Jump to content

Topraklama Meditasyonu


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Topraklama yeryüzünün sakinleştirici ve yavaş enerjisi ile uyumlu bir bağlantı kurmak demektir. Toprak enerjisi özellikle şu aralar yaşadığımız değişim sürecinde, enerjilerin bizi yerden yere vurduğu günlerde sağlam durabilmemiz için son derece pratik ve kolay bir metot

 

Topraklama stres, panik, telaş, depresyon, sinirlilik halinde çok işimize yarar. Bunun dışında topraklamaya ya da ayaklarınızın sağlam basmaya ihtiyacınız olduğunu vücudunuz size aşağıdaki semptomlarla söyler:

 

Hafif baş dönmesi ya da şaşkınlık benzeri hal

Sakarlık,

Dalgınlık, aklı havada olmak, unutkanlık

Hafif mide bulantısı

Düşük enerji, yorgunluk

Alışılanın dışında kendini keyifsiz, morali bozuk hissetmek

Sebepsiz yere sinirli, kızgın ve ya aşırı tepki verecek şekilde olmak

Topraklamayı birkaç şekilde yapabilirsiniz. Ama önce negatif elektriğinizi toprağa vermeyi niyet edin ve sonrasında teşekkür etmeyi unutmayın.

 

Doğada yürüyüş ya da yürüyüş meditasyonu, çıplak ayakla toprakta yürümek

Bahçede çalışmak ve ellerinizin toprakla haşır neşir olmasına izin vermek

Gülmeyin ama ağaçlara sarılmak, dokunmak. Bunu deli gibi görünmeden de yapabilirsiniz. Ağacın dibine oturmak gibi.

 

Topraklama Meditasyonu

 

Günümüzde şirketlerin çalışanlarına topraklama meditasyonunu rahatlama tekniği adı altında öğretmeleri sık görülen bir şey haline geldi. Eğer bir toplantıya, eğitime ya da sunuma hazırlanıyorsanız bu teknik yapacağınız işten hemen önce çok işinize yarayacaktır. Ve yukarıdaki tüm rahatsızlıklara da birebir gelir. Ben bu meditasyonu her sabah 5 dakikanızı ayırarak yapmanızı tavsiye ederim. Hayatınızın yükünün biraz daha hafiflediğini, günü daha iyi geçirdiğinizi fark edeceksiniz.

 

5-10 dakika kadar rahatsız edilmeyeceğiniz bir yere gidin. Eğer ofisteyseniz tuvalete saklanabilirsiniz.

Ayaklarınız düz bir şekilde yere basılı, gözleriniz kapalı, vücudunuz dik ve rahat oturun. Elleriniz rahat bir şekilde kucağınızda açık dursun. Kaslarınızı yavaş yavaş gevşetin.

Derin nefes alıp verin. Örneğin: Burnunuzdan nefes alırken 4 e kadar sayın. Sonra ağır ağır 4e kadar sayarak nefesinizi ağzınızdan verin. Bunu birer birer artırarak en sonunda 8e kadar yükseltin. Bu sizin kalp atışlarınızı yavaşlatır, tansiyonunuzu düşürür. Bunun devamında nefesiniz belli bir yavaş ritmi tutturacaktır.

Aldığınız nefesin parlak beyaz renkte ya da en sevdiğiniz renkte ışık taşıdığını ve her seferinde bu ışıkla içinize sakinlik ve rahatlığı aldığınızı, her nefes verişinizde stres ve sıkıntıyı içinizden attığınızı düşünün.

Işığın kalbinize dolduğunu ve kalbinizden tüm vücudunuza yayıldığını ve her hücrenizin ışıl ışıl parladığını hayal edin.

Aklınıza gelen düşüncelere takılmayın. Bırakın akıp gitsinler. Kızgınlık, üzüntü, hayal kırıklığı gibi duygular ortaya çıkacaktır. İzin verin çıksınlar.

Kuyruk sokumunuzdan bir kordon çıktığını düşünün. Bu kordon sizin topraklama kordonunuz. Onun aşağılara, binanın temeline, oradan toprağa, onun altındaki kaya, magma ve gazlı katmanlardan geçip dünyanın merkezine bağlandığını hissedin.

Tüm negatif duyguları, o gün kızdığınız insanları ve rahatsız durumları etkisiz kılmak için kordonunuzdan dünyanın merkezine yollayın. Merak etmeyin toprak ana bu negatif duyguları alıp pozitife çevirecektir.

Negatifi gönderirken kendinizin biraz daha dengeli hissetmeye başladığınızı fark edin. Bu duygunun bir iki dakika daha keyfine varın. Pozitif duygularınıza dikkat verirseniz meditasyonun etkileri daha kalıcı olacaktır.

Üzerinizdeki yüke bağlı olarak meditasyon 5 dakika ya da biraz daha fazla sürebilir.

Yavaş yavaş gözlerinizi açın. Gerinin. Kendinize ve yeryüzüne teşekkür edin. Ve hazırsınız!

 

Alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...