Jump to content

20 Ekim Haftası Akrep Burcunda Venüsyen Güneş Tutulması


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Venüs-Mars altmışlığı ve Merkür-Jüpiter altmışlığı kesinleşiyor, Güneş ve Merkür Akrep burcuna, Mars Oğlak burcuna geçiyor, Merkür direkt hareketine dönüyor ve en önemlisi, Akrep burcunda parçalı güneş tutulması (Yeniay) gerçekleşiyor. Hayli aktif ve dinamik bir haftaya giriyoruz!

 

Venüs ve Mars’ın uyumlu açısının olumlu etkisini maksimumda göstereceği Pazartesi günü ile giriş yapacağımız bu dinamik haftaya, özel ilişkiler adına güzel gelişmelerle başlayabiliriz.

 

Yine Pazartesi günü kesinleşecek Merkür-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisini iyi değerlendirebilir, eğitim ve yayıncılık, hukuksal konular, seyahatler, yabancılarla birlikte yapılan işler, turizm, ticari konular, finansal konularda ilerleme kaydedebiliriz.

 

Perşembe günü Güneş Akrep burcuna geçiyor. Sonbaharın güzelliğini tüm derinliğiyle yaşayacağımız ve etrafımızda olan bitene daha fazla duyarlılık göstereceğimiz bu derinliğin, duygularımıza güçlü bir şekilde yansıyacağı bir sürece giriyoruz. Güneş’in ardından, aynı gün Venüs de Akrep burcuna geçiyor. İlişkilerde de duyarlılık kazanıyor, derinleşiyoruz. Venüs’ün Akrep burcundan geçiş yaptığı zamanlarda, ilişkilerde “Ya hep ya hiç; ya benimlesin ya değilsin” duygusu hakimdir. Bu derin duygu, bazı zamanlarda bizi hırpalayan hale dönüşür. Karşımızdaki kişiden yüksek beklentilerimiz, aşırı tutkuyla bağlanmamız, paylaşamamamız, sonuçta kıskançlık haline dönüşebilir. Bazen sadece kendimizi değil, karşımızdaki kişileri de hırpalarız bu yüzden…

 

Cuma günü Akrep burcunda parçalı güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma Venüs ile kavuşumda olduğundan, Venüsyen bir güneş tutulması olarak tanımlayabiliriz. Bu durum bize, artistik ve sanatsal konuların, güzellik ve estetikle ilgili ya da aşk ve ilişkilere yönelik temaların vurgu kazanacağını gösteriyor. Müzik, resim, film gibi alanlarda güzel gelişmeler yaşanabilir. Sanatçılar kendilerini her zamankinden fazla göstermek, ifade etmek isteyebilirler. Görüşlerini sanatlarına güçlü bir biçimde yansıtabilirler. Venüs ile birleşen bu tutulma, zorlu bir dönemin sonunda SEVGİ enerjisinin baskın geleceğini gösteriyor. Sevgi, insan gelişimini engelleyen korkunun panzehiridir. Sevgi, evrendeki en büyük iyileştirici ve şifa vericidir. Depresyonu ve kötümserliği ortadan kaldırabilecek en önemli şey, sevgi alışverişidir. Sağlığımızı korumanın, bireysel ve toplumsal olarak şifalanmanın en güzel yollarından biri, sevgi bağımızı güçlendirmektir. Sevgi alışverişinin yarattığı yüksek frekans, yaşamsal enerjinin frekansını olumlu yönde etkiler. Bunu unutmamalıyız! Tutulma Venüs ile birleştiğinden ve tutulma sonrasında Ay’ın ilk açısı Neptün ile üçgen olacağından, bu tutulmanın ruhsal ve manevi anlamda çok güzel açılımlar getireceğini söyleyebiliriz. Sevgi, birlik, bütünleşme gibi Venüsyen ve Neptünyen enerjiler iş başında olacak yani!

 

Cumartesi günü Güneş-Venüs kavuşumu kesinleşiyor. Venüs, günün büyük çoğunluğunda Güneş’in kalbinde olacak. İlişkilerde özel bir korunma ve dış etkilerden sakınma, sineye alma gibi bir özellik taşıyan bu durum, ilişkilerde birbirine daha da tutkuyla bağlanma, iç içe girme arzusunu da tetikleyebilir.

