Jump to content

Beyaz saçlardan kurtulma


gizem10

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar beyaz saçlardan boya haricinde nasıl kurtulabiliriz.yıllardır devamlı boyatmaktan sıkıldım.tehlikelide üstelik.saçlarım koyu olduğu ve çok çabuk uzadığı içinde beyazlar daha çabuk ortaya çıkıyor ve çok rahatsız oluyorum.başka yöntemleri uygulayıp başarılı olan arkadaşlar varmı acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet Maranki bu hafta bir tv programinda üç formül önerdi. Beyazlayan saçin eski dogal rengine dönecegini söyledi. Ihtiyacim oldugunda faydalanirim diye not almistim, bu formülleri deneyip sonuclari bizlerle paylasabilirsin :)

 

1- Kaynayan 1 litre suya 5 adet cevizin kurutulmuş yeşil kabuğu ilave edilir ve sadece 5 dakika kaynatılır. Elde edilen bu ceviz kabuğu çayı ile saçlar her gün saç diplerine masaj yapılarak yıkanır. Bu çay saçta kalır, durulanmaz!

Bu uygulamaya 21 gün devam edilir. Bireysel farklılıklarımızı da hesaba katacak olursak –bana göre- bazılarımız için uygulama süresini uzatmak gerekebilir.

2-Kaynamakta olan 1 litre suya 10 adet cevizin sert olan dış kabuğu ilave edilir ve bu yöntemde 15 dakika kaynatma gerekir. Uygulama şekli birinci madde ile aynıdır.

 

3-Yukarıdaki malzemeyi bulamayanlar için önerilen bu yöntemde cam bir kabın içerisine 3 tatlı kaşığı ceviz yağı, yarım tatlı kaşığı kadar kristal tuz ve 1 tatlı kaşığı kadar alkali su koyulur ve malzemeler eriyene kadar karıştırılır. Elde edilen bu karışım tıpkı diğer maskeler gibi saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Saç bir bone ile sarılarak, maske 1-3 saat arası saçta bekletilir ve yıkanır. Fakat yıkama sırasında şampuan değil sabun kullanmak gerekir. Son durulama suyu olarak ise elma sirkeli su kullanılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ibrahim Saracoglu anlatti yeni cikiyorsa sarimsagi önerdi ancak sarimsak tasköprü`nun olacak o günde birer yenildiginde tekrar kendi sac rengine dönüyormus, bizim kullandigimiz Cin`den gelen ithal sarimsak olmuyormus, digeri cok faydaliymis

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni değil çok oldu çıkalı.sarmısak soğan tansiyomu düşürüyor yemekler haricinde soğanı dahi yiyemiyorum.bitkisel şampuan sprey reklamlarında tanıtılan ürünleri kullanan yada tanıdıklarından kullananlar oldumu acaba.sonuç nasıl merak ediyorum.internette çok farklı yorumlar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...