Jump to content

Genç Annelerden En Cici 16 Bebek Fotoğrafı Paylaşım Cümlesi


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Genç annelerin sanal alemde kelimelerine yansıyan aşırı sevgi yükünü farketmişsinizdir. Dile gelen kelimeler önce hislere dokunduğundan olsa gerek, paylaşımlardaki “tatlişko” endeksi hayli yüksek.

Aman yanlış anlamayın, bizim de yeni anne olmuş arkadaşlarımız var ve şu hayatta en son isteyeceğimiz şey yüzümüze sıcak biberon basılması, kulağımızdan emzik sokulması. Bu jargonun anneliğin duygu yoğunluğu ve bebişlerin ciciliğiyle alakalı olduğunu tabii ki biz de biliyoruz.

Huzurlarınızda genç annelerden bebek fotoğrafı paylaşımı örneklerimiz:

[h=2]Bugün biraz hastayız icon_sad.gif[/h]bebek-listelist-1.gif

“Genç annede çoğul eki kullanımı” başlığında kucaklanması gereken bir şefkat aşımı diyebiliriz. Misler gibi pudra kokan bebekler dünyasında hastalık, kuşkusuz ki tat kaçıran bir vakadır.

[h=2]Ay pembeler de çok yakışmış ! ! ![/h]bebek-listelist-3.jpg

Kız çocuk kıyafet dünyasının pembe renkten ibaret olduğunu düşünürsek yakışmaması kabus olurdu. Sadece kıyafet değil, kız çocuk oyuncağı denince akla gelen Barbie kozmosu da pembeden ibaret. Üç kız çocuk babası olan bir arkadaşımızın maruz kaldığı aşırı pembe renkten retinasını yaktığını üzülerek bildirmek istiyoruz.

[h=2]Kuzu bu kuzuu[/h]bebek-listelist-2.jpg

Kesinlikle doğru yaklaşım, on numara beş yıldız bir benzetme. Gerçekten de bebiş görünce insan bünyesinden fırlayan kontrol edilemez bir “kuzuu” haykırışı var. Tıp çok gelişti, araştırın bunu arkadaşım.

[h=2]O bir mucize[/h]bebek-listelist-5.png

Bu tabiri Facebook yorumlarında daha çok üniversiteli, kariyerli annelerimiz kullanmakta. Bebeğimiz mışıl mışıl uyurken, artık bebek odasındaki ışığın “soft”luğundan mı, bebeğin uyuklarken ayrı bir tatlı olmasından mı bilinmez, gerçekten de kameralara mucizevi anlar yansır.

[h=2]Artist Prenslerim[/h]baba.jpg

Erkek çocuk için kullanılan pohpohlama tabirlerinde bir miktar sıkıntı yaşandığı yadsınamaz. Tıpkı kılık kıyafette olduğu gibi, iş kelimelere geldiğinde de erkekler için fazlaca bir seçenek bulunmuyor.

[h=2]Allah nazardan saklasın, kıskananlar çatlasın[/h]ciki.gif

Yav niye kıskanalım şimdi senin sümüklü veledini. Her ortama lüzumsuz bir rekabetçi yaklaşım getiren bu anne tipinden yavrunuzu da kendiniz de koruyun sevgili anneler ve anne adayları. Böylesi, bebişinize de size de huzur vermez.

[h=2]Periciğim öğlen uykusunda[/h]bebek-listelist-6.png

5 aylık Peri’cik öğlen uykusuna aslında her gün yattığı için, hatta gününün 4/3′ünü full uyuyarak geçirdiği için, pek de ilginç olmayan bu durum, devreye anne yüreği girdiğinde Facebook duvarımızın daimi konuğu oluyor. Hiç olmazsa yukarıdaki gibi enteresan kreasyonlar yapın da izlemesi zevkli olsun.

[h=2]Kuzuların kuzusu (kuzu vol. 2)[/h]bebek-listelist-7.jpg

“Kuzu” albümündeki fotoğraflar çok tutunca, ikinci yavrumuz doğar doğmaz Instagram’da açılan fotoğraf albümüne “kuzuların kuzusu”ndan başka isim düşünülemez. Artık üçüncü çocuk olursa nasıl bir yol izlenir bilemedik. Aslında albümün ismi en baştan komple “kuzu çiftliği” yapılsaymış daha bir şekilli olurmuş.

