Jump to content

Aura


Guest Daphne
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İnsanın enerji alanı, aura adı verilen bir ışık bedendir. Bu beden kişinin evrensel enerjisini ortaya koyar. Fizik bedenini sarar, fizik bedenle kaynaşır. Kendine özgü özellikler barındırır ve yayar. Aura, evrensel enerji alanının varlıkların etrafında yer alan parçasıdır.

 

Araştırmacılar aurayı çeşitli katmanlara ayırmışlardır. Bu katmanlara kimi kez beden adı da verilir. Her üst katman, bir alttakinden daha ince maddeden oluşur ve titreşimi daha yüksektir.

 

Aurik Alanın Yedi Katmanı

Aurik beden sistemi yedi katmandan oluşur:

Bunlar en alttan en üste doğru eterik beden (alt eterik unsur), duygusal beden (alt duygusal unsur), zihinsel beden (alt zihinsel unsur), astral beden, eterik kalıp (fiziksel unsur), göksel beden (duygusal unsur) ve keterik (kozal) beden (zihinsel unsur) olmak üzere sıralanır.

 

Alt üç aurik katman fiziksel enerjinin, diğer üç katman da ruhsal dünyaya ilişkin enerjinin metabolize edilmesini sağlar. Canlı organizmada ya da canlı hücrelerde hareketi, enerjiyi sağlamak için oluşan ya da protoplazmanın (canlı hücrenin vücudunu oluşturan ve içinde genellikle çekirdek bulunan albüminli madde) özel işlevlerini yerine getirmek için bölünmeye uğradığı biyolojik ve kimyasal değişimlerin tümüne metabolizma adı verilir.

 

Astral katman ise kalp çakrasıyla ilişkilidir. Ruhsal enerji, düşük fiziksel enerjiye dönüşebilmek için kalp ateşinden geçmelidir. Alttaki üç katmanın fiziksel enerjisi de, ruhsal enerji haline gelebilmek için kalbin bu dönüştürücü ateşinden geçmelidir.

 

Barbara Ann Brennan’a göre, Auranın her katmanı bir çakrayla ilişkilidir. Örneğin; eterik beden kök çakrayla, duygusal beden cinsel çakrayla vb...

 

Fizik Düzlemdeki Bedenler Eterik Beden: Fiziksel bedene en yakın olan sübtil bedendir, şekil ve boyut olarak da fiziksel bedene benzer. Fiziksel bedenin yaşamsal, yaratıcı enerjisini ve tüm fiziksel duyuları şekillendiren güçler eterik bedende bulunur.

 

Bu beden kıvılcımlar saçan ışık huzmeleri şeklinde minik enerji hatlarından oluşur. Ağ benzeri yapısı sürekli hareket halindedir. Fizik bedenden 0.5 – 6.0 cm arasında değişen bir uzaklıktadır ve saniyede 15-20 devirle titreşir.

 

Eterik bedenin rengi açık maviden griye doğru değişir. Hassas bir bedene sahip olan duyarlı birinin eterik bedeni açık maviyken atletik, sağlam vücutlu birininki gri renktedir.

 

Eterik beden aslında enerjiden başka bir şey değildir. Eterik bedenin görevi değişik derecelerdeki enerji türlerini almak, yaymak ve bu güç dürtüleri ve dalgaları sayesinde harekete geçmektir.

 

Eterik beden, fiziksel ölümden sonra 3 - 5 gün içinde fiziksel bedenden ayrılır. Her reenkarnasyonda yeniden şekillenir. Oysa duygusal, zihinsel ve ruhsal bedenler ölümden sonra da var olur ve her reenkarnasyonda yeni oluşmuş fiziksel bedenle birleşir.

 

Duygu Bedeni: Kabaca fizik bedenin dış çizgilerini izler. Akıcı hareketleri olan ince malzemeden oluşmuş renkli bulutlar gibidir. Bedenin 3-6 cm uzağına kadar gider.

 

Bu beden, çevrelediği yoğun katmanları sarar, onlara nüfuz eder. Rengi, parlaktan koyu, çamurumsu bir renge kadar değişir. Bu da duyguların ya da duyguları üreten enerjilerin açıklığına ya da karmaşıklığına bağlıdır. Sevgi, heyecan gibi açık ve yüksek enerjili duygular parlak ve temiz, karışık duygular ise çamur gibi koyu bir renk oluşmasına neden olur. Bu beden gökkuşağının tüm renklerini barındırır.

