Jump to content

Uyku Sorununuzu Anason Çayı İle Giderin


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=3]Rahatlatıcı etkisiyle uyku sorununa karşı kullanılabilecek olan anason çayını tüketirken dikkat edilmesi gereken noktalar var.[/h]

16575-300x336.jpg

 

Anason çayı bazı dönemler hariç sıklıkla tercih edilmesi gereken bir içecektir. Anne sütüarttırıcı özelliği olması nedeni ile emziklilik dönemindeki kadınların günde 1 bardak tüketmesi önemlidir. Ayrıca hem annede hem de bebekte gaz sıkıntısını engeller. Annelerde bu dönemde yaşanan hazımsızlık problemi içinde iyi bir çözümdür.

Sinir sistemini rahatlatıcı etkisi olan anason çayı dolaşım sistemi bozukluğu olan kişilerinde tercih etmesi gereken bir içecektir. Ayrıca uyku düzensizliği olan kişilerin, uyumaya yakın içmesi daha kesintisiz bir uyku ve rahat bir gece geçirmesini sağlar.

Ödem problemi olan kişilerde ödemin idrar ile birlikte atılmasına destek olmakla birlikte vücudunuzdaki su miktarını da arttırır.

[h=4]Nasıl tüketilmeli?[/h] Anason içerisindeki tüm bileşenlerin vücuda alınması için doğru yolla hazırlanması önemlidir. Kaynatılmış suya anason eklemek çok doğru bir yöntem değildir. Soğuk su içerisinde 1 çay kaşığı anason ekleyip birlikte kaynatılması daha fazla bileşenin suya geçmesini dolaysıyla anasonun vücut için olan faylarının artması sağlanır.

[h=4]Kimler anason tüketmemeli?[/h] Anason hamile kadınlar için oldukça zararlı bir içecektir. Düşük yapmaya bile neden olabilir. Ayrıca regl döneminde anasonun tüketilmesi yine fazla kan kaybına neden olabileceği için bu dönemde anason tüketilmesinden kaçınılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...