Jump to content

Yasini Şerif Hakkinda..


Yaraliasik

Önerilen Mesajlar

Yâsîn Şerif'i Okumanın Fazileti:

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

“Her gece Yasîn sûresine devam edip, bu hâl üzere iken vefât eden kimse şehid olur.)

(Kur'ân-ı kerîmdeki bir sûre, okuyana şefaat eder, dinliyenin affına sebep olur, âhırette korktuğundan emin olur. Bu Yâsin sûresidir.”

“Ölüm hastası yanında Yâsin-i şerîf okununca, her harfi için bir melek gelip rûhun kolay çıkmasına duâ eder. Yıkanırken yanında bulunurlar. Cenazesi ile birlikte giderler. Namazında, defninde bulununlar ve hep duâ ederler.”

“Şeytanlar, Yasîn sûresinden ve bir de Haşr sûresinin son kısmı ile Mu'avvizeteyn sûrelerinden kaçarlar.”

“Kabristana giren kimse, Yasîn sûresini okusa, o gün meyyitlerin azâbları hafifler. Meyyitlerin sayısı kadar, ona da sevâb verilir.”

“Yanında Yasîn-i şerîf okunan hasta, suya kanmış olarak vefât eder ve doymuş olarak kabre girer.”

“Müslüman bir hasta yanında Yasîn-i şerîf okunursa, Rıdvân ismindeki melek Cennet şerbeti getirir. Suya kanmış olarak rûh teslim eder. Doymuş olarak kabre girer. Suya ihtiyacı olmaz.”

“Yasîn okuyunuz. Onda on bereket vardır. Aç okursa, doyar. Çıplak okursa, giyinir. Bekâr okursa, evlenir. Korkan okursa, emin olur. Mahzun okursa ferahlar. Misafir okursa, seferde yardım görür. Kayıp bulunur. Hasta okursa şifâ bulur. Ölü üzerine okunursa azabı hafifler. Susayan okursa, suya kavuşur.”

“Bir kimse ana-babasının veya birinin kabrini her Cuma ziyaret eder ve orada Yasîn okursa Allahü teâlâ ona, Yasîn'in her harfi miktarınca mağfiret eder.”

“Kur'ân-ı kerîmin kalbi Yasîn'dir. Muhakkak ki o dertlere şifâdır. Allahı ve âhıret yurdunu dileyerek bir kimse Yasîn'i okursa, Allah kendisini mutlaka bağışlar.”

“Her gece Yasîn sûresini okuyan kimse, muhakkak sûrette şehid olarak ölür.”

“Cuma geceleri Yasîn sûresini okuyan kimse, Allahü teâlânın magfiretine kavuşmuş halde sabahlar.”

Yasîn sûresinin faydaları

Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:

“Kur'ân-ı kerîmde bir sûre vardır ki, ona Allah katında "Azîme" denir. O sûreyi okuyan kimse, kıyâmet günü çok kimseye şefaat edecektir. O sûre Yasîn sûresidir.”

Kim geceleyin YASİN okursa affedilmiş olarak sabaha çıkar। (Tirmizi)

* YASİN’i Her gece okuyan, şehid olarak ölür.

* TAHA ve YASİN Sürelerini Allahü Teala Hz।Adem A।S।'ı yaratmadan bin yıl evvel okumuştur।

Melekler işitince BUNLARIN İNDİRİLECEĞİ ÜMMETE, BUNLARI OKUYACAK DİLLERE, BUNLARI EZBERLEYECEK GÖNÜLLERE NE MUTLU demişlerdir. (Darimi)

* YASİN Suresini ölülerinize okuyunuz. (Tirmizi) * Her şeyin bir kalbi vardır. Kur'an'ın kalbi de YASİN'dir. Kim Yasin'i okursa, Cenabı Hak ona on defa Kur'an okumus kadar sevap ihsan eder. (Tirmizi)

Her kim anne ve babasının veya bunlardan biri nin kabrini her Cuma ziyaret eder ve yanlarında YASİN okursa, her harfinin sayısınca ona mağrifet olunur। (Hak dini Kur'an dili)

* YASİN-i ŞERİF'i gece okuyan, Yedi hatim sevabına nail olur.

* YASİN-i ŞERİF'i gece okuyana, 20 hac sevabı verilir. (Künüzü'd Dekaik)

Allah Resulü (sav) buyuruyor:

"- Yâsîn, Kurân'ın kalbidir. Muhakkak o, bütün dertlere şifadır."

"- Kim Yâsîn-i Şerif'i Allah'a yönelerek tam bir itikad ile korusa geçmiş günahları affolunur. Onu ölülerinizin yanında okuyunuz."

