Jump to content

Fotoğraflarla Göllerin Büyüsü


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

BBC okurlarından derlenen 'göller' temalı fotoğraflardan ilki Simon Hewett'e ait. Hewett, bu kareyi Kenya'daki Naivaşa Gölü'nde çekmiş. Kenya'daki gölün güzelliğini bir kareye sığdırmak pek kolay değil.

 

0.jpg

 

Gabrielle Valdez bu fotoğrafı geçen Nisan ayında Kenya'nın Bogoria Gölü'nde çekmiş. Valdez, "Açık hava saunası" olarak tanımladığı bu göl için "Aşırı sıcak havaya rağmen, insanlar kaplıcalardan çıkan buhardan keyif alıyor gibi görünüyordu" diyor.

 

10.jpg

 

İngiltere'nin Göller Bölgesi'nde Jim Harmer, "Bassenthwait Gölü'nde rüzgarı beklerken" bu fotoğrafı çekmiş.

 

11.jpg

 

Son olarak, Sean Harrison adlı okurumuzun Yeni Zelanda'dan gönderdiği fotoğrafı paylaşıyoruz. Bu karede görülen, Tongariro Ulusal Parkı'ndaki Emeral Gölleri.

 

12.jpg

Sean Harrison adlı okurun Yeni Zelanda'dan gönderdiği fotoğrafı paylaşıyoruz. Bu karede görülen, Tongariro Ulusal Parkı'ndaki Emeral Gölleri.

 

2.jpg

 

Ieuan Yusuf-George, İtalya'nın Maggiore Gölü'nde 'Balıkçı Adası' anlamına gelen Isola dei Pescatori adlı adanın fotoğrafını paylaşıyor. Ieuan, Baveno kentinden vapurla dönerken fotoğrafladığı adayı 'yaz sisi arasında' görüntülediğini yazıyor.

 

3.jpg

 

İskoçya'nın doğusundaki dağlık Highlands adlı bölgede bulunan Glencoe'de çok sayıda küçük göl var. BBC okurlarından Guy Butler, bu göllerden birinin fotoğrafını paylaşıyor bizimle.

 

4.jpg

 

İngiltere'denin Peak Bölgesi'ndeki Ladybower Barajı'nın fotoğrafını paylaşan Alex Wilson, bu muhteşem görüntüyü "birinin su dolu dev bir küvetin içindeki tıkacı kaldırmasına" benzetiyor.

 

5.jpg

 

BBC okuru Rory Browne, İskoçya'daki Talla Barajı'nın fotoğrafını paylaşıyor ve bu görüntüyü nasıl yakaladığını anlatıyor: "Birkaç yıl önce amcamla beraber fotoğraf çekmeye çıktık. Gece saatlerine doğru buğulu bir ışık vadiye ve göllere doğru uzandı. Farklı bir dünyadan sızmış gibi güzeldi. Biz de bu günbatımını yakalamak için Talla Barajı'na gittik."

 

6.jpg

 

John Edwards'ın Galler Bölgesi'nin zirve noktası Snowdon'dan çektiği bu fotoğrafın ön tarafında Llyn Llydaw, arka tarafında da Caper Curig yakınlarındaki Llynnau Mymbyr görülüyor.

 

7.jpg

 

Tom Manonen, Birmanya'da çektiği bu fotoğrafın hikayesini şu sözlerle anlatıyor: "Birmanya'daki Inle Gölü'nde günbatımında bir balıkçı. Bu balıkçı bir şey arıyor gibiydi, belki de balıkçı ağını. Biz bu kareyi çektikten kısa bir süre sonra bu fotoğraftaki huzur, gürültülü bir dizel motorun geçişiyle bozuldu. Rehberimiz, güneş tepelerin ardına geçmeden geri dönmek istedi... Ama başarılı olamadı."

 

9.jpg

 

Adil Iqbal, Hırvatistan'dan gönderdiği bu kareyi ve bölgeyi anlatıyor: "Geçen baharda Hırvatistan'da tatildeyken Plitvice Gölleri Ulusal Parkı'nda çekildi. Unesco Dünya Mirasları arasında yer alan bu bölge, kristal gibi berrak 16 gölden oluşuyor. Hepsi Akdeniz mavisi renginde ve hepsi küçük şelalerle birbirine bağlı. Nefes kesici."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...