Jump to content

Görüp Görebileceğiniz En Zehirli 10 Yaratık


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

1) Kutu denizanası

 

 

kutu-deniz-anasi-20140827.jpg

En öldürücüler listesindeki en tehlikeli yaratık olan kutu denizanaları 1954 yılından beri 5 bin kişiyi öldürdü. İnsan vücuduna yapıştığında salgıladığı zehirle, sinir sistemini çökertiyor.

 

2) Kral Kobra

 

Siyah_Kral_Kobra_502_1024x768_view.jpg

Dünyanın en uzun zehirli yılanı.Boyu 6 metre olan türleri bile var. Genellikle yılanla besleniyor. Bu yılanın tek bir ısırığı bir insanı anında öldürmeye yetiyor. Tek bir ısırığı bir Asya filini de 3 saat içinde öldürebilecek güçte.

 

3) Mermer yüzeyli salyangoz

 

Mermer-Yuzeyli-Salyangoz.jpg

Listede üçüncü sırada yer alıyor. Zehri oldukça güçlü olan bu salyangoz türünün zehrinin bir damlası bile anında 20 kişiyi öldürmeye yetiyor.

 

4) Mavi halkalı ahtapot

 

mavi-halkali-ahtapot.jpg

Normal bir ahtapottan çok çok daha küçükler. Ortalama bir golf topu büyüklüğündeler. Ancak taşıdığı zehirle dakikada 26 yetişkin insanı öldürebilirler. Bu yüzden de en zehirli canlılar listesinde yer alıyorlar.

 

5) Ölüm avcısı akrep

 

death_stalker.jpg

Aslında bir çok akrep türü zararsızdır. Nadir türleri insanlara zarar verir. Fakat zarar verenleri de gerçekten çok tehlikelidir.Ölüm avcısı akrepler dünyanın en tehlikeli canıları arasında yer alıyor. Bir insanı soktuklarında direk komaya sokuyor, felç ediyor. Isırdığı canlının sonu da ne yazık ki ölümle sonuçlanıyor.

 

6) Kaya balığı

 

kaya-baligi.jpg

Görüntüleri oldukça çirkin olan bu yaratıklar balıklar içerisindeki en zehirli tür olarak biliniyor.

 

7) Brezilyalı gezgin örümcek

 

3_450x450_4e6ad9cc-1bce-45c3-aa55-ee1eea026d12.jpg

Guinnes Rekorlar Kitabında en zehirli örümcek olarak geçen bu örümcek türü bir canlıyı anında öldürebiliyor. Ayrıca zehrinin 0.006 mg’ı bir fareyi de anında felç ediyor.

 

8) Zehirli kara yılanı

 

zehirli-kara-yilan.jpg

Sadece bir ısırığı anında 100 insanı ve 25 bin fareyi öldürebilme gücüne sahip olan zehirli kara yılanı, kobra yılanından 200 ile 400 kat arası daha zehirli. Isırdığı bir insanı en geç 45 dakika içinde komaya sokuyor.

 

9) Zehirli ok kurbağası

 

0225.jpeg

Zehrini vücudunun üst yüzeyinde taşıdığı için dokunan insana zehrini hemen geçirebiliyor. 5 santimetre büyüklüğündeki bu mavi kurbağaların zehirlerinin 2 mikrogramı anında 10 insanı ve 20 bin fareyi öldürebiliyor.

 

10) Balonbalığı

 

Balon-Bal%C4%B1%C4%9F%C4%B1.jpg

Omurgalılar içinde en tehlikeli ikinci hayvan olarak geçiyor. Japon balığına benzeyen görüntüsüyle canlılar açısından büyük tehlike yaratıyor.Kurbanlarını en geç 24 saat içinde öldürme yeteneğine sahip.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...