Jump to content

Köpeğiniz Sürekli Havlıyorsa Ne Yapılmalı?


tugce
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Unutmayın ki havlamak doğaldır! Köpeklerin iletişimi işin önem taşımaktadır.Ancak bazı zamanlar problemler yaratabilir. Sürü lideri olarak ölçüsüz havlamaları engellemek sizin görevinizdir.

 

Köpeğinizin hatasını düzeltin ve takip edin ! Köpeğinizi bakışlarınızla, sesle veya fiziksel uyarı ( buradaki fiziksel uyarı köpeğinizin odaklağını size çevirmek için bir dürtme hareketi olabilir ) ile düzelmeyi deneyin. Ancak sadece bu yetmeyebilir. Köpeğiniz durabilir ancak daha sonra yaptığı şeyi devam ettirmek isteyebilir. Vücudu sakinleşmiş olsa bile, beyni hala tetikte olabilir.Sabırlı olun.Köpeğiniz tamamen rahatlayıp eski haline dönene kadar bekleyin.

 

Sakin olduğunuzdan emin olun ! Sürekli havlama rahatsız edici olabilir, ancak eğer sinirli olursanız, köpeğinizi düzeltmeniz imkansız olacaktır.Hayvanlar kontrolsüz sürü liderlerini takip etmezler.Aslında köpeğiniz sizin enerjinizin aynasıdır.Eğer sinirliyseniz, köpeğiniz de sinirli olacaktır ve havlama sinirli veya endişeli enerjinin iyi bir dışa vurulma örneğidir.Önce kendi sinirinizi kontrol etmek için kendinize bir dakikanızı ayırın.

 

Köpeğinize destek olun ! Köpeğiniz aynı nesneye, insana, objeye, duruma tekrar tekrar havlıyor olabilir.O zaman siz köpeğinizin dikkatini çekerek ona yardımcı olabilirsiniz.Bedeninizi, aklınızı, ve sakin istikrarlı enerjinizi köpeğinizin geçemeyeceği görünmez bir duvar gibi kullanın. Mutlak istek ve odak ile eğer denerseniz sonuçlar sizleri şaşırtacaktır.

 

Köpeğinize daha çok vakit ayırın ! Ölçüsüz havlama genellikle bastırılmış enerjinin sonucudur.Eğer hadiseniz böyleyse, çözümü de basittir.Enerjiyi daha yaratıcı yollarla boşaltın.Köpeğiniz günlük yürüyüşünü gerçekleştiriyor mu? Köpeğinizle zihinsel antreman yapın, köpeklerle oynamasına izin verin veya basit itaat oyunları oynayın.Köpeğinizle eğlenebileceğiniz çeşitli şeyler bulabilirsiniz.Köpeğinizde güvenli bir şekilde eğlenebileceği bir uğraş bulun.

 

Profesyonel yardım alın ! Köpeğinizi hayatınıza aldığınız zaman köpeğinizin tüm sorumluluklarını da yerine getirmekle yükümlü olmak zorundasınız.Köpeğinizin her türlü sorunu onun hayatından değil, sizin ona sunduğunuz hayattan kaynaklanmaktadır.Bu yüzden bir köpek sahip olmanın sorumluluklarından birisi köpeğinizin sorununu çözmektir.Eğer kendi başınıza çözemiyorsanız, profesyonel bir yardım’a başvurmalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...