Jump to content

Hayırlı Bir Evlilik İçin Babaannemin Dua Formulü


asera

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar, babaanem yeni bir dua tertibi verdi. Bu dua evlenmek isteyipte bir türlü uygun ve hayırlı bir eş bulamayan arkadaşlarımızın çok işine yarayacak. Aslında herşey Allahtan tabiki. Babaannem ve ben sadece birer aracı durumundayız. Şimdi babaannemin evlilik için verdiği dua'nın nasıl yapılacağının tarifini vereyim.

 

Gerekli olan bazı şeyler var, önce onları söyleyelim.

 

1- Normal bir mendil büyüklüğünde ipekli kırmızı bir kumaş parçası ve ya kullanılmamış kırmızı ipek bir mendil. Bu kırmızı mendil veya ipek kumaşa, Nahl suresi 72. ayeti herhangi bir kalemle yazılacak ve üzerine aynı ayet 111 defa okunacak.

 

2- Hiç kullanılmamamış bir iç çamaşırı. Rengi, kumaşı ve modeli önemli değil. Önemli olan kullanılmamış olmasıdır.

 

Yapılacağı zaman: Her hangi bir gece, yatsı namazından sonra yapılabilir.

 

Başlamada önce gusul abdesti alınacak. Hiç kullanılmamış iç çamaşırı giyilecek ve İki rekat allah rızası için namaz kılınacak. Namazdan sonra, bizim için hayırlı olacak bir eş bulmak, hayırlısıyla mutlu bir evlilik yapıp hayırlı bir yuva kurmak niyeti ile niyetlenip 4356 kez Ya Allah ismi şerifiyle okumaya başlanacak. Her yüze geldiğimizde Nahl suresi 72. ayeti 66 defa okunacak. Okurken içine ayet yazılan kırmızı ipek mendil veya kumaş parçası kalbin üzerine konacak. Okuma sırasında ve daha sonra iki göğüs arasında duracak. Evlilik gerçekleşene kadar durması hayırlıdır.

Temiz bir niyet ve tam bir inanç ile yaptığınız takdirde 1-2 ay içinde hayırlı bir eş karşınıza çıkıyor ve evlenme arzunuz hayırlısı ile gerçekleşiyor. Denenmiş bir formüldür. Babaannem bu okumayı birçok insana verdi ve sonuç aldıklarını gördük. Ama en son olarak, bu yaz başında amcamın yanında çalışan iki eleman bu şekilde evlendiler.

 

Nahl suresi 72. ayeti :

 

Bismillahirrahmanirrahim.

Vallahü ceale leküm min enfüsiküm ezvacen ve ceale leküm min ezvaciküm benine ve hafedeten ve rezakaküm minet tayyibat.

 

Meali : Allah, size, kendinizden zevceler verdi ve size zevcelerinizden oğullar, torunlar verdi. Sizi hoş ve güzel nimetlerle rızıklandırdı.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence bu babaannenın elınde kenzul havas var ya da semsül maarif ordan okuyup soyluyor..bu taraıflerı ben o kıtaplardan okudum...

--------------------

ama deneyen kimse olmadığı ıcın ve tarıflerın eksık olduguna ınandığım ıcın yapmadım..okuyup gecıyorum..ama babannenız deneyenler var dıyorsa o zaman baska..sebep olur ınsallah

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar baba annem hakkındaki güzel düşüncelerinize, dileklerinize teşekkürler ederim. Ama size biraz babaannemden söz etsem iyi olacak. Baba annemin sözünü ettiğiniz kitapları yok. Çünkü ihtiyacı yok.

babaannemin bilgileri kendine özeldir.

Sahip olduğu bilgilerin kaynağı, kuranı kerim ve çocukluğundan başlayarak ona dinini ve dinin gereklerini öğreten hafız babası ve hacı annesidir. Büyüdüğü yıllar içinde kendisine öğretilen bilgileri, yaşayarak, deneyerek, yaşamı boyunca edindiği engin tecrübesiyle bütünleyerek ihtiyacı olan insanlarla paylaşıyor. Babaannemin, bir din görevlisi olarak yıllarca hizmet etmiş rahmetli babasının öğrettiği özel formülleri var. Bu formülleri yıllardan beri ihtiyaçlarına göre birçok insana verdi. Biz de çeşitli vesilelerle kullanıp uyguladık ve sonuçlarını gördük. Bu formüllerini hiç bir karşılık beklemeden Allah rızasını gözeterek ihtiyacı olanlara veriyor. Hacca gitmiş, namazını kılan, dili dualı, çok iyi niyetli ve yüce gönüllü bilge bir kadındır babaannem. 78 yaşına kadar hiç kalp kırmadan, gönül incitmeden gelmiş, emekli bir lise öğretmenidir. Dürüst bir insan ve aydın bir eğitimcidir. Umarım babaannem hakkında bu bilgi yeterlidir.

--------------------

Ayrıca bu formüllerin sözü edilen kitaplarda olması mümkün değil çünkü hepsi özgündür babasına ve kendisine aittir. onuda belirtmiş olayım. Eksik ve yarım bilgiler ancak ticari amaç güden insanların ellerinden çıkar babaannemin tek beklediği ALLAH RIZASIDIR. Lütfen bunuda böyle bilin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

canım bilgiler için teşekürler

babaannenede allah selamet versin

canım benim somak istediğim birşey var kırmızı ipekli kumaşi bulmamız güç olabilir çünkü her ipekli denilen kumaş aslında ipek değildir

elimizdeki başka renkte olan ipek kumaşa yazsak olmazmı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bade571 arkadaşım, ipekli dediysem has ipek olması gerekmiyor. Çarşı veya pazardaki kumaşçılardan 15- 20 santimlik bir parça dan çıkarabilirsin. Üstelik o kumaşların ücretleride fazla olmadığı için bir mendil fiyatına alabilirsin. Bu okumanın gerekli materyali böyle çünkü kırmızı enerjiyi en çabuk ileten renk olduğu için evlilik arzusunun çok çabuk gerçekleşmesi için dedi babaannem. Ama sen istersen başka renk kullanabilirsin. sevgiler

--------------------

zuu : allah razı olsun kardeşim..birşey sorucam peki evlilik gerçekleşti bu mendili ne yapıcaz saklıycazmı ömür boyunca babannenize saygılar ellerinden öpüyorum o değerli insanın

 

zuu arkadaşım, hayırlı bir kısmetin çıkıpta evlendiğinde mendili çehiz sandığında saklasınlar dedi babaannem. Şans ve bereket getirirmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...