Jump to content

Lacivertin Enerjisi


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ucuncu goz cakrasinin rengi olan lacivert yuksek titresimli bir renktir, hem yapici hemde yikici gucu temsil eder. Sezgileri guclendirir ve problem cozmeye yardim eder, dolayisiyla karar alma durumlarinda bu renk kullanilabilir.

Mavinin diger koyu tonları gibi lacivert de, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde cok etkin bir yere sahiptir. Bu rengin en onemli etki alanları kas cakrası bolgesinde bulunur. Dolayısıyla da, soz konusu çakrayla bağlantılı tüm fonksiyonların dengelenmesi ve bir düzene kavuşturulmasıyla ilgilidir. Ayrıca lenf ve salgı bezleriyle birlikte, vucuttaki bagısıklık sisteminin guclenmesini saglar. Bu rengin enerjisi cok iyi bir kan temizleyici oldugu icin, vucudun toksinlerden (mikropların urettigi zehirlerden) arınmasını kolaylastırır. Beynin her iki yarıkuresi arasındaki uyum, yine lacivertin olusturdugu olumlu etkilerdendir. Bu renk, yuz ile ilgili (goz, kulak, burun, agız,sinusler gibi bolgelerin) tum rahatsızlıkların tedavisinde, rahatlıkla kullanılabilir.

Bunlara ek olarak, lacivertin yatıstırıcı ve dinlendirici yanından soz etmek de dogru olur. Ornegin meditasyonla ilgilenen kimseler, seanslar esnasında bu renge geniş olcude yer verebilirler. Cunku mavinin koyu bir tonu olan bir lacivert, bilincaltı duyguları ve sezgiyi guclendirici bir etkiye sahiptir. Insanlarin sizi fark etmemeleri ve rahatsiz etmemeleri icin de lacivert kiyafetler tercih edebilirsiniz. Bulundugunuz ortamda veya kıyafetlerinizde laciverde gereginden fazla yer vermenin yaratacagı olumsuz etkiler, yogun bir depresyon hali veya toplumdan soyutlanmıslık duygusudur.

Ne zaman Kullanilmalidir?

-Kulak

-Burun

-Goz rahatsizliklari

Ne zaman Kullanilmamalidir?

Lacivertin kullanilmasinin sorun teskil edecegi hicbir durum belirlenmemistir, fakat tum renkler muhakkak dengeleyici rengi ile kullanilmalidir aksi taktirde kullanilan rengin negatif etkileri belirir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...