Jump to content

‘‘Cityspace’’ The Marmara Pera’da


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

The Marmara Pera, ‘‘CITYSPACE’’ Sergisi ile Kentin Fiziksel Görünümündeki Değişime Işık Tutuyor

 

-cityspace-the-marmara-pera-da-4433105.Jpeg

 

23 Mayıs- 30 Haziran tarihleri arasında İstanbul ART Space işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘‘Cityspace’’ Sergisi The Marmara Pera’da sanatseverleri bekliyor.

 

Daha önce “Tekil Renkler”, “Yer Yok” sergisine ev sahipliği yapan The Marmara Pera, bu kez “Cityspace”i sanatseverler ile buluşturuyor.

Cityspace Sergisi’nde Burcu Aksoy, Desen Halıçınarlı, Emre Tandırlı, Monika Bulanda, Özgül Arslan, Sercan Apaydın gibi pek çok sanatçı kaotikliğin rutinleştiği şehir yaşamında karşılaştıkları çarpıcı detaylardan ‘’kendi kent’’lerini sanat üretim dillleri ile yeniden oluşturuyorlar.

 

Sergi, kentin içindeki yaşam alanımızı, gündelik, hızlı şehir yaşamının içinde denk geldiğimiz peyzajları sorgularken, kentin fiziksel görünümündeki değişime ışık tutuyor ve kentteki görüntüleri tekrar tanımlıyor. Cityspace sanatçıları, kente ve kentin sayılması imkansız, kendi içinde birbirini taklit eden, farklı renk tonlarında ve çarpıcı dokulardaki bağımsız parçalardan oluşan kolaj görüntüsüne odaklanarak kentle kurdukları ilişkiyi irdeliyorlar.

 

Cityspace Sergisi, 23 Mayıs - 30 Haziran tarihleri arasında The Marmara Pera’da sanatseverlere keyif dolu saatler yaşatmayı vaat ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...