Jump to content

Flamingolar, Bodrum'dan Ayrılmadı


Melâl

Önerilen Mesajlar

Muğla’nın Bodrum İlçesi yakınlarındaki Tuzla sulak alanına kasım ayı başında gelen flamingolar havaların da güzel gitmesi nedeniyle sulak alandan ayrılamadı.

 

381b2e7ca8b83193_636x350.jpg

 

Göltürkbükü Beldesi’ndeki Akdeniz Gölü’ne de gelen flamingoları görmek isteyenler gölün çevresine akın etti. Bodrum’a 15 kilometre uzaklıktaki Tuzla sulak alanına kasım ayı başında gelen flamingoların sayısı gittikçe arttı. Tuzla sulak alanının yanısıra Göltürkbükü Beldesi’ndeki Akdeniz Gölü’ne de hafta sonunda gelen flamingoların bölgedeki sayısının 4 bine ulaştığı belirtildi. Tuzla ve Akdeniz Gölü’nde 120’ye yakın kuş ve balık türü ile birlikte beslenen flamingoların ortaya koyduğu manzarayı izlemek için Bodrumlular bölgeye akın etti.

Sulak alan üzerinde uzun uzun yürüyüşler ve uçuşlar yaparak kendilerini ziyarete gelenlere gösteri ziyafeti çeken flamingoların konaklama süresinin uzaması yöre halkı tarafından da büyük memnuniyetle karşılandı.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...