Jump to content

Messi'nin Altın Top'u Tartışma Yarattı


dualarla

Önerilen Mesajlar

maradona-messi-altin-top-u-haketmedi-4573251.Jpeg

 

[h=2]Dünya Kupası'nda Almanya'nın şampiyon olmasının ardından bireysel ödüller de sahibini buldu. Arjantinli Lionel Messi'nin gösterdiği performansla en iyi oyuncuya verilen Altın Top Ödülü'nü alması şaşkınlık yarattı.[/h]

Dünya Kupası'nda Almanya'nın şampiyon olmasının ardından bireysel ödüller de sahibini buldu. Arjantinli Lionel Messi'nin gösterdiği performansla en iyi oyuncuya verilen Altın Top Ödülü'nü alması şaşkınlık yarattı.

'Skandal'

Messi'nin Altın Top Ödülü'nü alması bir çok ülkede şaşkınlıkla karşılanırken bu 'Skandal' olarak yorumlandı. Sosyal medyada da benzer yorumlar yapılırken, Müller ya da James Rodriguez'in ödülü hak ettiği belirtildi.

Maradona: Messi haketmedi

 

Efsane futbolcu Maradona, Messi'nin büyük ödülü haketmediğini söyledi.

 

Dünya Kupası finalinde Almanya'nın uzatmalarda Arjantin'i 1-0 mağlup etmesinin ardından FIFA Altın Top, Lionel Messi'ye verilmişti. Arjanti'in futbol ikonu Diego Maradona, Messi'nin bu ödülü haketmediğini söyledi.

 

Diego Maradona'ya göre, James Rodriguez, Thomas Müller ve Arjen Robben gibi futbolcuların performansına rağmen 4 gollü Messi'nin bu ödülü almasının sebebi ticari nedenler.

 

Telesur'a konuşan Maradona, "Elimde olsa ona cenneti veririm ama birinin ticari sebeplerle bu ödülü Messi'ye vermesini doğru bulmuyorum." dedi.

 

Ülkesine 1986 Dünya Kupası'nda kupayı kazandıran efsanevi futbolcu, "Ülkem adına gerçekten çok üzgünüm. Götze'nin golü canımızı yaktı. Her şey yolundaydı, Arjantin en azından penaltıları hakediyordu. Almanya anlaşılmaz bir şekilde defansımızı mağlup etti." ifadelerini kullandı.

 

Sabella'ya da eleştirilerde bulunan Maradona, "Lavezzi değişikliğine anlam veremedim. Agüro kanat oyuncusu değil orası Lavezzi'nin mevkisi. Formda Lavezzi'nin yerine Agüero'yu almayı anlamadım. Bu turnuva Agüero'nun turnuvası değildi." diye konuştu.

 

Messi'nin Altın Top'u tartışma yarattı - Milliyet Haber

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...