Jump to content

Hıdrelleze Özel


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Yarın 6 Mayıs Hıdrellez. Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan hıdrellez günü, Hızır ve İlyas Peygamberin yer yüzünde buluştukları gün olduğu savıyla kutlanmaktadır.

Hızır’ın özellikle de baharda aramızda dolanarak, bolluk ve sağlık dağıttığına inanılır. Aynı zamanda baharla vücut bulan yaşamın tazelenmesini imgeler.

 

Ülkemizde Hızır’a atfedilen özellikleri şunlardır:* Kalbi temiz, Allah'a inanan insanlara yardım eder.* Uğradığı yerlere bolluk, bereket, zenginlik sunar.* Dertlilere derman, hastalara şifa verir.* Bitkilerin yeşermesini, hayvanların üremesini, insanların kuvvetlenmesini sağlar.* İnsanların şanslarının açılmasına yardım eder.* Uğur ve kısmet sembolüdür.* Mucize ve keramet sahibidir.

 

Bu akşam Yüce Allah’a dua edelim ve kalbimizdekileri DİLEYELİM; bunu hakettiğimizi bilip, gerçekleşmesinin mümkün olduğunu hissedelim ve iyinin bize gelmesine izin verelim.

Dileklerinizi resmederek gül ağacının altına istediğimizin küçük bir modelini yapabilirsiniz ya da dileklerinizi kırmızı kurdaleye bağlayıp gül ağacına asabilirsiniz. Yarın sabah da bunları denize atın.

Para ile ilgili tüm endişelerimizi de güzel bir nefesle bu akşam bırakın. Endişe sadece para problemlerini çeker. Finansal olarak herşeyin çok iyi olacağını bilelim ve hissedelim. Gelecek ile ilgili tüm kaygılarımızı bırakalım. Tüm ihtiyaçlarımızın şimdi ve gelecekte her zaman tümüyle karşılanacağını bilelim. Para ile ilgili endişelenmek yerine sürekli olarak bolluğu ve bereketi vizyonlamaya çalışalım.

Ayrıca bu gece için yiyecek kaplarının, erzak torbalarının, cüzdanlarınızın, çantalarınızın ambarların ve para keselerinin ağızlarını bereketin akması niyetiyle açık bırakın.

 

alıntıdır

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...