Jump to content

Zeytinyağı Cilde Nasıl Uygulanır?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Mısır, Roma ve Antik Yunan kültürlerinde güzellik ve bakım için sık sık kullanılmış olan zeytinyağı günümüzde hala bu özelliğini koruyor. Pahalı saç ve cilt bakım ürünlerine alternatif olarak oldukça hesaplı, doğal bir ürün olarak kullanabileceğiniz zeytinyağı cildi nemlendirir, saçları yumuşatır ve kolay şekil almasını sağlar. Zeytinyağını tıraş sırasında tahriş olan cildi sakinleştirmekten güneşten kuruyan cildi nemlendirmeye kadar çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz.

Zeytinyağının Ciltte Kullanımı

 

1. Tıraş olmadan önce cildinize zeytinyağı sürerek tıraştan sonraki tahrişi en aza indirebilirsiniz. (Erkekler için)

 

2. Zeytinyağı el, ayak, yüz ve dirseklerde kaliteli ve hipoalerjenik bir nemlendirici olarak kullanılabilir.

 

3. Zeytinyağı bir miktar şekerle birlikte cildinize uyguladığınızda cilde zarar vermeyen bir peeling ürünü gibi kullanılabilir. Bunun için öncelikle cildinizi iyice temizleyin.

 

Yüzünüzü kuruladıktan sonra bir miktar zeytinyağını parmak uçlarınızla cildinize sürün. Daha sonra yine parmak uçlarınızla toz şekeri dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın.

 

Fazla bastırmayın ve göz çevresinde kullanmayın. 10 dakika kadar sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu uygulama cilt yüzeyinde biriken ölü deri hücrelerini ve gözeneklerdeki yağı temizlemenize yardımcı olur ve cildi yumuşatır.

 

4. Makyaj temizliği için de zeytinyağı kullanabilirsiniz. Özellikle oldukça hassas olan göz çevresi için zeytinyağı kullanılabilir.

 

5. Güçlü ve sağlıklı tırnaklar için gece yatmadan önce parmaklarınızı zeytinyağı ve 5-10 damla limonla hazırladığınız karışıma batırın ve sabah ılık suyla yıkayın. Bu karışım tırnaklarınızı güçlendirirken tırnak çevresindeki cildin yumuşamasını sağlar.

 

6. Soğuk veya çok sıcak günlerde dudak çatlamasını önlemek için bir miktar zeytinyağı sürebilirsiniz.

 

7. Vücut şampuanına 5/1 oranında zeytinyağı ekleyerek cildinizin duştan sonra daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...