Jump to content

Otel Müşterilerinin İlginç Talepleri


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]Yapılan araştırmaya göre kimi odasına ölü fare talep ediyor, kimi ise kız arkadaşının horlaması yüzünden uyuyamadığı için indirim istiyor.[/h]

Uluslararası seyahat arama motorlarından biri, otel müşterilerinin en garip taleplerini araştırdı. Araştırmaya göre otel müşterilerinin en garip talepleri arasında odaya keçi çanı ve ölü fare istemek ile tuvaletin maden suyuyla doldurulması bulunuyor. Hatta kimi misafirler çarşafların fazla beyaz olmasından bile şikayet edebilirken, kimisi de kız arkadaşının horlaması yüzünden uyuyamadığı için otelden indirim talep edebiliyor.

Otel dendiğinde rahat ve her ihtiyacın karşılandığı bir ziyaret akla geliyor, ancak kimi talepler akla hayale gelmeyecek türden. 400 otel çalışanı ile gerçekleştirilen uluslararası araştırma, otel misafirlerinin en garip talep ve şikayetlerini ortaya koyuyor.

[h=4]Şaşırtan talepler[/h] Otel müşterileri menüden banyoya ve hatta uyku alışkanlıklarına kadar ilginç istekleriyle şaşırtıyor. Tek bir müşteri için 16 yastık en garip talepler arasında yer alırken, uykuya yardımcı olması için keçi çanı isteyen de bulunuyor. Araştırmaya göre çoğu garip talep yemekle ilgili geliyor; otel görevlileri günde 15 salatalık, tavuğun sadece sağ butu ve gece boyunca her saat başı bir bardak su getirilmesi gibi isteklerle karşılaştıklarını belirtiyor.

En garip otel talepleri listesinde banyoyla ilgili istekler de sıkça yer alıyor. Kimileri banyonun bal ile kimileri de çikolatalı süt ile doldurulmasını talep ederken, tuvaletin maden suyuyla doldurulmasını isteyen bile olabiliyor.

[h=4]“Dondurma çok soğuktu”[/h] Otel müşterilerinden gelen şikayetler de en az talepler kadar ilginç. Çarşafların çok beyaz olması, denizin çok mavi olması her müşteriyi memnun etmezken, köpeği ziyaretten memnun kalmadığı için ücretin iade edilmesini isteyenler de çıkabiliyor. Araştırmaya göre kız arkadaşının horlaması yüzünden uyuyamadığı için indirim talep eden bir misafir de bulunuyor.

[h=4]En garip talepler[/h] - Gece boyunca her saat başı bir bardak su getirilmesi

- Günde 15 salatalık

- Tuvaletin maden suyu ile doldurulması

- Bal banyosu

- Uyuyabilmek için keçi çanı sesi

- Tavuğun sadece sağ butu

- Ölü fare

- Çikolatalı süt banyosu

- 16 yastık (tek bir misafir için)

- Timsah çorbası

[h=4]En garip şikayetler[/h] - Çarşafların fazla beyaz olması

- Denizin fazla mavi olması

- Dondurmanın çok soğuk olması

- Banyonun fazla büyük olması

- Kız arkadaşın horlaması yüzünden uyuyamama (indirim isteniyor)

- Misafirin köpeğinin konaklamadan memnun kalmaması (iade isteniyor)

- Deniz manzarası olmaması (Londra Mayfair’de ve İtalya’da denizden 80 km uzaktaki otellerde)

- Vejetaryen menüde et bulunmaması

- Garsonun fazla yakışıklı olması

- Damadın annesine balayı suiti verilmemesi

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Benzer Konular

    • İlginç Rüyam

      Genelde rüyalarıma kendim yorumlarım zaten olduğu gibi çıkar. Bu seferki ilginç bana yardım edebilirmisiniz? İki çeşit rüya görürüm biri normal biri haberci bu haberciydi ama neyi haber veriyor anlayamadım?     Çoook yaşlı bir amca benimle evlenmek istiyormuş, zaten evliymiş karısıda adamın benimle evlenmesini istiyor. Amca bana bir çek yazıyor 7 bin 250 lira çeke bakıyorum bu çok az diyorum 20 bin olsaydı olurdu. Karısı koşarak amcaya gidiyor 20 binlik bir çek yazda kız razı olsun diyor.  

      , Yer: İstihare Bölümü ve Yorumlar

×
×
  • Yeni Oluştur...