Jump to content

Picasso’yu Ziyaret İçin Son Haftalar


Sidre

Önerilen Mesajlar

CerModern’de 6 Mayıs’ta açılan Picasso Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler başlıklı sergiyi görmek için son haftalar.

 

picasso-yu-ziyaret-icin-son-haftalar-4528547.Jpeg

 

Picasso’nun doğduğu evden ve Málaga’daki Museo Casa Natal Koleksiyonu’ndan seçilen 56 gravür, 8 seramik ve çocukluk dönemine ait özel eşyaları bulunan bugüne dek binlerce kişinin gezdiği sergi 20 Temmuz tarihine kadar ziyarete açık olacaktır.

 

Küratörlüğünü Mario Virgilio M. Arroyo tarafından yapılan ve Picasso Vakfı ve Picasso Evi Müzesi işbirliğinde yapılan sanatçının çocukluk döneminden patik, gömlek gibi kişisel eşyalarının da yer aldığı sergi Picasso’nun sanatçı kimliğinden önce Malagalı sıradan bir çocuk olduğunun vurgusu öne çıkmaktadır. Sergide, Picasso’nun hayranı olduğu antik çağ temalarından kadın figürüne kadar birçok konu yer almaktadır. Sergi farklı tema ve teknikler göz önünde bulundurularak 4 ana bölümden oluşmaktadır; iki yeni bakış, aile meseleleri, sarsıcı güzellik, şövalyenin yola çıkışı.

 

Sergi, ana sponsorluğunu Pet Holding’in üstlendiği Pablo Picasso’nun doğduğu evden, Málaga’daki Museo Casa Natal Koleksiyonu’ndan seçilen gravür, seramik ve kişisel eşyalarından oluşuyor. “Picasso: Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler” sergisi Ankara’da ilk kez Cermodern’de sergilenmektedir. Açıldığı günden itibaren Ankaralı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği serginin son haftalarına özel hafta içi her gün saat 15.00’da hafta sonu 13.00, 15.00 ve 17.00 saatlerinde sergi rehber eşliğinde gezilebilecektir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...