"-Yâsîn-i Şerif'i bir defa okuyan kimse kur'an'ı on defa hatmetmiş gibidir."

"-Yâsîn Suresi'ni sabahleyin okuyan, akşama kadar ferah içinde olur. akşamleyin okuyan da sabaha kadar ferah içinde olur" (el-İtkân)

"-Yâsîn-i Şerif'i çokça okuyunuz; çünkü onda on bereket vardır.

1. Onu aç olan biri okursa mutlaka doyar.

2. Çıplak kişi okursa, mutlaka sırtına giyecek bir elbise bulur

3. Bir bekar okursa mutlaka evlenir.

4. Korkan kimse okursa, korktugundan emin olur;

5. Dünya isinden üzülenin üzüntüsü zail olur;

6. Yolculuk halinde olan, yol sıkıntısından kurtulur;

7. Kaybı olan, kaybettiğine kavuşur;

8. Bir ölünün ruhuna okunursa muhakkak azabı hafifler.

9. Susuz okuduğunda, susuzlugunu giderir;

10. Hasta okuduğunda, eceli gelmemişse, şifa bulur."

Niyet ve Muradlarin hasil olmasi için gece yatsı namazindan sonra dunya kelami konusmadan yatsi namazini takiben 41 adet yasini serif okunur ne istenirse elleriniz boş çevirilmez

Hergun dilegi ve muradi için 7 kere dilegi olana kadar okuyan dilegine tez vakitte hasil olur.

- ALINTIDIR -

Devam edecek....

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yâsini Şerif ile Dilek Dua – 2

 

 

 

Yâsin şerif ile ilgili ilk paylaşimi bircok kişi uyguladi bircok kişi neticesine vardi.Bu seferki paylasacakalrim daha farkli sekilde.hastasi olan mahkemesi olan devalt kapsinda işi olan kişiler için ve yine dua ve dilek niyetleirniz içindir.

İzniniz ile birkaç hadis ile Yâsini Şerif terkiplerini anlatmaya baslicam.Allah gunahalrinizi affetsin dualarinizi kabul etsin..Allah yar ve yardimciniz olsun.

Yasini serif okumaya baslamadan önce herzaman abdestli olun bolca tevbe istifar, salavat getirin ve basinda ve sonunda Allah rizasi icin namaz kilin.ve niyetiniz icin okuyacagniz yasin kada Allah rizasi icinde okuyun.Allah kabul etsin.

 

 

1 – Fahri kainat (S.A.V) Efendimiz Hazretleri bir hadisi şeriflerinde “ Her şeyin bir kalbi vardir.Kur’anin kalbi de Yâsin dir”buyurmuşlardir.

 

2- Hazreti Resulullah efendimiz Cenabı Ali Kerremallahü Vechehu ve radiyallahu anh Hazretlerine :

“ Ya Ali sana Yâsini tavsiye ederim,onda okuyana yirmi bereket vardir”buyurmuşlardir.onalrdan bazilari :

“ Aç okursa doyar , Susuz okursa susuzluğu gider ,Çiplak okursa giyinir ,Bekar okursa evlenir ,Korkan okursa emin olur ,Hasta okuyrsa şifaya kavuşur ,Mahpus okursa halas olur,Misafir okursa gideceği yere selametle varir,Dertli okursa Cenabi Hakk onun derdini hafifletir,yolunu kaybetmiş okursa yolunu bulur,Eşyası kaybolan veya çalınan kaybını bulur.”

 

3 – Devlet kapısında veya herhangi bir yerde işleri takılıp sürüncemde kalan kimse Yâsin şerifi 25 kere okur ve bunu 3 – 5 -7 defa tekrar ederse işleri yoluna girer düzelir.

 

4- İmam Ebül Hasan Şazeli Hazretlerinden rivayet edilmişki : “ bir zalimin şerrinden korkan bir kimse bir oturusta ve dunya kelami konusmadan 41 kere Yâsini şerif okur ve her yâsini serifden sonra bir kere

 

“Bismillâhirrahmanirrahiym. Bismillâhillezi Lâ ilâhe illa huvel hayyül kayyûm. Bismillâhillezi lâ ilâhe illâ hüve zülcelâli vel-ikram. Bismillâhillezi lâ yadurru maa ismihü şey’ün fil-ardi velâ fis semâi ve hüves semiul-alim. Allahümme inni euzübike min Şerri” oğlu / kizi filana der ve O kötülük etmesi korkulan kimsenin adi burada söylenir okuma bittikten sonra o korkulan adamin yada kadinin yanina hiç teredütsüz git.sana hiçibir fenaligi dokuulmaz.

