Jump to content

Sanat İstanbul içindir Dedi, İstanbul’u Resmetti


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

23815724.jpg

 

[h=2]İstanbul’a olan aşkıyla tanınan Ned Pamphilon’un “Sanat İstanbul İçin, 0212 Istanbul” sergisi İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açılacak.[/h]

İstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressamların başında gelen Pamphilon’un, İstanbul’un güzelliklerini resmettiği ‘Sanat İstanbul İçin, 0212 Istanbul’ sergisi 2-14 Nisan 2014 tarihleri arasında İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde yer alacak.

 

23815725.jpg

Pamphilon, gençlik yıllarında gerçekleştirdiği seyahatlerden birinde yolunun İstanbul’a düşmesiyle bu güzel şehre aşık olur. İstanbul'un günlük hayatını tuvale yansıtarak geçimini temin eden ressam, Beyoğlu'nun tramvayını, İstanbul'un simitçilerini, Galata Köprüsü'nde balık tutanları, ayakkabı boyacılarını, mısırcıları ile İstanbul'un güzelliklerini kendi yorumları ile tuvaline taşır.

Bugüne kadar imza attığı 300’e yakın eser ile İstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressamların başında gelen Pamphilon, İstanbul aşkını renklerle birleştiren yeni sergisi ‘Sanat istanbul İçin, 0212 Istanbul’u sanatseverlerle buluşturuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...