Jump to content

Neden Bazı İnsanlar İyileşmezler ve Bunu Nasıl Yapabilirler ?


Sidre

Önerilen Mesajlar

Eğer bazı insanların neden şifalanamadığını ve bunu nasıl yapabileceklerini inceleyeceksek, öncelikle insanların nasıl hasta olduklarını ve tedavi ve şifalandırma arasındaki farkı anlamamız gerekir.

 

Çoğu insan, stres altında olduğundan, kendilerini fazla zorladığından, duygularını bastırdığından, sağlıksız beslendiğinden, egzersiz yapmadığından ve hayat yorgunu haline geldiğinden dolayı hasta olur.

 

Şifalanamamalarının sebebi, bedenlerine nasıl uyumlanabileceklerini, doğru sorular sormayı, olumsuz düşünce ve duyguları serbest bırakmayı, ve bedenlerinin onlara gerçekte ne demekte olduğunu, bilmiyor olmalarıdır.

 

Fevkalade Sağlığın 5 Sırrı

 

Prensip 1 – SAĞLIĞINIZI BİRİNCİ ÖNCELİK HALİNE GETİRİN

 

Sağlığınızı öncelik haline getirmeye kendinizi adayın. Düşüncelerinizi inceleyin. Rahat-sızlığınızın veya hastalığınızın kökenindeki nedenleri araştırmaya ve durumunuza katkıda bulunmuş olması muhtemel olumsuzlukları serbest bırakmak üzerine çalışmaya istekli ve açık fikirli olun. Gerçek şifa bedeninizin size vermek istediği mesajları dinlemek, rahat-sızlık ve tıkanmayı yaratacak olanlar yerine, kolaylık ve akışı sağlayacak olan değişimleri yapmaktır.

 

Prensip 2 – DUYGULARINIZI HİSSEDİN

 

Onları gömmek yerine duygularınızı hissedin. İyi hissetme halinizin anahtarı duygularınızdır. Daha sonar sizin için nelerin onurlandırıcı olup nelerin olmadığını, yaşamınızın olması gereken yönde mi, yoksa yanlış bir yönde mi gittiğini söyleyin. Duygularınız size, genişleme, acıları serbest bırakma, ideal kilonuzda olma, değişim yaratma ve sağlık, huzur ve keyif deneyimlemenizi engelleyen zırhı kırmanızı sağlama fırsatı verir.

 

Prensip 3 – BİLİNÇLİ NEFES ALIN

 

Bilinçli nefes alın. Birçok insan sığ bir şekilde nefes alır, bedenini gerer, durağanlaşır ve fazla çaba harcar. Yavaş, derin ve bilinçli nefes aldığınızda bedeninizi hissedersiniz, iç görünüze bağlanır, zihninizi sakinleştirir ve kanınızı temizlersiniz. Nefes bedeninizde enerji dolaştıracağından, enerjinizin arttığını deneyimler, iyi hissedersiniz.

 

Prensip 4 – BEDENİNİZİ DİNLEYİN

 

Bedeninizi dinleyin. Ne zaman dinlenme, oynama, eğlenme ve çalışma ihtiyacında olduğunuzu fark edin. Döngüleriniz nedir? Ne zaman en iyi hissediyorsunuz? Yaşamınızı daha üretken hale getirmek için neler yapabilirsiniz? Her saat başı en az 5 dakika ara verin. Bedeninizi esnetmek, derin nefes almak, hatta kısa bir meditasyon size yorgun, durağan ve stresli hissetmekten, sağlıklı, üretken ve rahatlamış hissetmeye geçirebilir.

 

Prensip 5 – DAHA FAZLA RENK EKLEYİN

 

Hayatınıza daha fazla renk ekleyin. Renkler insanı ağır, depresif ve yorgun hissettirebileceği gibi, hafif, canlı ve neşeli de hissettirebilir. Hangi renklerin size harika hissettirdiğini ve onların ne gibi özellikleri olduğunu fark edin. Sonra da bu renkleri hayatınıza katın. Örneğin, size rahatlamış ve sakin hissettirdiği için duvarlarınızı yeşile boyamak ya da enerjinizi arttırdığı için parlak turuncu bir elbise giymek olabilir. Her ne olursa olsun, renkli hale getirin.

 

 

INNA SEGAL

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...