Jump to content

Feng Shui Çocuk Sahibi Olmak İçin Uygulanabilir Mi?


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Defalarca tedavi görmelerine rağmen hala çocuk sahibi olmak için uğraşan çiftlerin umudu Feng Shui olabilir mi? Bu soru bana çok soruluyor.

Feng shui ve astroloji prensiplerini doğru şekilde kullanarak bu konuda bir yardım eli uzatabileceğimize inanıyorum. Uyumak için doğru yatak odası ve yaşamak için doğru oturma odası seçimine dikkat edilirse, yatağın yeri doğru konumlanırsa feng shui enerjilerinden bedene güzel yansımalar sağlanabilir.

Feng Shui uygulamaları ile uyku problemlerinin azaldığına, nedeni tespit edilememiş ağrıların geçtiğine tanıklık ettim. Çünkü beden bulunduğu yerin manyetik alanından etkilenir. Ne demiş atalarımız “Tebdili mekanda ferahlık vardır” Bu söz gerçekten doğrudur. Uyuyamadığınızda oda değiştirip başka bir yerde yatın, rahatsız bir kanape bile olsa uyuduğunuzu görürsünüz.

Çocuk sahibi olmak için öncelikle sağlıklı bir beden gerekir. Sigara kullanıyorsanız, beslenmenize dikkat etmiyorsanız, stresiniz fazlaysa bunlar çocuk sahibi olmanızı engelleyebilir. Öncelikle bunlara çözüm üretmeniz gerekir. Dengeli ve iyi beslenmek, iyi uyumak, stresten uzak durmak gibi… Stres, kaygı, endişelerden ruhu ve bedeni arındırmak için meditasyon yapmak, dua etmek büyük fayda sağlar. Yoga tai-chi gibi rahatlatıcı egzersizler de yararlıdır.

Bunun yanısıra gözümüzle görmediğimiz bazı enerjilerin bedenlerimize verdiği zararları da önemsemeliyiz. Baz istasyonları, yüksek gerilim hatları evinize yakınsa, uzun vadede sağlık problemleriniz tetiklenebilir. Bu çok doğal. Çünkü çevresel etkilerle bağışıklık sisteminiz zayıflar. AVM’lerde çok zaman geçirdiğinizde bitkin, yorgun eve döndüğünüzü hatırlayın.

Feng Shui incelemesi yapıldığında evin flying star (uçan yıldız) haritası çıkarılarak kişisel sağlığı etkileyen iyi yıldızların bulunduğu odalar seçilir. Bu yıldızların dışarıdaki formlar tarafından desteklenmesi sağlanır. Mesela sağlık yıldızının yüksek binalar, uzun ağaçlar, dağlar tarafından desteklenmesi gerekir. Desteklenmiyorsa element dengelemeleri ile önlem alınır. Yatak kiriş altından, pencere önünden ve kapının karşısından kaldırılır. Çünkü bu tür yatak yerleşimleri enerjiyi direkt alacağı için problem yaratır.

Bunun yanısıra çocuk sahibi olmakta kader önemli bir faktördür. Kader haritasının incelenmesi (özellikle kadının) önemlidir. Bazi denilen 8 sütunda kader analizi yapılması ve buradaki çocuk hanesinde elementlerin terslik içinde olup olmaması kontrol edilmelidir. Kadersel etkilerde, yapılan çözüm, problemi tümüyle ortadan kaldırmaz ama yardımı olacak şeyler yaratabilir. Mesela evin iyi enerji alan odası yatak odası olarak değiştirilebilir. Şanslı yıllar, şanslı ayların tespiti ile enerjinin iyi olduğu dönemlerde tedavi tekrar edilebilir. Bazı manyetik ürünler kullanılarak enerji dengelemesi yapılabilir.

Bu küçük dokunuşlar hak ettiklerinizi almanıza yardım eder. Hayat sürprizlerle doludur. Bu satırları yazarken uzun zamandır çocuk sahibi olmayı bekleyen bir danışanımın hamile olduğunu duymak gibi Şükürler olsun…

Sevgiyle…

Dilek Demirci

İç Mekan Tasarımcısı & Feng Shui Uzmanı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...