Jump to content

Agarta Uygarlığı


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

"Shambhala" (Şambala), "Dünyanın Kalbi", "Yüce Ülke", "Bilgeler Ülkesi" gibi çeşitli adlarla belirtilen Agarta, teozofik ve ezoterik kaynaklara göre, önceki devrenin sonlarına doğru Mu ve Atlantis'ten göç eden bilim-rahipleri tarafından kurulmuş bir organizasyondur.

 

 

Önceleri beşeriyetle açık temas halinde olan bu organizasyon, bu devrenin koşullarından ötürü gizlenme gereği görmüş ve ikâmet yeri olarak birbirlerine tünellerle bağlanan, dağlar içindeki yeraltı kentlerini tercih etmiştir.

 

 

Agarta, dünya insanlığının tekamülünde sorumluluk sahibidir. İlahi Hiyerarşi'ye hizmet eder. Dünyanın Efendisi ve "Kutup" olarak ifade edilen ve "Brahatma" veya "Brahitma" adıyla belirtilen Agarta'nın lideri, Dünya'yı sevk ve idare eden İlahi Hiyerarşi'nin fizik alemdeki temsilcisidir.

 

 

 

 

1912'de Müslüman olduktan sonra Abdülvahid Yahya adını alan; ezoterik, okült ve mistik konularda çok sayıda yapıtı bulunan Fransız asıllı Mısırlı düşünür ve yazar Rene Guenon'a göre tradisyonlarda "Kutsal Dağ", "Dünyanın Merkezi" olarak ifade edilen yer, O'nun mekânıdır. Kimilerine göre, dünyanın tüm geçmişi, yitik kıtalara indirilmiş dinler ve kozmik öğretiler, Agarta arşivlerinde kayıtlıdır ve birçok peygamber (Musa, İsa), dinlerini kurmadan önce, bu arşivleri incelemişlerdir ki, bazıları burada 'inisiyasyon'dan da geçmiştir.

 

 

Agarta'nın yeryüzüne açılan 7 (kimi kaynaklara göre 4) ana çıkış noktası bulunmakla birlikte, mağaralarda inzivaya çekilen bilgelerin ve mağaralarda etkinliklerini sürdüren bazı inisiyatik toplulukların Agartalılar ile ilişki içinde oldukları ileri sürülür.

 

 

Rene Guenon'a göre bu durum, en çok, Türklerin yaşadığı Orta Asya'da görülmektedir. Kimi yazarlara göre, Göktürk, Uygur ve Hun masallarındaki, "ataların kutsal mağaraları" ve bir mağaradan geçilerek ulaşılan "gizli ülke" inanışında Agarta'nın sembolizmi bulunmaktadır. Tibet tradisyonlarına göre, Agartalılar şimdiki devrenin sonunda dışarı çıkacak ve Agarta'nın lideri yeryüzündeki menfiliği yenecektir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir dağ var yükselmişti,başı göğe ermişti.

çadır direği gibi gök kubbesini germişti.

bazen demirden idi,bazen bakırdan idi,

kökünü yere salmış,kapısı yerde idi.

DEMİRDENMİŞ ÇATISI,MAĞARAYMIŞ KAPISI,

ALTINDA CENNET VARMIŞ,YERİN BUYMUŞ YAPISI..

 

Altaylılar efsanesinden bir alıntı.

 

Agartalılar mıdır bilmem ama sayısız kaynakta ileri teknolojide kazılmış yeraltı şehirleri,tünellerinden bahsedilmektedir.

hz musa ve isa nın inisiye konusunda okuduğum bir kaynakta bunun agartalılar değilde onların bilgilerine vakıf,kapalı bir kutu olan OSİRİS rahiplerinin musa yı inisiye ettiğiydi.

 

Bu sır uygarlıklar hakkında Mustafa Kemal inde ilgisi büyüktü..Mu ve anlantis Hakkında bilgi toplayan Tahsin Mayatepek in topladığı ve daktilo edilip Mustafa Kemal e sunduğu arşiv Hala tozlu raflarda duruyor..

Ergun Candan ın söylemine göre ki kitabında kaynak olarak almış,halen TÜRK DİL KURUMUNUN KÜTÜPHANESİNDE 56-57 NUMARALI KAYITLARDA MUHAFAZA EDİLMEKTEDİR..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...