Jump to content

Değerli Taşlar ve Şifa Enerjisi


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Akıl, ruh, beden dengesini sağlamak için binlerce yıldır kullanılan değerli taşlar günümüzde de oldukça gözde. Değerli taşlar, üzerlerinde taşıdıkları enerjiyle insandan, eşyadan, kirli bir mekândan ve daha pek çok yan unsurlar kanalıyla insana bulaşan negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmek hususunda oldukça maharetli.

 

Değerli taşlar, erimiş magma tabakası kökenli olup dünyanın yeryüzü çekirdeği denilen ve hareket halinde olan kısmının dış yüzeye çıkma çabaları neticesinde meydana gelir. Bu süreçleri milyonlarca yılda tamamlanan değerli taşlar; mineraller, kaynayan sular, lavlar ve buharlarla geçen yolculukları boyunca üzerlerine sinen elektromanyetik enerjiyi toplar. İşte, tam olarak bu da insanlara milyonlarca yılın bir armağanı olarak sunulmuş şifa kaynağıdır. Bütün Doğu medeniyetlerinde bazen tedavi yöntemlerine destek olarak, bazen de doğrudan tedavi amaçlı kullanılan değerli taşların sırrına ulaşma çabası günümüzde de devam ediyor.

Değerli taşların ışığı yansıtırken aldıkları büyüleyici görünüm, insanları onlara yönelten etkenlerden birisi. Değerli taşlar, içlerinden geçen ışık kırılmaya uğradığında kuvars kristali gibi şeffaf hale gelir. Işık dalgaları taş tarafından emildiğinde renkler ortaya çıkar ve taşın yapısına göre şeffaf, yarı şeffaf ya da mat bir görünüm kazanır. Taklit taşlar ise tekrar yapılmıştır ve sentetik olarak ayrılabilir. Taklit edilen taşlar ilk kez Mısır’da yapılmıştır. Bugünse bu taşlar cam ya da plastikten yapılıyor.

Düşüncelerimizin hayatımız üzerinde tesiri vardır. Müspet düşüncelerle hayat enerjimizi artırabiliriz. Taşların enerjileriyle, müspet düşüncenin güçlü enerjisi birleştiğinde şifanın gücünü görebiliriz. Birleşen bu güç, taşın ve düşüncenin ayrı ayrı sahip oldukları enerjinin gücünden çok daha fazladır.

Çekim hissediliyorsa o taş şifalı olabilir

Akıl, ruh, beden dengesini sağlamak için binlerce yıldır kullanılan değerli taşlar günümüzde de oldukça gözde. Değerli taşlar, üzerlerinde taşıdıkları enerjiyle insandan, eşyadan, kirli bir mekândan ve daha pek çok yan unsurlar kanalıyla insana bulaşan negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmek hususunda oldukça maharetli.

Bir taşa karşı çekim hissettiğinizde bilin ki o sizin için şifalıdır. Kullanılacak şifalı taş, tene temas etmesi gereken bir taşsa eğer, iki karattan büyük olması, kolye ya da yüzük olarak kullanılacaksa arka kısımlarının muhakkak açık olması tavsiye edilir.

Taşlar her insana özel olmalı

Değerli taşların kullanımında dikkat edilecek birkaç püf noktasını unutmamak lazım: Her şeyden önce kristal özlü taşlara dokunan bir insan onun üzerinde kendi ruhsal ve fiziki halinin tortusunu bırakır. Bu anlamda değerli taşlar her insanın kendine özgü olmalıdır. Başka bir insanın elinin değdiği taşın ise üzerindeki negatif titreşimleri silmek için birkaç gün boyunca içine tabii deniz tuzu eklenmiş su içinde bırakılması ve ardından temiz suyla bir güzel durulanması gerekir.

Şayet kristali her gün kullanıyorsanız, üzerine topladığı negatif izleri yok edebilmek için deniz tuzu ve elma sirkesi karışımı eklenmiş su içinde on dakika bekletmek kâfidir. Özellikle kadınlar tarafından süs olarak kullanılan taşlara saklanan şifa bilinseydi başta stres kaynaklı hastalıklar -ki hastalık tablosunda epey bir yekûn tutuyorlar- bu denli yaygın olmazdı.

Neşe Kutlutaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...