 

Bir müddettir gerilemekte olan Merkür, Cumartesi gece saatlerinde direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. İletişim ve kendini ifade ile ilgili aksamaları aşmaya başlıyoruz giderek. Önemli konuşmaları, toplantıları, yazışmaları gündemimize almaya başlayabiliriz. Merkür her ne kadar direkte dönse de, ortalama hızına kavuşması biraz zaman alacak. Bu yüzden girişeceğimiz işlerin üzerinde iyi düşünmemiz gerekiyor. 25 ve 26 Ekim tarihlerinde Merkür durağan olacak. Klasik Astroloji’de, direkt harekete dönmek üzere durağanlaşma durumu çok önemsenir. Bir gezegenin kendi doğasına ait özellikleri odaklanmış ve etkin bir şekilde göstereceği bir zaman dilimidir bu. Kişisel olarak Merkür’ün durağan olduğu dönemleri hayatımdaki önemli konular üzerine odaklanmak, düşünmek için kullandığımı belirtmeliyim. Size de hayatınızdaki önemli konular üzerinde düşünmenizi, zihnimizi çözüme odaklamanızı önerebilirim. Merkür Terazi burcunda direkte dönüyor olduğuna göre, ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, diplomatik konular, barış ve huzuru sağlamak adına yeni fikirler ve çözümler de ortaya çıkabilir. Bu yüzden, Cumartesi ve Pazar günü aklınızdan geçenlere dikkat edin! Onları önemseyin!

 

Pazar günü öğle saatlerinde Mars Oğlak burcuna geçiyor. Mars bu burçta yücelir; ayrıca üçlü yöneticiliğine de sahiptir. Yani Mars burada kendi doğasının özelliklerini en iyi şekilde ortaya koyacaktır. Oğlak burcu kontrollüdür ve öz disiplinini çok yüksektir; bu da Mars’a yoksun olduğu disiplini katar. Hayatta çok çalışarak ve belirli bir amaca konsantre olarak başarılı olunması şansını arttırır, kararlılık ve dayanıklılık sayesinde; becerilerini de ortaya koyarak başarı vaat eder. Vazgeçmeden ve yılmadan olayların üzerine giderek, enerjiyi doğru bir şekilde hedefe yönlendirirerek, sonuçta hak edilen kazanımlara ulaşma potansiyeli verir. Kısacası, uzun vadeli hedeflere yönelmemizin zamanı gelmiş durumda!

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

 

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Organize ve planlı hareket etmemiz sayesinde başarılı sonuçlar alabileceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Mars altmışlığı, özel ilişkilerde güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Yine gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisini iyi değerlendirebilir, eğitim ve yayıncılık, hukuksal konular, seyahatler, yabancılarla birlikte yapılan işler, turizm, ticari konular, finansal konularda ilerleme kaydedebiliriz. Ay-Satürn altmışlığının olumlu ve dengeleyici enerjisi, akşam saatlerinden itibaren yaşlı, olgun, aklı başında kişilerle iyi ilişkiler yakalama şansımızı arttırıyor.

 

Salı gününün ilk yarısında Başak burcunda ilerleyen Ay, sabah 06:29’da Mars ile dik açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. Öğle öncesindeki saatlerde gerginliklere, tartışmalara, sakarlık ve kazalara açık olabiliriz. Dikkatli ve telaşsız hareket etmemizde fayda var. 14:11’de Ay Terazi burcuna geçiyor. Bu saat sonrasında, üzerinde uğraştığımız işleri, başkalarıyla ilişkilerimizi dengelemekte başarı şansımız yükseliyor. Hukuki konular, artistik ev sanatsal konular, ortaklaşa projeler ve girişimlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz.

