Jump to content

İlk Buluşmada Gidilecek Yere Göre İlişki Tipleri


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]Sonunda beklediğiniz gün geldi ve “Beraber bir şeyler yapalım mı?" sorusunu sordurmayı nihayet başardınız. Peki, nereye gideceksiniz?[/h]

İlk buluşma gerçekleşirken gidilecek mekan ilişkinizin boyutunu ve gidişatını belirler. Bu yüzden yaptığınız seçimlere dikkat etmelisiniz. Avm ve fast food restoranları ilişkinizin kısa olacağını belli ederken, yürüyüşler yapmak ve parkları tercih etmek ilişkinize önem verdiğiniz anlamını taşıyor.

İşte size ilişkinizin gidişatını belirleyecek yer seçimleri...

 

[h=4]Avm[/h] Sizin ilişkiniz popüler bir ilişki. Maalesef çok uzun ömürlü bir ilişki olacak diyemeyiz. Çabuk tüketilen, konuşulacak şeylerin çabuk biteceği bir ilişki türü. Avmlerde her şeyin iç içe olması biraz kolaya kaçtığınızı gösteriyor. Her an fikir değiştirip istediğiniz bir şeyi yapabilirsiniz. Belki sinemaya gidersiniz, belki yemek yersiniz, belki alışveriş belki de eğlence. Bu ilişkinizin biraz kararsız, çabuk yön değiştiren bir ilişki olduğunun işareti. Birbirinizi tanımaya çalışıyorsunuz ancak Avm buluşmasında bu biraz zor. Sizin ilişkinizde bir taraf mutlaka baskın oluyor. Bu belki sizsiniz belki de karşı taraf ama mutlaka ipler birinin elinde olmalı.

 

 

[h=4]Sinema[/h] İlk buluşmanızda kendinizi hemen dar, basık, karanlık sinema salonuna hapsetmeniz gösteriyor ki siz kalıplara sıkışmış bir ilişki yaşayacaksınız. Başkalarının düşünceleri, değer yargıları sizin ilişkinizde önemli bir yere sahip olacak. Fazla konuşmadığınız, konuşsanız bile muhabbeti fazla sürdüremediğiniz bir ilişkiniz olacak.

 

 

[h=4]Kafe[/h] Klasik bir ilişki yaşayacaksınız ya da yaşıyorsunuz. Birisiyle birlikte olmayı kitaplardan öğrenmiş gibisiniz ve belli ki bu konuda pratiğiniz az. Olması gereken neyse onu yaşamaya çalışıyorsunuz. Tutucu, kalıplara riayet eden, standart bir ilişki tanımı size yeterli geliyor. Sürpriz barındırmayan, olması gibi seyreden bir ilişkiniz var. Yeniliklerden korkuyorsunuz ve aşırı kıskançsınız.

 

[h=4]Fast food restoranı[/h] İlişkinizin çok uzun ömürlü olacağını söylemek zor, çabuk sıkılan, baskıya gelemeyen, aceleci birisiniz ve ilişkilerinize de bunu yansıtıyorsunuz. Her şeyi çabuk tüketmeyi seven, popüler kültür aşığı birisiniz. Belki hayatınızın insanını bulursanız durulabilirsiniz ama onu bulana dek hızlı yaşamaya, çabuk tüketmeye, hemen sıkılmaya devam edeceksiniz gibi görünüyor.

 

 

 

 

[h=4]Park[/h] İlişkilerinize değer veren birisiniz. İster çok uzun sürsün ister kısacık olsun sizin için her ilişkinin bir anlamı var. Birisiyle birlikte olmak için birlikte olmuyorsunuz, her ilişkinin size bir şeyler katmasını istiyorsunuz, siz de karşınızdaki kişide izler bırakmayı arzuluyorsunuz. Bir ilişkiniz bittiğinde onu unutmaya çalışmıyorsunuz asla, çünkü siz anıların hatırlanmaya değer olduklarını düşünüyorsunuz. Bu bakımdan sizin için nicelik değil nitelik önemli ve ilişkilerinizde de bunu yaşatmaya çalışıyorsunuz.

 

 

 

 

[h=4]Şehrin sembol mekanı[/h] İlişkileri için çaba sarf eden birisiniz. Kolaya kaçmayı sevmiyor, ancak yaratıcı olmayı da çok beceremiyorsunuz. Mesela partnerinize sürpriz yapmayı düşünüyor ama gerçekleşmeden ısrarına dayanamayıp açık ediyorsunuz. Birlikte vakit geçirmeyi seviyorsunuz, ilişkilerinizde kendi isteklerinizi ön planda tutmanız biraz sıkıntı doğuruyor. Karşı tarafın görüşlerine de değer verip, biraz daha yaratıcı olmayı başarırsanız çok güzel ilişkiler sizi bekliyor diyebiliriz.

 

[h=4]Bütün gün yürüdük[/h] Konuşacak meğer ne kadar çok şey varmış değil mi? Konuşmayı, hikayeler anlatmayı, espriler yapmayı seviyorsunuz. Bir ilişkide çiftlerin birbirlerini tanımak için sürekli konuşmaları gerektiğine inanıyorsunuz ama karşı tarafın sıkılma ihtimalini de göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Eğer kendiniz gibi birini bulursanız ilişkiniz tadından yenmez onu da belirtelim.

 

[h=4]Çalıştığınız/okuduğunuz yer[/h] Sizin ilişkiniz evliliğe kadar rahat gider. Çalıştıkları yerde, okudukları okulda buluşan çiftlerin genel olarak kaderlerinde bu var, çünkü siz ilişkinizden çok şey beklemiyorsunuz. Çok basit, klasik kurallarınız, istekleriniz var. Bunların karşılanması halinde partnerinizle bir an önce evlenmek istiyorsunuz. Ne diyelim Allah mesut etsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...