Jump to content

Kendinize Söylemeniz Gereken 7 şey!


nazar
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kendinize söylemeniz gereken 7 şey!

 

Tüm olumsuzluklara rağmen, başarılı olmak ve hedeflerinize ulaşmak için hergün kendinize hatırlatmanız gereken şeyler var. Güne başlarken herkesin mutlaka kendine söyleyeceği 7 şey!

 

 

 

48950.jpg

Hepimiz pozitif düşüncenin kararlılığın, dayanıklılığın ve başarının anahtarı olduğunu biliyoruz. Gün boyunca enerji ve motivasyonu kaybetmemek için herkesin kendine söylemesi gereken bazı şeyler var.

 

İçinde yaşadığımız dünyada zaman zaman stresli, yenilmiş ve ezilmiş hissetmek elde değil. Gün boyunca karşınıza nasıl bir olumsuzluk çıkarsa çıksın, kendinize söyleyeceğiniz şeyleri hatırladığınız zaman tekrar dünyayı fet edecek gücü içinizde bulabilirsiniz! Karşınıza negatif insanlar ya da durumlar çıktığında kendinize telkin edeceğiniz pozitif düşüncelerin ne kadar etkili ve güçlü olduğunu göreceksiniz!

 

 

 

43020.jpg

Gerekli herşeye sahibim!

 

 

Bugünü atlatmak için gereken herşeye sahibim! Terfi edeceksiniz ya da evde ailenizle ilgili problemleriniz var, veya bugün kendinizi kötü hissediyorsunuz ve pes etmeye hazırsınız.

 

Sabah uyandığınızda kendinize, bugünü atlatmak için gereken herşeye sahip olduğunuzu söyleyin ve karşınıza çıkan görevleri başarıyla yerine getirin. Sakin olun ve düşüncelerinizi basit adımları başarmaya odaklayın.

 

 

 

42371.jpg

Yeterince iyiyim!

 

 

Kendinize söylemeniz gereken diğer önemli şey ise karşınıza çıkacak en iyi fırsatlar ve yeni mücadeleler için hazır ve yeterli olduğunuz. Başkalarının ne kadar şanslı ve hayatta ayrıcalıklı bir konuma sahip olduğundan bahsetmek yerine kendinizin ne kadar şanslı ve ayrıcalıklı olduğunu düşünmeye başlayın.

 

Düşünce sisteminizde yapacağınız en ufak bir değişiklik tüm hayatınızı etkileyecektir. Hayalini kurduğunuz hayat için en güzel fırsatlar karşınıza çıkacaktır ve siz en iyisini hakediyorsunuz!

 

 

 

42535.jpg

İç güdülerinize güvenin!

 

 

Hayatımız boyunca birçok defa içimize sinmeyen, bazı kararlar vermişizdir. İçimize sinmeyen bu kararları çoğu zaman başkalarının fikirlerini, parasal durumları, bize çabuk başarı sağlayacak fırsatları ve başkalarının üzerimizde oluşturduğu baskıları düşünerek verdik. O günlerde bu nedenler sizin için önemli görünse de, içten içe sizi rahatsız eden bir karar verdiğinizde zamanla aslında ne kadar önemsiz olduklarını anlayacaksınız.

 

İç güdüleriniz size sezgilerinizin bir konu hakkında ne söylediğini anlatan en yakın arkadaşınızdır. Ve eğer kendinize odaklanıp iç güdülerinizi dinlerseniz, hiç bir zaman pişman olmazsınız.

 

 

 

40992.jpg

Vücudunuza iyi bakın!

 

 

Birçoğumuz gibi siz de çok yoğun bir programa sahipseniz, bazen öğünleri atladığınız ya da yemek yemeyi bile unuttuğunuz günler oluyordur. Düzensiz beslenmeniz belinizin incelmesine yardım etse bile sizi enerjisiz bırakır.

 

İyi beslenmediğinizde kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceğiniz gibi işlerinizi halledecek güce de sahip olamazsınız. Sabahları kendinize vakit ayırın ve kahvaltı edin. Kendinizi daha enerjik ve mutlu hissedeceksiniz!

 

 

 

38872.jpg

Ben en iyisini hakediyorum!

 

 

Bu cümle hayatınızı değiştirebilir! Sağlıksız beslenme alışkanlığınız aslında daha iyisini haketmediğinizi düşünmenizden kaynaklanıyor. Gün boyu süren sağlıksız beslenme, ıvır zıvır atıştırmalarından sonra kendinize daha iyisini hakettiğinizi söyleyin.

 

Enerji dolu, zinde, güçlü ve canlı hissetmeyi hakediyorsunuz! Bunu inanarak söylediğiniz dakikadan itibaren tüm hayatınız değişecek ve bir daha eski alışkanlıklarınıza dönmek istemeyeceksiniz. En iyisini hakettiğiniz şey sadece kaliteli bir beslenme alışkanlığı değil, iyi bir ilişki, iş, aile hayatı ya da size etki eden herhangibir şey olabilir. Bunu hergün tekrar edin ve en iyisine ulaşın.

 

 

 

41292.jpg

Keşfetmeye açık olun!

 

 

Hergün yeni birşeyler öğrenmek için bir fırsat. Günlük iş temponuzun ve ajandanızın altında ezilip hayatınızı bir kenara atmayın.

 

İşe giderken her sabah gittiğiniz yoldan değil de başka bir yoldan gidin, kahvenizi başka bir kahveciden alın ya da yeni bir çeşit deneyin. Evdeyseniz yeni bir yemek tarifi deneyebilir, yeni bir hobi edinebilir yada hiç bilmediğiniz ama hep merak ettiğiniz bir sporu yada konuyu araştırabilirsiniz.

 

Hergün yeni keşifler yapmak ve sevdiğiniz şeylerle uğraşmak için harika bir gündür.

 

 

 

21507.jpg

Kendinize zaman ayırın!

 

Sabahları erkenden uyanıyor, yatağa ancak geç saatlerde gidiyorsunuz ve yorgunluktan ölüyorsunuz. Kendinize bakın! Hiç bir makyaj malzemesi, vitamin ya

da enerji içeceği dinlendirici bir gece uykusunun yerini tutamaz.

 

8-9 saatlik bir uykudan sonra yataktan kalktığınızda kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Kendinize dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Gün içinde bunaldığınız anlarda beş dakikalık kısa aralar verebilir, imkanınız varsa küçük yürüyüşler yapabilirsiniz. Ofis ortamından kurtulup sokağa çıkmak beş dakika için bile olsa size iyi gelecektir.

 

Kendinize kaliteli vakit ayırmanız, iş performansınız için de çok önemli. Gerçekten başarılı olmak istiyorsanız önce kendinize vakit ayırın!

 

 

 

alinti...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerekli herşeye sahibim! Buna katılıyorum

Yeterince iyiyim! Bu bence yeterli olamadığım yerde hayal kırıklığı yaşatır,öğrenilecek çok şey var buna katılamıycam!

İç güdülerinize güvenin! Bu benim için yerine göre olabilir.

Vücudunuza iyi bakın! Bu herkes için yapılması gerekendir zaten.

Ben en iyisini hakediyorum! Bu egoistçe geldi biraz:)

Keşfetmeye açık olun! Bu çok doğru,sadece hobiler değil insanlar çokça okumalı bence.

Kendinize zaman ayırın! kesinlikle evet.

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...