Jump to content

Candan Erçetin


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

10 Şubat 1963 tarihinde Kırklareli'nde doğan Erçetin, çocukluk ve ilkokul yıllarını doğduğu yerde geçirdi. Erçetin, ilköğretimini tamamladıktan sonra girdiği parasız yatılı sınavları kazanarak Galatasaray Lisesi'nde öğrenim hayatına devam etti. Aynı zamanda 1979'da girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı'nda Şan eğitimine devam eden sanatçı, Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümüne girdi.

 

 

1986'da, üniversite son sınıfta Norveç - Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda, Onlar grubunun bir üyesi olarak Türkiye'yi temsil etti ve grup o zamana kadarki en iyi dereceyi alarak yarışmada dokuzuncu oldu. Arkeoloji eğitimini yarıda bırakmak istemeyen sanatçı, kazandığı bursla yüksek lisans yapmak üzere Viyana Üniversitesi'ne gitti fakat 1 sene sonra geri döndü. Viyana'daki eğitimi dolayısıyla dondurduğu Konservatuar eğitimini de 1991'de tamamladı.

 

 

Profesyonel müzik hayatına 1989 yılında Siyah & Gümüş adlı gece kulübünde Arie Antique ve Chansons söyleyerek başlayan Erçetin, daha sonra Caz Bar (Paris Nights Cabaret), Kufe (Restaurant), Royal Bistro, Galatasaray Cemiyeti, Moda Deniz Kulübü, Home Store ve Swiss Hotel`de (La Com D`or Restaurant) uzun süreli sahne programlarını sürdürdü.

 

 

Şarkıcılığın yanı sıra, Sahne Organizasyonu ve Menajerlik gibi alanlarda çeşitli şirketlerde çalışan Erçetin, televizyonculuğa ilk adımını 1994'de Kanal D'de yayınlanmaya başlanan ve 17 hafta süren, 'Kol Düğmeleri' adlı Erkek Magazin Programını sunarak attı. Daha sonra Numberone Tv'de yayınlanan ve 65 bölümden oluşan 'Randevu' adlı sohbet programını sundu. Aynı yılın Temmuz ayında ilk solo albümü olan 'Hazırım' satışa sunuldu. Bu albümde daha çok Trakya ve Makedonya'nın ezgileri ağırlıktaydı.

 

 

Daha sonra Erçetin 'Sevdim Sevilmedim' adlı remix albümünü çıkardı. Bu albümden sonra da ikinci solo albümü olan 'Çapkın'ı çıkaran Erçetin, bu albüm sayesinde yurt dışındaki organizatörlerin dikkatlerini üzerine çekmeye başardı. Albüm çalışmalarının yanı sıra yurt içinde ve yurt dışında da konserler veren başarılı sanatçı, Ağustos 1998'de ikinci remix albümü olan 'Oyalama Artık'ı yayınladı. 2 seneye yakın bir aradan sonra üçüncü albümü olan 'Elbette'yi çıkardı. Temmuz 2001'de ise sınırlı sayıda üretilen ve üzerinde imzası bulunan 'Unut Sevme'albümü satışa sunuldu. Ve son olarak 2002 Mayıs ayının başında 'Neden' adlı albümü yayınlandı.

 

 

Sahne programının önemli bölümünü Fransız Chansonsları oluşturmakla beraber, repertuarında Türkçe, İngilizce, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Yunanca nostaljik şarkılara da yer veren Erçetin, halen Galatasaray Lisesi'nde müzik öğretmenliğini sürdürmektedir.

 

 

Albümleri

* Hazırım (1995)

* Sevdim Sevilmedim Remix Ep(1996)

* Çapkın (1997)

* Oyalama Artik Remix Ep 2 (1998)

* Elbette (2000)

* Unut Sevme Remix (2001)

* Neden (2002)

* Candan chante hier pour aujourd'hui (2003)

* Melek (2004)

* Remix'5 (2005)

* Aman Doktor (2006)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...