 

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Birlikte hareket etme, paylaşma, huzur ve sakinlik içerisinde iş yapma arzumuzun yüksek olduğu bir gündeyiz. Ama Ay’ın Plüton ve Uranüs ile sert açıları, bunu sağlamakta zorlanacağımızı, güç çekişmeleri ve hırpalanma, ani gelişen beklenmedik durumlar ve değişimlerin devrede olacağını işaret ediyor. Ay-Uranüs karşıtlığının etkinleşeceği ikindi sonrası ve akşam saatleri biraz fazla heyecanlı veya elektrikli geçebilir! Gece saatlerinde etkinleşecek Ay-Merkür kavuşumu sayesinde aklıselime geçmeyi başarabiliriz. Akılcı ve mantıklı kararlar, konuşmalar, yazışmalar açısından bu saatleri değerlendirebiliriz.

 

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Bir gün öncesine nazaran daha dengeli, huzur ve sakinliği yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Jüpiter altmışlığının yapıcı enerjisi, sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde başarı yakalama şansımızı arttırıyor. Saat 14:57’de Güneş, saat 23:52’de Venüs Akrep burcuna geçiyor. Sonbaharın güzelliğini tüm derinliğiyle yaşayacağımız ve etrafımızda olan bitene daha fazla duyarlılık göstereceğimiz bu derinliğin, duygularımıza güçlü bir şekilde yansıyacağı bir sürece giriyoruz. Güneş’in ardından, aynı gün Venüs de Akrep burcuna geçiyor. İlişkilerde de duyarlılık kazanıyor, derinleşiyoruz. Venüs’ün Akrep burcundan geçiş yaptığı zamanlarda, ilişkilerde “Ya hep ya hiç; ya benimlesin ya değilsin” duygusu hakimdir. Bu derin duygu, bazı zamanlarda bizi hırpalayan hale dönüşür. Karşımızdaki kişiden yüksek beklentilerimiz, aşırı tutkuyla bağlanmamız, paylaşamamamız, sonuçta kıskançlık haline dönüşebilir. Bazen sadece kendimizi değil, karşımızdaki kişileri de hırpalarız bu yüzden… Gece saatlerinde etkin olacak Ay-Mars altmışlığı, enerji, güç ve cesaret gerektiren işlere girişim açısından değerlendirilebilir. Bu kesinleşeceği 20:21 sonrasında başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor.

 

Cuma gününe geçişte kısa bir müddet Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 00:09’da Akrep burcuna geçiyor. Bu geçişin hemen ardından Ay-Venüs kavuşumu ve 00:56’da Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor: Akrep burcunda parçalı güneş tutulması! Bu tutulma Venüs ile kavuşumda olduğundan, Venüsyen bir güneş tutulması olarak tanımlayabiliriz. Bu durum bize, artistik ve sanatsal konuların, güzellik ve estetikle ilgili ya da aşk ve ilişkilere yönelik temaların vurgu kazanacağını gösteriyor. Müzik, resim, film gibi alanlarda güzel gelişmeler yaşanabilir. Sanatçılar kendilerini her zamankinden fazla göstermek, ifade etmek isteyebilirler. Görüşlerini sanatlarına güçlü bir biçimde yansıtabilirler. Venüs ile birleşen bu tutulma, zorlu bir dönemin sonunda SEVGİ enerjisinin baskın geleceğini gösteriyor. Sevgi, insan gelişimini engelleyen korkunun panzehiridir. Sevgi, evrendeki en büyük iyileştirici ve şifa vericidir. Depresyonu ve kötümserliği ortadan kaldırabilecek en önemli şey, sevgi alışverişidir. Sağlığımızı korumanın, bireysel ve toplumsal olarak şifalanmanın en güzel yollarından biri, sevgi bağımızı güçlendirmektir. Sevgi alışverişinin yarattığı yüksek frekans, yaşamsal enerjinin frekansını olumlu yönde etkiler. Bunu unutmamalıyız! Tutulma Venüs ile birleştiğinden ve tutulma sonrasında Ay’ın ilk açısı Neptün ile üçgen olacağından, bu tutulmanın ruhsal ve manevi anlamda çok güzel açılımlar getireceğini söyleyebiliriz. Sevgi, birlik, bütünleşme gibi Venüsyen ve Neptünyen enerjiler iş başında olacak yani!

