Jump to content

İzmir’de Biçimlenen Resim Sanatı İş Sanat İzmir Galerisi’nde


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

MG_9079-k.jpg

 

İş Sanat İzmir Galerisi 16 Nisan – 07 Haziran 2014 tarihleri arasında Kent Mekan Süreç sergisine ev sahipliği yapıyor.

Birçok sanat dalında izi bulunan, sayısız sanat eserine konu olan İzmir’in resme olan etkisi, İş Sanat İzmir Galerisi’nde gerçekleştirilecek “Kent-Mekan-Süreç: İzmir’de Biçimlenen Resim Sanatına Dönemsel Bir Bakış” başlıklı sergi ile ortaya konulacak.

Türkiye İş Bankası Koleksiyonu, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Koleksiyonu ile Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Selçuk Yaşar Resim Müzesi Koleksiyonu’ndan derlenen 55 eserin yer aldığı sergi, öğretim üyesi ve sanat yazarı Prof. Mümtaz Sağlam’ın küratörlüğünde gerçekleşiyor. İzmir kentinin karakteristik unsurları ile şekillenen resim sanatını ve görsel birikimi gözler önüne sermeyi amaçlayan sergi ile ilgili bir de katalog hazırlandı.

Nazmi Çekli, Naci Kalmukoğlu, İbrahim Safi, Celal Uzel, Abidin Elderoğlu, Kadri Atamal, Nurettin Ergüven, Vedat Mavitan, Fahir Aksoy, Fatma Eye, Turgut Pura, Şeref Bigalı, Cavit Atmaca, Güven Zeyrek, Kadir Ata, Fevzi Saydam, Bekir Sami Çimen, Fahri Sümer, Bilal Erdoğan, Adem Genç, Halil Akdeniz, Nadide Akdeniz, Umur Türker, Gören Bulut, Cuma Ocaklı’nın eserlerinin yer alacağı bu özel seçki, 16 Nisan-7 Haziran 2014 tarihleri arasında İş Sanat İzmir Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...