 

Zihinsel Beden: Bu üçüncü aura, duygu bedenin ötesine uzanır. Genellikle baş ve omuz çevresinden çıkarak bütün bedene yayılan açık sarı bir ışıktır. Kişi, zihinsel çalışma üzerinde yoğunlaştıkça bu sarı ışık daha parlak hale gelir. Bedenden 8.5-22 cm’e kadar değişen bir mesafeye kadar uzanır.

 

Fikirlerimizin yapısı zihinsel bedende barınır. Düşünce formları, değişen parlaklık ve formda kürecikler halinde görünür. Bu düşünce formları, aslında duygusal düzeyden yayılan ek renklere de sahiptir. Bu renk, kişinin hislerinin düşünce formlarına bağlığını temsil eder. Kişinin fikirleri ne kadar netse bu fikirle ilişkili düşünce formu da o kadar iyi şekillenir. Alışkanlık haline gelmiş düşünceler çok güçlüdür, yaşamımız üzerinde etki sahibi olan “iyi biçimlenmiş” düşüncelerdir.

 

Astral Düzlemdeki Beden

Astral Beden: Şekilsiz olan bu beden duygu bedeninkiyle aynı renklere sahiptir, ayrıca sevginin rengi olan gül pembesi de bu renklere dahildir. Bedenden 18-35 cm dışa uzanır.

 

İnsanlar aşık olduklarında, kalpleri arasında gül pembesi ışık arkları oluşur ve hipofiz bezinin normalde altın rengi olan titreşimlerine bir de gül pembesi ışık eklenir. İnsanların aralarındaki ilişki gelişince, aralarında, çakralarından çıkarak onları birbirine bağlayan kordonlar oluşur. Bu kordonlar, astralin yanında birçok aurik katmandan da geçer. İlişki derinleşip uzadıkça, kordonlar da güçlenir, çoğalır. İlişki sona erdiğinde bu kordonlar kopar ve kimi kez büyük acı verir. Biten bir ilişkinin “üstesinden gelme” aşaması, bu kordonları alanın alt düzeylerinde yavaş yavaş koparmak ve onları benlik içinde tekrar köklendirme aşamasıdır.

 

Ruhsal Düzlemdeki Bedenler

Eterik Kalıp Bedeni: Bu beden, fiziksel düzlemde mevcut olan tüm formları, bir kalıp halinde içerir. Yani bir fotoğrafın negatifine benzer. Bedenden 18-70 cm kadar dışarıya uzanır. Hastalıkta eterik katman bozulunca, eterik kalıp beden, eterik bedenin eski haline dönmesi için destek görevi yapar. Sesin madde yarattığı düzey budur. Bu düzeyde, şifa çalışmalarında ses kullanılması etkili sonuçlar verir.

 

Göksel Beden: Sayesinde, ruhsal coşkuyu hissettiğimiz bedendir. Bedenden uzaklığı 70-90 cm. arasında değişir. Bu katmana genellikle meditasyonla ulaşılabilir. Tüm evrenle bağlantımızı anladığımız BİR’lik noktasına vardığımızda, var olan her şeydeki ışığı ve sevgiyi gördüğümüzde, ışıkla yıkandığımızda, ışığın farkına vardığımızda ve bizzat ışık olduğumuzda bilincimiz göksel bedene yükselmiş demektir.Göksel beden parıltılı pastel renklere sahiptir. Bu parıltıların içinde güçlü ışık demetleri vardır.

 

Göksel bedenin ilişkili olduğu üçüncü göz çakrasıyla kalp çakrası arasında bağlantı sağlandığında koşulsuz sevgi akışı başlar.

 

Keterik (Kozal) Beden: Ruhsal düzlemin zihinsel düzeyidir. Bedenden 90-120 cm kadar dışarıya uzanır. Bilinç düzeyimizi bu bedene kadar genişlettiğimizde tanrısal niteliklerle BİR olduğumuzu anlarız.

