Jump to content

Parlak Bir Cilt İçin Neler Yenmeli?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Özellikle bayanlar cilt bakımına özen gösterirler. Parlak ve pürüzsüz bir cilt isterler. Bu her zaman kendi başına olmamaktadır. Kişinin kendisine biraz özen göstermesi, yediğine içtiğine ve kullandığı malzemelere dikkat etmesi gerekmektedir. Peki parlak cilt için neler yapılmalı, neler yenmelidir?

 

Parlak ciltler için sebzeler oldukça önemlidir. Birçok sebzenin cildi besleme ve daha parlak bir cilt ortaya çıkarma özelliği söz konusudur. Şimdi bu besinlerden teker teker bahsedelim. Ispanak cildinizi daha parlak yapacak olan sebzelerden birisidir. Ispanağı haşlayarak ya da salatalara katarak tüketebilirsiniz. Aynı zamanda ıspanak maskesi hazırlayarak cildinize uygulayabilirsiniz. Yine havuzda cilde faydalı olan ve daha parlak bir cilt için kullanılabilecek besinler arasındadır.

 

Özellikle kış aylarında bol bol havuç tüketmekte fayda vardır. Brokoli de yine cilt için oldukça faydalı bir sebzedir. Cildin yenilenmesini ve nemli kalmasını sağlar, cilt kuruluğunu önler. Özellikle hafif yağlı şekilde hazırlanmış olan brokolileri tüketmek faydalıdır. Yine taze fasulye ve fesleğen de cilt için faydalıdır. Bu ürünleri tüketebileceğiniz gibi, özellikle maske şeklinde uygularsanız daha iyi bir sonuç alırsınız.

 

 

Fesleğenin cilt için birçok faydası vardır. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Bu sayede sizlere pürüzsüz ve parlak bir cilt sunar. Bu sebzeler cilt bakımı için en uygun sebzelerdir. Bunun dışında birçok sebzenin cilt için faydası vardır. Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler bu sebzeleri bol bol tüketsinler ve bu sebzelerden hazırladıkları maskeleri kullansınlar.

 

Biraz da cilde iyi gelen, parlak cilde sahip olmanızı sağlayacak olan meyvelerden bahsedelim. Özellikle şeftali, kayısı, mango ve papaya cilt için oldukça faydalı meyvelerdir. Bu meyveleri direk olarak tüketebileceğiniz gibi; bu sebzelerden hazırlayacağınız meyve salatalarını da tüketebilirsiniz. Yine meyve suları da kullanılabilir. Aynı zamanda yoğurt gibi ürünler ile karıştırılarak da bu meyveleri tüketebilirsiniz.

 

Parlak bir cilt için özellikle sebze ve meyveleri bol bol tüketin, yukarı da saydığımız sebze ve meyveler parlak ve pürüzsüz ciltler için en etkili sebze ve meyvelerdir. Bunları haftada en az 3-4 gün tüketin. Aynı zamanda bu ürünlerden hazırlanan maskeleri kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...