 

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda hareket ediyor. Ülkemiz açısından önemli gelişmelerin, gençlerimizi, çocuklarımızı, sanatçılarımızı ilgilendiren konuların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde kesinleşen Güneş-Venüs kavuşumunun hoş enerjisi gün geneline yayılıyor. Venüs, günün büyük çoğunluğunda Güneş’in kalbinde olacak. İlişkilerde özel bir korunma ve dış etkilerden sakınma, sineye alma gibi bir özellik taşıyan bu durum, ilişkilerde birbirine daha da tutkuyla bağlanma, iç içe girme arzusunu da tetikleyebilir.

 

Bir müddettir gerilemekte olan Merkür, Cumartesi gece saatlerinde direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. İletişim ve kendini ifade ile ilgili aksamaları aşmaya başlıyoruz giderek. Önemli konuşmaları, toplantıları, yazışmaları gündemimize almaya başlayabiliriz. Merkür her ne kadar direkte dönse de, ortalama hızına kavuşması biraz zaman alacak. Bu yüzden girişeceğimiz işlerin üzerinde iyi düşünmemiz gerekiyor. 25 ve 26 Ekim tarihlerinde Merkür durağan olacak. Klasik Astroloji’de, direkt harekete dönmek üzere durağanlaşma durumu çok önemsenir. Bir gezegenin kendi doğasına ait özellikleri odaklanmış ve etkin bir şekilde göstereceği bir zaman dilimidir bu. Kişisel olarak Merkür’ün durağan olduğu dönemleri hayatımdaki önemli konular üzerine odaklanmak, düşünmek için kullandığımı belirtmeliyim. Size de hayatınızdaki önemli konular üzerinde düşünmenizi, zihnimizi çözüme odaklamanızı önerebilirim. Merkür Terazi burcunda direkte dönüyor olduğuna göre, ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, diplomatik konular, barış ve huzuru sağlamak adına yeni fikirler ve çözümler de ortaya çıkabilir. Bu yüzden, Cumartesi ve Pazar günü aklınızdan geçenlere dikkat edin! Onları önemseyin! Ay-Jüpiter karesinin enerjiyi yükselten ve aşırılığa yönelten enerjisi, öğle saatlerinde devreye giriyor ve öğleden sonrasında da etkisini gösteriyor. Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde, üzerinde uğraşacağımız işleri, ilişkilerimizi ciddiye almamız, bazı konularda mesuliyet almamız gerekebilir. Bu açının kesinleşeceği 19:11 sonrasında Ay boşlukta devam edecek ilerlemesine…

 

Pazar gününe geçişten sonra bir müddet daha Akrep burcunda ilerleyen Ay, saat 06:39’da Yay burcuna geçiyor. Eğitim, yayıncılık, seyahatler, inançlarla ilgili konuların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ülkemizin güvenliği, güvenlik güçleriyle ilgili konular vurgu kazanabilir. Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Neptün karesi, duygusal anlamda dalgalanmalara, dalgınlıklara, dağınıklıklara işaret edebilir. Saat 12:42’de Mars Oğlak burcuna geçiyor. Mars bu burçta yücelir; ayrıca üçlü yöneticiliğine de sahiptir. Yani Mars burada kendi doğasının özelliklerini en iyi şekilde ortaya koyacaktır. Oğlak burcu kontrollüdür ve öz disiplinini çok yüksektir; bu da Mars’a yoksun olduğu disiplini katar. Hayatta çok çalışarak ve belirli bir amaca konsantre olarak başarılı olunması şansını arttırır, kararlılık ve dayanıklılık sayesinde; becerilerini de ortaya koyarak başarı vaat eder. Vazgeçmeden ve yılmadan olayların üzerine giderek, enerjiyi doğru bir şekilde hedefe yönlendirirerek, sonuçta hak edilen kazanımlara ulaşma potansiyeli verir. Kısacası, uzun vadeli hedeflere yönelmemizin zamanı gelmiş durumda!

 

 

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta dileğiyle!

 

Öner DÖŞER

 

19 Ekim 2014, Pazar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...