 

5 – Herhangi bir dileğin olmasi için : Yatsi namazindan sonra tenha ve sessiz biryerde abdestli olarak ve hiç dünya kelami konusmadan 41 kere yâsini şerif okuyan ve her defasisnin sonunda

 

“Yâ men yekulü liş-şey’i kün feyekün.Allahümme bicâhi seyyidinâ ve nebiyyinâ ve habibinâ ve nurî uyûninâ ve hâminâ Muhammedin sallallâhü aleyhi ve selem.Vakdı hâceti vef’al mürâdi ve matlûbi birahmetike yâ Erhamerrâhimin.” Der ve gücü yeterse en az bunu 2 defa tekrar ederse isteği dileği çok kisa zamanda istedigi skeilde neticelenir verilir.Allah in izni ile.

 

6- Her kimin muhim bir ahceti var ise yasini serifi gunde 7 defa dilegi olana dek her defanin sonundada 1 kere de bu duayi okursa Cenabi Hakk kisa zamanda o kişinin dilegini yerine getirir.

Bismillâhirrahmânirrahiym.Eyyetühel cemâatil müsehherûnel mutiûne li hâzihis – suretiş – şerifetil mübareketi bihakkı enbiyyâullahi tealâ ve evliyâihi ve bihakkı hâlikuküm ic’alû kelimeti sâriyeten ve kavli mesmûan makbûlen vekfûni muhümmâti ve emiddûni ve einuni fil umûri küllihel-külliyede vel-cüziyyete bihakkı innehû min Süleymâne ve innehû bismillâhirrahmânirrahiym elyâhen ( 3 KERE TEKRAR ) elacel (3 kere tekrar) Essâate (3kere)” tekrar edilerek okunur.

 

-Yasini serif ile rizk adinda ayri bir konu daha acarak devam edecegim.Yasinin gucunu asla kucumsemeyin arkadaslar Yasin Kur’anin kalbidir.

 

Rabbim dualarinizi kabul etsin.Günahlarinizi bagislasin.Amin.

 

 

Kaynak : Gizli ilimler Hazinesi 3.kitap Sayfa 152.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Yasin-i Şerif Dua (Dilek İçin)

   Arkadaşlar merhaba öncelikle sitedeki bircok arkadasima tavsiye ettigim bir duadir ve simdiye dek hepsi yaptikalrinda dualari kabul olmustur.o arkadaslar zaten yorum ayzarsa sizlerde tanik olucaksinzidir.Allah dualairnizi kabul etsin arada benim icinde dua da bulunursaniz sevinirim.   özellikle herhangi birgun baslayabilirsiniz sayet uygunsa aceleniz yok ise persembe aksami akşam namazi vaktindan sonra 2 yada 4 rekat Allah rizasi icin herhangi bir niyette istekte bulunmadan sadece Allah rizasi

   , Yer: Dilek Duaları

  • Yasin-i Şerif Hadimi ve Sırrı (Garantili)

   İçine düştüğün zorlukların düzelmesi ,murad ettiğin hayırlı işlerin allah’u teala’nın c.c inayeti ile çabucak gerçekleşmesi için aşağıdaki tarif üzere yasin-i şeriyf okunur…   Gece yarısı kalkıp güzelce abdest alırsın…2rekat hacet namazı kılarsın…namazdan sonra ;   Aşağıdaki tertibi 7 defa tekrar edersin…   * 7 defa estağfirullah el azıym * namazda okunan 3 defa salli ve barik dua ‘ları * 3 ihlas 1 defa fatiha-i şerif 121 defa ya muciyb ya allah * 129 defa ya latıyf okuyup sonra ; Niye

   , Yer: Havas & Hüddam

  • Mühr-ü Şerif Hicab (Kara Büyü,Nazar,Cin Musallatı Ve Kazadan Korur)

   Mühürde Yazan Dua   Bismillahir rahmanir rahim, La illahe illallah Muhammedün Resûlüllah salallahü aleyhi ve sellem'in ve' ala alihi ve sahbihi ve sellem'in, Ya Rahman, Ya Rahim , Ya Müste'an, Ya Allah Ya Muhammed salallaahu teâlâ 'aleyhi ve sellem'in, Ya Ebu Bekir, Ya Ömer, Ya Osman, Ya Ali ,Ya Hasan,Ya Hüseyin, Ya Yahya, Ya Halim, Ya Allah vela havle vela guvvete illa billahil aliyyil azim.'Sıddık Mevlana Abdur-rauf El Yamani gibi aliyyil azim, Shahamatul Fardaani, Yusuf Imaamul' Aarifin

   , Yer: Büyü

×
×
 • Yeni Oluştur...