Jump to content

Mevcut Malzemelerle Çocukları Oyalamak


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çocukları oyalamak her zaman kolay olmayabilir. Çocuklarınızın güzel zaman geçirmesi için oyuncakçıdan aldığınız o pahalı oyuncak yerine, onların hiç görmediği alakasız bir eşya bile işe yarayabilir. İşte evinizde olanlarla çocuklarınızı eğlendirmenin yolları:

 

Onlara kutu verin

Karton bir koli çocukların çok ilgisini çeker ve onları saatlerce oyalamanın güzel bir yoludur. Bir markete gidip büyük boy bir koli alabilirsiniz. Koliyi çocuklarınıza verin ve eğlenceyi izleyin. O kutu, araba, mağara, roket ya da denizaltı bile olabilir. Çocuklarınızın koliyi boyamasına izin bile verebilirsiniz

 

Geri dönüşüm kutusunu boşaltın

Kesici ve pis malzemeleri ayıkladıktan sonra, geri dönüşüm kutusu çocuklar için çok eğlencelidir. Yulaf ezmesi kutusu ya da meyve kabı, onlar için çok eğlenceli olabilir. Süt kutuları, karton parçaları da hayalgücü yardımıyla mükemmel oyuncaklar olabilir.

 

Birkaç battaniye verin

Birkaç battaniye ile neler yapılabilir bir düşünün. Mobilyaların üzerine serilerek çadır kurulabilir. Onlara bir de fener vererek yaptıkları bu sığınağın içinde eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Hatta geceyi orada geçirmelerine bile izin verebilirsiniz.

 

Kumaş parçaları verin

Çocuklar sıkıldığında, biriktirdiğiniz kumaş artıklarını vererek eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Eğer yaşları büyükse, iğne iplik yardımıyla onlara dikiş bile öğretebilirsiniz. Bu şekilde motor beceriler kazanacak ve yaratıcılıkları gelişecektir.

 

Küveti doldurun

Küveti suyla doldurduktan sonra kaşık, plastik bardak gibi eşyaları da içine atın. Keyifle zaman geçirdiklerini göreceksiniz.

 

Bahçe eşyalarını çıkarın

Çocuklar toprakla oynamaya bayılır. Çocuklarınıza iri kaşık ve çatal vererek toprakla oynamalarını sağlayabilirsiniz. Ya da toprağa bulabilecekleri bir şey gömüp onu bulmalarını sağlayabilirsiniz

 

Film çekin

Çocuklar için yaptıkları bir şeyi sonradan izlemek çok eğlenceli olabilir. Neyse ki artık bütün telefonların video özelliği de var. Çocuklarınızı eğlendirmek için film çekebilirsiniz. Çocuğunuz şarkı söylesin ya da dans etsin. Siz de çok eğleneceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...