Jump to content

9 Mayıs Türkiye İstatistik Günü


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Hedefi "Çağdaş Türk İstatistik Sistemi"ni kurmak olan Devlet İstatistik Enstitüsü, ülkemizin ekonomi, toplum ve kültür konularında ihtiyaç duyulan bilgi ve iletişim çağının gerekli kıldığı hızda, uluslararası düzeyde üretirken, bu görevin önemi ve büyüklüğü sebebiyle 9 MAYIS günü "TÜRKİYE İSTATİSTİK GÜNÜ" olarak kabul edilmiştir.

 

 

Böylece Türkiye, dünyada istatistik günü kutlayan ülkeler arasında yer alma onurunu taşırken, Devlet İstatistik Enstitüsü de "9 Mayıs Türkiye İstatistik Günü" ile geleceğe dönük bilim, matematik, istatistik altyapısına ve bilgi sistemine verilen önemin kıvancını taşımakta ve çalışmalarını bu bilinçle sürdürmektedir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
кυвiŁαу

İstatistiklerime göre, Türkiye'de istatistik üzerine çalışan kurumların çok büyük çoğunluğu istatistiklerinde tarafsız olamadıkları ve etik değerlerden saptıkları için şaka gibi istatistikler ortaya koyuyor.

 

Örneğin, Türk halkının %70'i mutluluktan uçuyor fakat 36 sanayileşmiş ülke arasında en mutsuz ülke Türkiye. Kadın cinayetleri tavan yapmış fakat kadınların %89.1' evde söz sahibi! gibi asılsız veriler.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...