Jump to content

Facebook'ta Sinir Bozan 20 Arkadaş Tipi


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]Sosyal medyada sinir bozucu bu tiplerle mutlaka karşılaşmışsınızdır.[/h]

Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya yeni arkadaş türlerini de gün yüzüne çıkarttı. Gerçek hayatta dikkatimizi çekmeyen ama internet ortamında rahatça görebileceğimiz bu özellikler listelendi.

 

İşte Facebook arkadaş listenizde görebileceğiniz sinir bozucu 20 arkadaş türlerinden bazıları...

 

Listenin 20. sırasında bir şey paylaşacaklarında bunu mutlaka konuyla ilgili bir resim, e-card veya kalıp cümleyle süsleyenler yer alıyor.

 

19. sırada ise siz bir şey yazar yazmaz bunu beğenen veya altına yorum yapan arkadaşlar yer alıyor. İsterseniz denemesi bedava...

 

Bir basamak aşağıda, yani 18. sırada spor saplantısı olarak arkadaşlar var. Bu arkadaşlar her canlı spor olayı sırasında tüm pozisyonları an be an paylaşan türden insanlar.

 

Listenin 17. sırasında çok popüler arkadaşlar yer alıyor. Bu insanların o kadar çok arkadaşı var ki, dünyanın en saçma şeyini bile yazsalar binlerce beğeni toplayabiliyorlar.

 

16. sıraya geldiğimizde ise bu arkadaşlar sessiz ama emin adımlarla ilerliyor, her gördükleri felaket senaryosuna inanıyorlar. "Duydunuz mu, Facebook artık duş alırken arkadaşlarınızı görüntülemenize izin verecek" yazan bir arkadaşınız yoksa şanslısınız demektir.

 

15.sırada ise Twitter canlısı arkadaşlar yer alıyor. Bu arkadaşlar ya Twitter kullanmayı ya da Facebook kullanmayı bilmiyor olabilir. Kesin olan tek bir şey var; o da yeterince "sinir bozucu" oldukları.

 

Son beşi geride bıraktıktan sonra listenin 14. sırasında her şeye olumsuz yaklaşan arkadaşlar var. Facebook'u bir destek grubu olarak gören bu arkadaşlar, bir şey yazdılarsa bu dünyayı ne kadar mutsuz oldukları konusunda bilgilendirmek içindir. Onların bu yazdıklarını çekinmeden 'beğenin'.

 

Bir basamak aşağıda 'entel-dantel' diye tabir edilen ve her zaman ne kadar entelektüel olduğunu göstermeyi seven arkadaşlar yer alıyor. Bu arkadaşlar önemli şahsiyetlerin sözlerini paylaşmayı pek seviyor.

 

Listenin 12. sırasında suçlayıcı arkadaşlar yer alıyor. Onları teşhis etmek zor değil. Facebook sayfanızda "Bunu paylaşmayan insan olamaz" şeklinde bir yazı gördüyseniz, sizin de suçlayıcı arkadaşınız var demektir.

 

11. sırada ise küçümseyici arkadaşlar var. Birçok konuda sizden daha iyi olduğunu düşünen bu arkadaşlar, yorumlarının başkalarını incitebileceğini pek düşünmezler bile.

 

Listede 10. sırada karşımıza "Benim vücudum harika" diyen arkadaşlar çıkıyor. Bu arkadaşlar da hem ne kadar spor yaptıklarını anlatıp hem de her fırsatta çekici fotoğraflarını paylaşmayı ihmal etmeyen insanlar.

 

Dokuzuncu sırada "Benim hayatım seninkinden daha iyi" diyen arkadaşlar yer alıyor. Bu insanlar da her seferinde hayatlarının ne kadar mükemmel olduğunu söylemekten çekinmeyenler.

 

İlk beşe doğru ilerlerken sekizinci sırada 'sinir bozucu şekilde fotojenik arkadaşlar' karşımıza çıkıyor. İnsan her fotoğrafta düzgün saçlı, bembeyaz dişli, mükemmel bir cilt görüntüsü veremez ama onlar veriyor...

 

Listenin yedinci sırasında sevgilisi veya eşiyle ortak Facebook hesabı kullananlar yer alıyor. İnsan kendine "Acaba diş fırçasını da ortak kullanıyorlar mı" diye sormadan edemiyor.

 

Listenin altıncı sırasında 'ünlü meraklısı' arkadaşlar yer alıyor. Bu arkadaşlar da ünlülerle takılınca veya kendileri birazcık ünlü olunca dünyanın kendi etraflarında döndüğünü düşünüyor.

 

Beşinci sırada ise gezgin arkadaşlar yer alıyor. Herkes tatil yapmayı seviyor ancak her zaman tatilde olan bu arkadaşlar, tatillerini başkalarına yaşatmayı da seviyor. Tatillerinin her anını fotoğraflarla paylaşan bu arkadaşların, nerede olduklarını bilmek hiç zor değil.

 

Bir basamak altta sosyal hayatının ne kadar muhteşem olduğunu göstermeyi seven arkadaşlar yer alıyor. Siz kendinizi bazen mutsuz hissetseniz bile onlar her daim konserlere, partilere, türlü türlü organizasyonlara gidiyor.

 

Listenin üçüncü sırasında "Ben senden daha zenginim" arkadaşlar yer alıyor. Her seferinde zengin olduklarını söylemek yerine bunu araya sıkıştırmayı seven bu insanlar, paylaşımlarında marka isimlerini geçirmekten hoşlanıyor.

 

İkinci sırada "Yediğiyle içtiğiyle destansı" arkadaşlar yer alıyor. İlginçtir ama bu arkadaşların yediği her yemek veya içtiği her içeçek inanılmaz bir tada sahip oluyor.

 

Geldik listenin ilk sırasına. Bu arkadaşlara isim vermek biraz zor ama onları görür görmez tanıyabilirsiniz. Sevgilisi olan arkadaşlarınıza baktığınızda onları kolayca keşfedeceksiniz. Genellikle sarmaş dolaş bir profil fotoğrafı olan bu arkadaşlar, romantik mesajlar paylaşmayı seven ve her seferinde ne kadar aşık olduğunu gösteren insanlar...

 

Alıntı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...