Jump to content

Ahmet Şık


ELA NAZ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

1970 yılında Adana'da doğdu.İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Mesleğe, üniversitenin birinci sınıfında iken Milliyet gazetesinde stajyer muhabir olarak başladı. 1991 ve 2007 yılları arasında Cumhuriyet, Evrensel ve Yeni Yüzyıl gazeteleri ile Nokta dergisinde muhabir, Reuters haber ajansında da foto muhabir olarak çalıştı.

 

 

2005 yılında Radikal gazetesinde çalışırken, Doğan Grubu'na alacak davası açtığı için işten çıkarıldı.Sonrasında çalışmaya başladığı Aktüel dergisinden de açtığı dava gerekçe gösterilerek işine son verildi.

 

 

Hrant Dink suikastı sonrasında Nokta dergisinde yayımlanan "Asker İç Güvenlikten Elini Çekmeli" başlıklı röportaj ve "Hayata Dönüş" operasyonlarının yıldönümünde Bayrampaşa Cezaevi'nin kadın koğuşunda sağ kurtulan Münevver Köz ile yapılan "Bayrampaşa'da O gün" başlıklı söyleşi nedeniyle Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesinden yargılandı. 8 Mart 2007’de medyanın askerler tarafından fişlendiğinin iddia edildiği “Askerin medya notları!” başlıklı habere imza attı.

 

 

Radikal gazetesinden çalışma arkadaşı Ertuğrul Mavioğlu ile birlikte yazdığı Kontrgerilla ve Ergenekon'u Anlama Kılavuzu ve Ergenekon'da Kim Kimdir? kitaplarında "Ergenekon Soruşturması'nın gizliliğini ihlal ettiği" iddiasıyla üç yıl hapis istemiyle yargılandığı davadan 13 Mayıs 2011'de beraat etti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • 45 Yıl Sigara İçen Ahmet Şan, Sigara İçenlerin İbret Almasını İstedi!..

   45 yıl sigara içen Ahmet Şan, sigara içenlerin ibret almasını istedi!     Şırnak'ta 12 yaşında sigaraya başlayan ve 45 yıl boyunca kullanan 9 çocuk babası 76 yaşındaki Ahmet Şan'ın hikayesi, sigara kullananlar için ibretlik türden. 45 yıl boyunca günde yaklaşık 3 tabaka sigara içen ve bu yüzden 14 ameliyat geçiren Şan, 2 bacağını da kaybederek, koltuk değneğine mahkum oldu. Şan, hikayesinin sigara içenlere ibret olmasını istedi.   Anjiyo, göz ve kulak için 14 kez bıçak altına yattığını an

   , Yer: Sağlık Haberleri

  • Ahmet İslamoğlu Hoca..

   Bir... Cenaze Namazı kılınır Develide Kayserini Erciyes'e nazır ilçesinde Bir ömür hoş seda adına ömrünü adayan faninin Hak rızası için yaşayan, edep ve vakarını koruyan canın Mütevazi halinden hiç taviz vermeyen ihsanın, ilim adına fedakarlığın Tekke veya türbeden arınmış benliğin, kişilik veya adamlık adına farkındalığın insanıydı Ahmet İslamoğlu hoca efendi   Mustafa Cilasun

   , Yer: Üyelerimizden Şiirler & Denemeler

  • Ahmet Emmi...

   Onun... İçin azim bir başkaydı Gece gündüz demez iş başındaydı İşini takip etmeyi çok seven bir insandı Latifeyi seven, çocuklara bisiklet kiraya veren adamdı Yediden yetmişe herkes tanırdı sanki evin horantasından bir insandı Bisikletçi Ahmet emmi genelde güler yüzlü, bazen asık suratlı duran bir vicdandı Çocukların yüreklerine tatlı bir korku salardı, Ahmet emmi kızar diye kimse yanlış yapamazdı Tam elli yıldır Ahmet emmi hala Bisiklet işine devam eden ve geç saatlere kadar çalışan bir

   , Yer: Üyelerimizden Şiirler & Denemeler

  • "Yaşadığım Gibi" Ahmet Hamdi Tanpınar‏

   AŞK VE ÖLÜM     Sevdiğim bir muharrir “Aşk, ölümün gülümseyen yüzüdür” der. Bu mes’ut cümleyi her hatırladıkça, onu kendim söylememiş olduğuma müteessir olurum. Çünkü, bu iki mefhumdan birini, ötekini hatırlamadan hiçbir zaman düşünmedim; hattâ onlar benim için eş doğmuş mefhumlar değil, birbirini tamamlayıcı yegâne hakikatlerdir. İnsan zekâsının bu ikiz kanadı, hayat aynasında daima yan yana çırpınırlar. Büyüğe, bütüne, kemale ancak onlara eriştiğimiz, bu tecrübeleri nefsimize mal ettiği

   , Yer: Edebiyat

  • Ülkücü Şehit; Ahmet Kerse

   Gaziantep'in Oğuzeli ilçesine bağlı Gürsu köyündendi. Gaziantep Eğitim Enstitüsü'nde okuyordu. 1980 yılı Şubat ayında, polisler tarafından Kilis'te yakalanarak gözaltına alınıp bir ay süreyle işkence yapıldı. Çıkarıldığı 12 Eylül mahkemelerinde, bütün şahitlerin, aleyhine ifade vermedikleri için tutuklandıkları bir yargılamadan sonra, 8 Temmuz 1981 tarihinde idam cezasina mahkum edildi. 25 yaşındayken, tutuklu bulunduğu Gaziantep Cezaevi'nin infaz bahçesinde sabaha karşı asılarak şehit edildi.

   , Yer: Önemli Gün ve Haftalar

×
×
 • Yeni Oluştur...