Jump to content

Derin Gevşeme


Guest fortuneteller

Önerilen Mesajlar

dıkkat edersenız duyu dısı algılamalarınızın en yoğun oldugu dönemler kendınızı en rahat hıssettığınız dönemlerdir.. bir müzik dinlerken yemek yerken çeşitli mesajları alabılırsınız..

 

kendınızı bilinçlı bır sekılde rahatlamaya zorlarsanız bunun çokta kolay olmadıgını göreceksiniz..

 

çoğu kımse bütünüyle gevseyeceğini zanneder halbu kı bu çok zordur..

ama denemek ıstıyorsanız uygulayabıleceğiniz şeyler var..

 

sakın bır odada oturun bakışlarınızı görüş alanınızda ki bir nesneye sabitleyerek kendinizi tüm düşüncelerden arıtmaya çalışın..

 

sonra gözlerınızı kapatın ve nesneyi beyninizde şekillendirmeye çalışın..eğer gözlerinizi kapattıktan sonra bu nesneyi görmeye hala devam ediyorsanız bu sizin bütünüyle gevşediğinizi gösterir..eğer nesne aklınızdan silinirse bu sizin henüz gevşeyemediğinizi beyninize başka görüntüler başka nesneler ve düşüncelerin karıştığını gösterir..

 

değişik düşüncelerle yüklü bir beyin başkalarının düşüncelerini algılayamaz..

 

derin gevşemenın sonunda düşünce şeklınız değişmez ama eylem olarak duraklar..herşey bütünüyle kopmuş ve gevşemiş oldugunuz zaman mesajların kolayca gelebıldıgı boş bir kutu halını alırsınız..

 

gevsemenın amacı aktif bir şeklin diğer şekılle yer değiştirmedir..ama beyin düşünmeye devam eder kaslarda çalışmaya..amac tüm düşünceleri uzaklaştırmak kasları dınlendırmektır..

 

bu deneyımlere yavas yavas başlayın uzerıne ne kadar az düşerseniz o kadar başarılı olursunuz..

 

1 çalışma..önce çok rahat gıysılerınızı gıyın sızı hiç sıkmayan giysiler olmalı..en elverişli pozısyon ince sizi rahatsız etmeyecek bır yuzeyın uzerıne uzanmaktır..bunun ıcın ınce kaucuk mınderler onerılır..

yumusak bır zemın kaslarınızı gerecektır.. çok sert bır zemınde de rahatsız olacağınız için sureklı hareket etme ıhtıyacı duyacaksınız..bedenın her hareketı kasları gerilmeye zorlayacaktır..

 

yerleştiğinizde birkaç derin nefes alın.göğsunuzu yukarı kaldırıp yavasca nefes verin ve gevseyın..bu hareketi üç dört defa tekrar ettıkten sonra normal nefes duzenıne gecebılırsınız..

 

2. çalışma..bu çalışma kaslarınızı daha iyi idare edebılmenız ıcın onların varlığının bilince varmaya dayanır..bunun için kollarınızdan yada bacaklarınızdan bırını uzatmakla başlayın..tüm kaslarınızı iyice gerin ve neler oldugunu ınceleyın .uzaktaki bazı kaslarından birbirlerine olan yakınlıklarından kasıldıklarını göreceksiniz..

 

bu egzersizi vucudunuzun tüm kasları için uygulayın..

 

3. çalışma..gevsemenın temel mekanızması kasları gevsetmek ve bunu hıssetmektır.. acele etmeyın..günlük egzersizler için yuz kaslarınızdan başlamanız en doğrusu olacaktır..önce başınızı yüz kaslarınızı çene kaslarınızı gibi..

 

bu egzersızlere günde onbeş dakıka ıle yarım saat ayırın..kendınızı hazır hıssedersenız zamanının on dakıka yada daha altına dusurun..

 

bır sure sonra bu alışkanlık halıne gelecek bedenınızın su veya bu kısmı ıcın yoğunlaşmak zorunda kalmayacaksınız..istediğiniz zaman ve yerde hiçbir özel durum olmadan gevseyebıleceksınız..

 

 

bedenınızı yönetmeyı keşfettıkten ve tum dusuncelerden ıstedıgınız zaman arınmayı öğrendıkten sonra başkalarının duşüncelerini öğrenmek yada dokunma yoluyla telepati kurmak sizin için son derece kolay olacak..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi düşünüyorum da mesela astral seyahat denemelerim sırasında(her ne kadar astral boyuta geçmeyi başaramasam da) bu derin gevşeme hissini inanılmaz yoğunlukta yaşıyorum. Hani astral bedenimiz bedenden çıkmak üzereykenki gibi nefes alıp verirken sanki yukarı doğru kalkarmışçasına oluyor. Neyse sanırım bu denemenin de derin gevşeme egzersizi olduğunu söyleyebiliriz öyle değil mi?

bir de yanlış hatırlamıyorsam ruhsal güçleri geliştirme kitabında okumuştum. Benzer bir egzersiz bu da;

önce rahat bir yere uzanıyoruz, tavandaki bir noktaya odaklanıyoruz o noktayı iyice her ayrıntısını inceliyoruz. Sonra yavaşça gözlerimizi kapatıyoruz vücudumuzun gevşediğini hissetmeye çalışıyoruz. Tekrar gözlerimizi açıyoruz ama bu sefer hızlıca ve gözlerimizle o noktayı yakalarcasına. Noktaya tekrar konsantre oluyoruz tekrar gözlerimizi kapatıyoruz bu kez de kollarımızı, ağzımızı, yüzümüzü gözlerimizi gevşetyoruz ve bu şekilde ki rahatlama hissini biraz uzun yaşamaya çalışıyoruz, ve yine hızlıca gözlerimizi açıp o noktayı yakalamaya çalışıyoruz bu kez bilincimiz kayacaktır odaklanmamız zorlanacaktır buna izin vermiyoruz kısaca kendimizi biraz zorluyoruz sonra yine gözlerimizi yavaşça kapatıyoruz ve o anda inanılmaz bir gevşeme, rahatlama hissi huzur denen şeye ulaşıyoruz.

Benim bu egzersiz denemelerimin sonunda böyle kuyruk sokumumdan yani kök çakramdan yukarıya doğru çok tatlı bi enerji akışı hissediyorum gıdıklanma hissi, böyle vücuduma o enerjinin yayıldığını imgeleyince tatlı bi titreme hissi yaşıyorum inanılmaz bir deneyim :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...