[h=2]Totoşunu…[/h]hickir.gif

Poposundan çektiğini başka hiçbir şeyden çekmedi o yavrucak. Daha doğduğu an ayak bileklerinden tutulup bungee jumping pozisyonunda, şaplaklar atıldı poposuna. Aylar geçtikçe popodan ısıran akrabalar da çıkacak ortaya. Zaten fındık kadar bir şey popo dediğin, üstünde oturmak ne mümkün hıçkırsa yana devrilecek yavrucak.

[h=2]Oğluşummm[/h]tumblr_n0nhtunN991ts9ffqo2_250.gif

Erkek çocuk için en çok bilinen, Facebook paylaşımlarında en çok tercih edilen başlık kesinlikle “oğluşum”dur. Bu seçeneği kullanan anneler çocuklarını çokca da mıncırırlar. Zavallı yavrucak çaktırmasa da bunların hepsini bir kenara yazacağını unutmayın.

[h=2]Evimin iki direği[/h]tumblr_inline_n3nppo9RDr1s9u1sy.jpg

Erkek milleti olarak maruz kaldığımız nitelemeler hayli umut kırıcı. Bunların en olumlusunun dahi “direk” olduğunu düşünürsek, erkek cinsinden kibarlık, romantizm vs. bekleyen kadınların talepleri ne derece haklıdır bilemedik. Ama “direk” bu yani, hangi romantizm?

[h=2]Minnoş bu minnoş[/h]minnos.jpg

Kuzudan sonra en çok rağbet gören mini mahlukat “kedicik”tir genç anne literatüründe. Tatlılıksa tatlılık, oyunculuksa oyunculuk. Yani isme gelin: Minnoş… Daha ne denebilirmiş şirin olması için, minnoşniş?

[h=2]Babasının oğlu[/h]bu.jpg

“Ya kimin oğlu olacağıdı” diye yorum yazarlarsa kızmayın ama. Yani muhtemelen kızarsınız, arkadaş listenizden çıkarır, hatta Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’na şikayet bile edebilirsiniz. Hayır, terbiyesizlik resmen yaptığı! Yani, o kim oluyor da gelip sizin duvarınıza abuk sabuk yorumlar felan! Sakin olun, bebeğiniz var, sizin siniriniz onu da etkileyecektir. Anasınız siz, soğukkanlı olunuz.

[h=2]Tam yemelik[/h]funny-birthday-cake-mom-baby.jpg

İnsanoğlunun sevdiği şeyleri ısırma, mıncırma, gıdıklama gibi reaksiyonları sevgililerde de sıklıkla görülmekte. Ama bu dürtü en çok ve mutlaka bebişlere karşı kontrol edilemez oluyor. Ömrünün nereden baksanız ilk 6-7 yılını tüm hısım akraba tarafından ısırılma travmasıyla geçiren masum yavrularımız, büyüdüklerinde bünyeye yüklenen şiddet dürtüsünden olsa gerek kediye tekme, kuşa-böceğe daş fırlatıyorlar.

[h=2]Tam ısırmalık[/h]Penny-s-Hair-and-Static-Electricity-Flickr-Photo-Sharing-.png

Bak hala! Yukarıda iki saat anlattık, toplum bilimsel çıkarımlar yaptık. Az ısırın arkadaşım şu çocukları, bir de doğaya salın, AVM’lere tıkmayın, alışveriş merkezlerinde elektrik yükleniyor yavrular, sinirli stresli oluyorlar.

[h=2]Biiiz![/h]famllll.jpg

Başlangıçta evren toz ve gaz bulutuyken “ben”dim. Evlendim “biz” olduk. Çocuğumuz oldu ve artık “biiiz” olduk. Artık Aile Salonumuz’la hizmetinizdeyiz. Bizi yeni yayın döneminde, yeni arayüzümüzle (salon takımını değiştireceğiz) tifıtır, feyzbuk ve pinterest’ten takip edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...