Jump to content
  • 0

Israrla Dua Etmek


esresraa
 Paylaş

Soru

Hayırlı akşamlar arkadaşlar..

Yeni üyeyim ancak son 6-7 aydır takipteyim..

Bir derdim var ancak dert mi bilinmez ...çok aşığım çok seviyorum. ama o öyle mi bilmiyorum. Arada sırada görüşüyoruz.. kendisi uzaktan akrabam.. onun için o kadar çok dua ediyorum ki size anlatamam.

ama bu dua etme isteği hiç azalmıyor.. o kadar ısrarcıyım ve bir o kadarda çaresiz..

Bildiğim tek şey var ne kadar imkansız olsa da, rabbim için imkansız yoktur.. o isterse olmayacak bir şey yoktur..

size sorum bu ısrarımın ve bu kadar imkansız bir şeyin olacağına inanmak neyin habercisidir. ben kendimi kandırıyor olamam değil mi?..

selametle...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

  • 0

bende ayni senin gibiydim bundan alti yil evvel hatta rüyasini görmüstüm duami hic birakamiyordum direk onu istememistim ama o kisiye isabetliydi her zaman sonra ne oldu biliyor musun ? O kisi olmadi ancak Allah`a daha cok yaklastigimi fark ettim Allah sevgisi kavrama gücü artip kadere teslimiyet ve tevekkülü anladim - tabi yasayarak gün be gün - demek, sonucu olmadi o evlendi... Sanirim duada israr olunca Allah`in özel kullarina dahil oluyorsun buda insani farkli yöne yönderiliyor, insan sevgisinden yaratan sevgisi basliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

bu sitede çok insan aynı yoldan geçti ve geçiyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bazen sadece hayırlısını dilemek lazım. Daha bu sitede bu kişi için dua ettim onunla evlendim diyene rastlamadım. Kendim de buna dahil hepimiz hayal kırıklığına uğradık. Sebep ne? Kendi açımdan söyleyeyim ben Allah'a tevekkül etmeyi beceremiyorum. Haşa sanki ben daha iyi bilirmişim gibi illayide bu olsun diyorum. Olmayınca da tetetete geliyor bana bazı bazı. Aslında tüm hayat aynı sınavın bir parçası. Bu sınavda yolumuza pekçok test çıkıyor ve biz ondan birşeyler öğrenmek zorundayız. Eğer öğrenemiyorsak bu bizim sıkıntımız.

Dua edip kocasını bekleyenlerdenim ama açıkcası evlenmek için hiç fiili bir harekette bulunmadım çünkü hazır değilim. Duayı yapıp fiziki harekete geçmek aslında duanın bir parçasıdır. Benim gibi duayı ettim artık bi zahmet gelecekteki kocam eve gelsin dersen sıkıntılı yani. Bekliyorum gelmiyor, nedeni belli: adresi bilse uşak gelir zate değil mi? Demem o ki dua edip bekleme sadece. En doğru bildiğin vakit karşısına çık. Sakın ben seni seviyorum aşığım demeeeee! Dedim olmadı. Türk erkekleri bir garip cins çünkü hemen seni yanlış anlıyorlar. Ama ufak ufak varlığını hatırlat. Bir ortak çevre edin. Ortak noktalar bul. Dualarına da devam et bırakma. Göreceksin Allah sana yardım edecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

bir de bak demeyi unuttum bir tanıdığım bana şöyle demişti Allah'ım istediğimi benim için hayırlı kıl ve onu bana nasip et, diye dua et. O da Nihat Hatipoğlu'nda duymuş. O böyle dua etmeye devam etmişti ve istediği gibi biri karşısına çıktı evlendi gayet de mutlu.

Ben böyle dua etmeye başladığımdan beri hayatımda başka güzellikler oldu. Mesela daha evlenemedim ama Allah bana çok istediğim ve evlenmem için gerekli olan şeyleri nasip etmeye başladı teker teker, çok şükür.

Sen bak inanarak gerçekten isteyerek Allah'ım o kişiyi hakkımda hayırlı kıl ve onu bana nasip et diye dua et. Bir yandan da fiili olarak çalış bak evlenirsin yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

ölmezsin Allah büyük dur ya. Bazen bana da geliyor öyle düşünceler ama bilemeyiz. Hz Yusuf a.s kuyuya atıldığında herkes onun orda öleceğini sanıyordu. zindana atıldığında da aynı şey olmadı mı? Ama Allah ona mısır'da öyle bir statü verdirdi hooop bir anda en güçlü adam oldu. Hem de bir rüya tabiri yaparak. Hz Yunus a.s hatırlayın. Ümidini kesip kaçınca kavmi Allah'a iman etti, ama baktılar peygamber yok ortada. Allah da ona neyi öğretti? Sabırla Allah'a dayanmayı. Ben dahil bütün bekarlar Allah'a dayanalım arkadaşlar. Etrafımda besmele çekmeden istedikleri ile evlenenler var ama sonra da ay evin çöpü kocamdan daha değerli diyen kadınlar. Ben kocam beni başının tacı kılsın istiyorum evet ama onu bana Allah verecek, o nedenle onun kıymeti benim için çok daha büyük olacak. Biz Allah'tan istiyoruz kuldan değil. Allah istediğinde bizim için en hayırlı zamanda ve en hayırlı biçimde eşlerimizi bize verecek. Ve bakın bu sitede dua eden ve evlenenlerden biliyorum, size yeminle söylüyorum Allah bozmasın çok mutlu oldular. Ve evlilikleri beklediklerinden daha güzel oldu. Ondan Ya Sabir Ya Eyüp. Duaya devam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...