlamda bir çalışma gerektirir..Zira kynağını bulduğunuzd bile illa bir yolgösteren öncü olmalı..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazılarına göre çok kolay olan araba kullanmak ben de öyle bir korku halini aldı ki büyüdü büyüdü ve hiç cesaretim kalmadı. 14 yıldır ehliyetim var ,eşimin acemiliğinde onunla yolculuk yapmak benim şansızlığım oldu şimdi direksiyon başına geçemiyorum ben de bunu bir yene bilsem.Şu kaynağı bir bulsam baltayla liğme liğme edip direksiyana geçeceğim.:):D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

korkunun oluşma sebebi;egonun(altbeynin) kendi varlığnı,zarar vereceğini hissettiği bir şeye karşı verdiği koruma tepkisinden kaynaklanır...özellikle şoklatıcı(şoktan kasıt;altneynin karşılaştığı şeye,duruma karşı kendisini hazırlıksız hissedip ne yapacağını bilemediğinden oluşan şaşkınlık devresidir) korku tesirleri etkinin daha kalıcı ve derin olmasına sebeb olur...korku üzerine de;hz.peygamber(sav),müslümanların birbirlerini hiçbir şekilde korkutmamalarını emretmiştir...korkuyu sabit kılan inançtır(ilk karşılaşıldığında oluşan güçlü korku etkisi)..bu sabitliği bozabilecek ve yeni olumlu bir inançla değiştirilebilirse korkunun yerini güven alır(aslında korku yoktur,karşılaşılan durumda yaşanılan güven eksikliğinde algılanan negatiftir korku)....

 

korku ve diğer olumsuz şeylere karşı hipnozun kesin tedavi olabileceğini söyleyebilirim..bunun için ehil biri şart ve imkanlar da...bu şartlar yoksa da olumlamaların da kesin etki sağlayabileceğini düşünüyorum(uzun süren,sabırlı bir çalışma gerektiriyor )..ayrıca kuantum dokunuş bile olumlamanın hissettirerek bölgeye uygulanmasıdır ki daha kısa sürede olumlu etki eder düşüncesindeyim...olcix hanımın buna benzer paylaşımları mevcut biliyorsunuz..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bazılarına göre çok kolay olan araba kullanmak ben de öyle bir korku halini aldı ki büyüdü büyüdü ve hiç cesaretim kalmadı. 14 yıldır ehliyetim var ,eşimin acemiliğinde onunla yolculuk yapmak benim şansızlığım oldu şimdi direksiyon başına geçemiyorum ben de bunu bir yene bilsem.Şu kaynağı bir bulsam baltayla liğme liğme edip direksiyana geçeceğim.:):D

Bu sorunun üstesinden gelebiliriz dilerseniz..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...