 

Dar ucu kişinin ayaklarının altına, geniş ucu başının üstüne gelen bir yumurta formundadır. Kişinin mevcut enkarnasyonuyla ilgili tüm aurik bedenleri içerir. Ayrıca keterik bedende yumurta kabuğunun içinde geçmiş yaşamlara ait bantlar da bulunur. Bunlar, aurayı çevreleyen ve bu kabuğun yüzeyinde her yanda bulunabilen renkli ışık bantlarıdır. Boyun ve omuz civarındaki ışık bantları, genellikle bugünkü yaşamda düzeltmeye çalıştığımız, geçmiş yaşamlarımızla ilgili durumlardır.

 

Binlerce altın rengi ışıktan yapılmış gibi görünür. Bu altın rengi güç akımı omurgada inip çıkarak titreştikçe her çakradaki enerjinin taşınmasını ve bu çakralar yoluyla alınan enerjilerin bağlanmasını sağlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Aura Nasıl Görülür?..

   Aura Nasıl Görülür? AURA NEDİR ? Aura, paranormal  anlamda kullanılan bir terim olup, canlıların bedenlerinden yayıldığı varsayılan ışınımla oluşan ve git gide yayılan tesir kuşakları tarzında kendini gösterdiği iddia edilen elektromanyetik alana verilen isimdir. Teofizide kullanılır. Daha detaya inecek olursak her insanda vücudunu sarmalayan elektromanyetik alan vardır. İşte bu elektromanyetik alana Aura deniliyor. (Talep gelirse daha detaya inebilirim şimdilik burda kesiyorum) A

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Aura Nedir?

   Aura maddenin etrafındaki enerji alanıdır. Sadece insanlar değil tüm canlılar maddeler auraya sahiptir. Adeta bir kalkan gibi tüm vücudu saran ve çeşitli renklerde ışıldayan aurada vücudumuzun enerji merkezi olan çakralar bulunur. Güçlü ve sağlıklı bir aurada çakralar düzgün çalışır ve enerji akışını sağlar. Duygusal, zihinsel ve fiziki olarak sağlıklı olmak aura sağlığına bağlıdır. Zayıflayan bir aura ile vücudumuz korunmasız ve hastalıklara açık hale gelir. Bir insanın enerji alanı yani aurası

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Aura Nasıl Görülür?

   Kendi auranızı nasıl görebilirsiniz ? Loş bir odada rahat bir koltuğa oturun. Ellerinizi hızla 20 saniye kadar birbirine sürtün; ellerinizi avuçlarınız birbirine bakacak şekilde 5 cm kadar aralıklı tutun. Aralığı bozmadan ellerinizi ileri geri oynatmaya başlayın. Bu arada avuçlarınızın arasına gözlerinizi odaklamadan bakmaya başlayın. Auranız soluk renkli bir duman seklinde görünmeye başlayacaktır. Bu çalışmayı sıkça tekrarladığınızda, aurayı çok daha süratli görebildiğinizi fark edeceksiniz. B

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Aura Arındırıcı İksir

   Yüzyıllardan beri arındırıcı ve negatif enerjileri uzaklaştırıcı özellikleri bilinen doğal maddeler kullanılarak hazırlanan, oldukça etkili bir tarifi sizlerle paylaşacağız. Kullanılan malzemeler hemen herkesin kolaylıkla bulabileceği ve oldukça ekonomik malzemeler… Bahsedilen karışım ise oldukça kısa bir sürede hazırlanıyor ve hazırlanışı da çok kolay… Tarifimizde kullanacak olduğumuz tuz ve sirke, arındırıcı özelliği yüzlerce yıldır bilinen ve hemen hemen her kültürde bu

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Aura Nedir? Etkileri Nelerdir?..

   [h=1]Aura Nedir? Etkileri Nelerdir?[/h] Aura kavramı, bütün dünya varlıklarında ortak olarak bulunan ve Teofizide kullanılan bir kavramdır. Her insanda, vücudu sarmalanmış halde bir elektromanyetik alan bulunmaktadır. Bedeni sarmalayan bu elektro manyetik alana aura adı verilmektedir.   Bu alan, aynı zamanda bir kalkan görevi de üstlenmektedir. Auranın güçlü veya güçsüz olması, birçok durumu etkileyen bir faktör

   , Yer: Genel Kültür

×
×
 • Yeni Oluştur...