Jump to content

EFT’de Vuruş Noktalarının Önemi


Visall

Önerilen Mesajlar

Herhangi bir vuruş noktasına çekiç gibi vurun.

 

O noktayı kaçırmayın. Değişik parmaklarınızı kullanın. Nazikçe ama kararlı vurun. Belki bir noktaya 5-7 kez ve 1-2 saniye olabilir. Kendinizi incitmeyin.

 

Eft noktaları çift taraflıdır. Vücudun sağında ve solunda yer alırlar.

 

-İki tarafa da vurmak zorunda değilsiniz. Hangi tarafa vurmak sizi yormuyorsa oraya vuruş yapın.

 

-Sadece sağa ya da sadece sola vurabilirsiniz.

-Her iki taraf arasında geçiş de yapabilirsiniz.

-Her iki tarafa da aynı anda vurabilirsiniz.

 

Bu tarzların hiç biri büyük farklar yaratmayacaktır. Aynı etki söz konusudur. Parmakların uçlarında meridyenler vardır. EFT noktalarına parmaklarınızın ucu ile vurunuz.

 

Setup noktası elin dış yanıdır. Buraya karate noktası da (KC) denir. Buraya diğer noktalardan daha fazla vurulur. Her set up cümlesi 15 sn kadar ve üç defa okunabilir. Ancak bu noktanın alternatifi olan Sore Spot denilen bir alan vardır.

 

Burası nokta değildir. Pek çok kişi KC noktasını kullanır ancak bu nokta herkes için efektif sonuçlar üretmez. Sore Spotu her çalışmanızda test edebilirsiniz ve KC noktasından daha efektiftir. Her ikisi de kullanılabilir fakat Sore Spotun yüksek potansiyelli terapik bir değeri vardır. Her iki sore spotunuzun çevresine dokunduğunuzda bir uyarım hissetmiyorsanız KC noktasını kullanabilirsiniz.

 

Bir Sore Spot daima günden güne değişken hassaslıktadır. Eğer o gün hassas ise kullanın. Değil ise kullanmayın.

 

Sore spot özel bir noktadır.

 

1) Vuruş noktası değildir. Burası okşanmalıdır. Net bir şekilde dairesel masaj uygulanmalıdır. Bunu yaptığınızda bir rahatlık hissedersiniz.

 

2) Diğerlerinden daha farklı bir nokta anlamına gelmez. Ama 5-8 cm genişliğinde bir alandır. Burası en çok bilinen nerolimpatik refleks drenajı alanıdır. Dokulardan toksin atılmasına yardımcı olur.

 

KC noktası kullandı iseniz aynı olumlamaları Sore Spot ile deneyiniz. Daha güçlü duygu ve inançları çözümleyebilirsiniz. Eğer tersini hissediyorsanız karate noktası ile çalışınız.

 

 

 

Dr. Theodore R. Herazy

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...